ένας μήνας ταυλάνδη!! βοήθεια!!

Alexandra83

New Member
Μηνύματα
3
Likes
40
Ταξιδιώτες επικαλούμαι τα φώτα σας.. Θα είμαι για ένα μήνα στην Ταυλάνδη για δουλειά από μέσα Αυγούστου έως μέσα Σεπτέμβρη φέτος.. θα μένω βόρεια στο Chiang Mai, αλλά θα θελα με την ευκαιρία να κάνω εκδρομές και στην γύρω περιοχή.. ιδανικά σε κάποιο νησί στον κόλπο της Ταυλάνδης, Βιετνάμ και Λάος.. Θα έχω βίζα για την παραμονή μου στην Ταυλάνδη και αναρωτιέμαι τι γίνεται αν θέλω πχ. να πάω 2-3 μέρες στο Λάος ή Βιετνάμ και να ξαναγυρίσω. Προσανατολίζομαι για κο Σαμούι.. καμιά άλλη πρόταση? Και για Βιετνάμ και Λάος τι γνώμη έχετε?
 

iou79

Member
Μηνύματα
24
Likes
2
Αν βγεις απο ταυλανδη και ξαναμπεις με αεροπλανο ανανεωνεται η βιζα για αλλο ενα μηνα , ενω αν ξαναμπεις οδικος νομιζω για 15 ημερες. Εγω προσωπικα θα σου αντιπροτεινα κο παγκαν και κο ταο απο αυτη τη μερια, το καλοκαιρι ειναι πιστευω καλυτερες οι θαλασσες απο οτι να πας απο την μερια πουκετ. Απο μερια πουκετ θα προτεινα κο λαντα και κο λιπε και απο νησια συνορα με καμποτζη θα προτεινα για πιο χαλαρη φαση κο μακ και κο kut. Θα μπορουσες οδικως να πας καμποτζη sieam reap για ανγκορ βατ μιας και απαιτει λιγες ημερες αυτη η εκδρομη. Τωρα για βιετναμ χρειαζεσαι περισσοτερες μερες απο οτι για λαος
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.783
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom