Iberia ακύρωση αεροπορικού της iberia

vilia

Member
Μηνύματα
28
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
σπα στη Μονεμβασιά
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
μία βοήθεια από τους πολυ-ταξιδεμένους!!!!
Μου έκλεισε μία φίλη από Ισπανία ηλεκτρονικά αεροπορικό εισητήριο για Μαδρίτη μόλις 175€από το site της iberia!!Και εκεί που πανηγύριζα την επιτυχία, κάτι έκτακτο "έσκασε" στο γραφείο και δεν μπορώ να πάω...
Τί κάνουμε???
Μπορώ να πάρω χρήματα πίσω??
Κάτι είδα στο site για 50€ penalty μέχρι και 3 μέρες πριν την πτήση. Το εχει κάνει κανείς??
Το ότι πλήρωσε η φίλη μου με πιστωτική είναι πρόβλημα??
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Κατ' αρχήν άνοιξες το θέμα σε λάθος ενότητα...

Το τι ποσό θα πάρεις πίσω εξαρτάται από την κατηγορία του εισιτηρίου που έχεις κλείσει, πρέπει να δεις τους όρους του. Λογικά τουλάχιστον τους φόρους θα τους πάρεις πίσω. Τα λεφτά θα επιστραφούν στην πιστωτική της φίλης σου.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Οπως ακριβως σου τα γραφει η earth citizen ειναι. Περυσι ακυρωσα και εγω καποια εισιτήρια και πηρα πισω ολη την αξια των φόρων η οποια ηταν και το 80% της τιμής του εισιτηρίου για καλή μας τύχη. Μπορεις να παρεις τηλεφωνο στην εταιρία εδω στην Ελλαδα και να σου δωσουν οποιες πληροφορίες χρειαστεις( εμενα με ειχαν βοηθησει / εξυπηρετησει). Τα χρηματα αν θυμαμαι καλα αργησαν να επιστραφουν στην πιστωτική μου αλλα με ειχαν ενημερώσει και γι 'αυτο.
Δες λοιπον τι ειδους εισιτηριο εχεις κλεισει και ξεκινα!
 

vilia

Member
Μηνύματα
28
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
σπα στη Μονεμβασιά
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!!
Ευχαριστω και για τη μεταφορά του θέματος. Είμαι καινούργια στο φόρουμ και δυστυχώς δεν έχω πολύ χρόνο να μπαίνω και έτσι δεν έχω εξοικοιωθεί!!
Θα σας ενημερωσω με ότι κάνω τελικά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.769
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom