αληθεύει αυτό,μπήκε τέτοιο δίλημμα???????

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΚΑΠΝΙΣΤΕΣ ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΞ?


Ερευνα της scape(smoking cessation in primary care) στην οποία συμμετείχαν 2000 άτομα από Αγγλία,Βέλγιο,Ισπανία,Ολλανδία,Γαλλία και Γερμανία έδειξε πως:
1.οι καπνιστές προτιμούν να ζήσουν ένα μήνα χωρίς σεξ,:roll:παρά να κόψουν το κάπνισμα!!!!!!!!
2.αν και ξέρουν οι καπνιστές πως το κάπνισμα έχει αρνητικές επιπτώσεις στην ερωτική τους ζωή:shock:,εντούτοις δεν προσπαθούν να το κόψουν!!!!!


τα σχόλια δικά σας!!
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
δηλαδή για να ζήσει κανείς πρέπει να διαλέξει ή το ένα ή το άλλο?:rolleyes::rolleyes:δεν μου φτάνει που δεν μπορώ να διαλέξω που θα πάω το φθινόπωρο? δεν μου φτάνει που δεν μου κάθεται η πράγα εδώ και μια 20ετία?δεν μου φτάνει που με πονάνε ακόμα τα πόδια μου από την βαρκελώνη?,αλλά ας τ'αφήσω αυτό μην ξεσπάσει εμφύλιος!δεν μου φτάνει που ακόμα ψάχνω με ποιον θα πάω και ποι'ον θ' αφήσω?δεν μου φτάνει που δεν ξέρω τι στο καλό να μαγειρ'εψω αύριο?
τώρα θα χω να αναρώτιέμαι και γι'αυτό?
και για σταθείτε μια στιγμή :τι υποννοούν ?είναι και το sex τώρα επικίνδυνο εκτός απ' το τσιγάρο?:roll:πω,πω πονοκεφάλιασα.καλύτερα να πιάσω τις συναρτήσεις ξανά!δεν βγάζω άκρη με τόσα υπαρξιακά:bleh: διλλήματα.
:Dκαλά ξεμπερδέματα!!
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
δηλαδή για να ζήσει κανείς πρέπει να διαλέξει ή το ένα ή το άλλο?:rolleyes::rolleyes:δεν μου φτάνει που δεν μπορώ να διαλέξω που θα πάω το φθινόπωρο? δεν μου φτάνει που δεν μου κάθεται η πράγα εδώ και μια 20ετία?δεν μου φτάνει που με πονάνε ακόμα τα πόδια μου από την βαρκελώνη?,αλλά ας τ'αφήσω αυτό μην ξεσπάσει εμφύλιος!δεν μου φτάνει που ακόμα ψάχνω με ποιον θα πάω και ποι'ον θ' αφήσω?δεν μου φτάνει που δεν ξέρω τι στο καλό να μαγειρ'εψω αύριο?
τώρα θα χω να αναρώτιέμαι και γι'αυτό?
και για σταθείτε μια στιγμή :τι υποννοούν ?είναι και το sex τώρα επικίνδυνο εκτός απ' το τσιγάρο?:roll:πω,πω πονοκεφάλιασα.καλύτερα να πιάσω τις συναρτήσεις ξανά!δεν βγάζω άκρη με τόσα υπαρξιακά:bleh: διλλήματα.
:Dκαλά ξεμπερδέματα!!
έλα ρε Ανέλ,εγώ βέβαια καπνίστρια δεν είμαι,αλλά όπως κατάλαβα απ το άρθρο απλά λέει ότι το κάπνισμα κάνει εξάρτηση ενώ το ..σεξ όχι:rolleyes:...,το ένα το κόβεις και παθαίνεις ενώ το άλλο...δεν τρέχει και τίποτε:roll:,αναφέρεται βέβαια σε άγγλους ,γάλλους που δε φημίζονται και τόσο και για πολύ θερμόαιμοι.......
Οσο για το τι θα μαγειρέψεις αύριο καλή είναι που και που και μια σκέτη χωριάτικη.....:haha:
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
λες λοιπόν πως δεν αφορά το δίλημμα τους έλληνες καπνιστές?:clap:γιατί οι συμμετέχοντες στην έρευνα ήταν σαφείς στις επιλογές τους!!!!!:cool:
καλή η χωριάτικη αλλά λίγη (όχι για μένα για τους άλλους της οικογένειας).
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Αnel ωραίο το αρθράκι σου!!! και τα διλήμματά σου εύλογα!!!
Αυτό που σίγουρα συμβαίνει είναι οτι το sex αποτελεί εξάρτηση,μόνο και εάν,μετά ακουλουθεί ένα τσιγαράκι......:bleh::bleh::bleh:
σε κάλυψα??:D
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Προσωπικά, επειδή από όλο το άρθρο με απασχόλησε ιδιαίτερα η τελευταία παράγραφος, να υποθέσω πως η ΑΝΕL έχει ήδη πάρει την έγγραφη άδεια του σάιτ? Αλλιώς, μήπως θα ήταν πιο σωστό να διαγραφεί το αρχικό μήνυμα, προτού αρχίσει τις δικαιολογημένες επιπλήξεις ο capo????
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Αnel ωραίο το αρθράκι σου!!! και τα διλήμματά σου εύλογα!!!
Αυτό που σίγουρα συμβαίνει είναι οτι το sex αποτελεί εξάρτηση,μόνο και εάν,μετά ακουλουθεί ένα τσιγαράκι......:bleh::bleh::bleh:
σε κάλυψα??:D

και με κάλυψες και σύμφωνη με βρίσκεις.....άλλωστε αν δεν είναι καλό το πρώτο θα'ναι σίγουρα καλό το δεύτερο!!!!!!:p
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Προσωπικά, επειδή από όλο το άρθρο με απασχόλησε ιδιαίτερα η τελευταία παράγραφος, να υποθέσω πως η ΑΝΕL έχει ήδη πάρει την έγγραφη άδεια του σάιτ? Αλλιώς, μήπως θα ήταν πιο σωστό να διαγραφεί το αρχικό μήνυμα, προτού αρχίσει τις δικαιολογημένες επιπλήξεις ο capo????

όχι και δεν ήξερα καν πως πρέπει να κάνω κάτι τέτοιο.αν έχω κάνει λάθος και δεν έπρεπε να το δημοσιεύσω,συγνώμη,ας σβηστεί και στη θέση του ίσως επιτρ'επετε να βάλω μια περίληψη δική μου,γιατί πραγματικά μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον σαν θέμα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.116
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom