Μύκονος ερωτηση για χώρο φύλαξης αποσκευών στο λιμάνι μυκόνου

iou79

Member
Μηνύματα
24
Likes
2
θα μείνω στο λιμάνι της μυκόνου περίπου 9 ώρες και μετά θα πάω στο αεροδρόμιο. θέλω λοιπόν να μου πει κανείς αν γνωρίζει αν υπάρχει οπουδήποτε χώρος φύλαξης αποσκευών καθώς επίσης και λεπτομέρειες για τη σύνδεση με το τοπικό κτελ για λιμάνι - αεροδρόμιο αν είναι απευθείας και πόσο συχνή είναι
Έχω κοιτάξει στην ιστοσελίδα του νησιού αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό
ευχαριστώ.
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Αν σε βοηθήσει μπες εδώ να δεις τις διαδρομές:
http://www.ktelmykonos.gr/

Εναλλακτικά πάντα υπάρχουν και τα τηλέφωνα:

ΚΤΕΛ Μυκόνου:
22890 23.360

Λιμεναρχείο Μυκόνου:
22890 22218
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Αν θυμαμαι καλα...λίγα μέτρα πιο πανω απ το λιμανι έχει διαφορες εταιρειες ενοικιασης αυτοκινητων κ μηχανων, όπου μπορείς μ ενα αντίτιμο ν αφησεις τις βαλίτσες οση ώρα θα σαι στο νησι κ να μην τις κουβαλας. Τιμη δεν θυμαμαι..αλλα μας είχε φανεί νορμαλ.
 
Μηνύματα
9
Likes
0
Γιατί δεν αφήνεις τα πράγματά σου στη ρεσεψιόν του ξενοδοχείου; Εμείς όταν είχαμε πάει τα αφήσαμε εκεί, πήγαμε βόλτα στη χώρα και μετά επιστρέψαμε και τα πήραμε. Ξέρω ακούγεται λίγο δύσκολο αλλά αν δεν έχεις άλλη λύση είναι το πιο βολικό.

Δεν ξέρω αν βοήθησα!:? Το ελπίζω!:rolleyes:
 

iou79

Member
Μηνύματα
24
Likes
2
Γιατί δεν αφήνεις τα πράγματά σου στη ρεσεψιόν του ξενοδοχείου; Εμείς όταν είχαμε πάει τα αφήσαμε εκεί, πήγαμε βόλτα στη χώρα και μετά επιστρέψαμε και τα πήραμε. Ξέρω ακούγεται λίγο δύσκολο αλλά αν δεν έχεις άλλη λύση είναι το πιο βολικό.

Δεν ξέρω αν βοήθησα!:? Το ελπίζω!:rolleyes:
Μάλλον εννοείς να ρωτάω σε ρεσεψιον ξενοδοχείων μήπως και δεχτούν σε κάποιο (όντως δεν το είχα σκεφτεί). Είναι μία λύση και αυτή. Σε ευχαριστώ πάντως.
 

iou79

Member
Μηνύματα
24
Likes
2
φύλαξη αποσκευών στη μύκονο

το ταξιδιωτικό γραφείο που αναλαμβάνει να φυλάξει τις αποσκευές λέγεται pier one, βρίσκεται στο παλιό λιμάνι της μυκόνου, εκεί που κάνει τέρμα το κτελ
νομίζω χρεώνει 2,5 ευρώ την βαλίτσα για φύλαξη εως 6 ώρες και 5 ευρώ για φύλαξη εως 24 ώρες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.742
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom