Θιβέτ θιβετ

el mago

Member
Μηνύματα
18
Likes
23
Έχω δει διαφορά βίντεο κ εχω διαβασει πολλες ιστοριες που πάει κόσμος κ μεμονομενα. Δεν νομίζω να απαγορεύετε . γκρουπ για 4 μέρες μαζί με μια λίμνη κ τα μοναστήρια ζητησανε 600 ευρώ με 4 βραδιά! Ξεναγό για 1-2 μέρες λογικά θα βρούμε εκεί πέρα, σωστά? Λέμε για 3-4 μέρες συνολικά θιβετ. Υγ: αεροπορικά εισητηρια πεκινο θιβετ περίπου 350-450 ευρώ?
 

MELAS86-CY

Member
Μηνύματα
76
Likes
214
Έχω δει διαφορά βίντεο κ εχω διαβασει πολλες ιστοριες που πάει κόσμος κ μεμονομενα. Δεν νομίζω να απαγορεύετε . γκρουπ για 4 μέρες μαζί με μια λίμνη κ τα μοναστήρια ζητησανε 600 ευρώ με 4 βραδιά! Ξεναγό για 1-2 μέρες λογικά θα βρούμε εκεί πέρα, σωστά? Λέμε για 3-4 μέρες συνολικά θιβετ. Υγ: αεροπορικά εισητηρια πεκινο θιβετ περίπου 350-450 ευρώ?
Ναι έχεις δίκαιο. Δεν το διατυπωσα σώστα. Σαφεστατα μπορεις να πας μεμονομένα χωρις να συμμετασχεις σε καποιο γκρουπ αλλα θα σου ερθει πιο ακριβα. Μόλις το κοιταξα. Τα πρακτορεια δεν σου βγαζουν την ειδικη αδεια αν δεν αγορασεις υπηρεσιες απο αυτους. Δεν μπορεις να ταξιδεψεις στο Θιβετ χωρις αυτο το χαρτι. Αεροπορικα απο Πεκινο οταν κοιταζα ηταν γυρω στα 500 ευρω ενω απο Τσενγκτου πληρωσα γυρω στα 280.
 

el mago

Member
Μηνύματα
18
Likes
23
Εμείς θέλουμε να πάμε με το τρένο κ να γυρίσουμε πεκινο η εκεί που είπες στο τσενγκτου (θα το ψάξω για φθηνότερα) με αεροπλάνο να μην φάμε χρόνο κ ταλαιπωρία. 3.4 μέρες είναι κομπλέ για θιβετ?
 

MELAS86-CY

Member
Μηνύματα
76
Likes
214
Εμείς θέλουμε να πάμε με το τρένο κ να γυρίσουμε πεκινο η εκεί που είπες στο τσενγκτου (θα το ψάξω για φθηνότερα) με αεροπλάνο να μην φάμε χρόνο κ ταλαιπωρία. 3.4 μέρες είναι κομπλέ για θιβετ?
Αν εννοεις να μεινεις μονο Λάσα 3, 4 μερες ειναι μια χαρα. Εγω πηγα μεχρι Εβερεστ και η διαρκεια του τουρ ηταν 8 μερες.
 

el mago

Member
Μηνύματα
18
Likes
23
Οκ κάτι τελευταίο προς το παρόν. Πόσα ζητησανε για Έβερεστ? Αξίζουν τα λεφτά? Σε μια μέρα φτάνεις Έβερεστ...για εξοικονόμηση ημερών ρωτάω. Θενκς κ τα ξανά λέμε αν χρειαστώ κάτι!
 

MELAS86-CY

Member
Μηνύματα
76
Likes
214
Οκ κάτι τελευταίο προς το παρόν. Πόσα ζητησανε για Έβερεστ? Αξίζουν τα λεφτά? Σε μια μέρα φτάνεις Έβερεστ...για εξοικονόμηση ημερών ρωτάω. Θενκς κ τα ξανά λέμε αν χρειαστώ κάτι!
Για 8 ημερες πληρωσα στο πρακτορειο γυρω στα 850 ευρω. Περιελαμβανε το ξενοδοχειο με πρωινο, τις διαδρομες και τις εισοδους των ξεναγησεων. Το Εβερεστ ειναι μακρια απο την Λασα. Θες τουλαχιστον 15 ωρες με το λεωφορειο. Εμεις μειναμε ενδιαμεσα σε 1 πολη μεχρι να φτασουμε στο Εβερεστ οπου κατασκηνωσαμε για 1 βραδυ. Παντως ειναι μοναδικη εμπειρια. Οτι χρειαστεις μου στελνεις προσωπικο μηνυμα.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Εχει δίκιο ο φιλος/η για το Θιβέτ για να πάρεις permit πρέπει να σου το βγάλει γραφειο!!! Επίσης το Θιβέτ είναι ακριβό οταν το συγκρίνεις με την υπόλοιπη Κίνα αλλά αξίζει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom