λειβαδεια-πηλιο

panospeggy

Member
Μηνύματα
32
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Paris
Ονειρεμένο Ταξίδι
SWITZERLAND,PRAQUE,PARIS
γεια σας αν και ακομα εξωτερικο δνε πηγα και σε Ελλαδα ορεινεσ περιοχες δνε εχω δει ειπα να ξεκινησω απο εκει νοεμβρη και γιορτες λεω καππυ κοντα απο αθηνα λειβαδεια πως ειναι καμια πληροφορια θα μου δωσετε λεμε να παμε στο λεβαδια hotel αλλα θα θελα και τζακι και κατι αλλο ισχευι που λενε τα σκουβλακια ειναι τελεια αλλα πολυ γυφτια παιζει εκει?
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ονειρεμένο Ταξίδι
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
ισχευι που λενε τα σκουβλακια ειναι τελεια αλλα πολυ γυφτια παιζει εκει?
Ναι είναι αλήθεια. Τα σουβλάκια απο γύφτο είναι τέλεια, αλλά μη γίνεσαι ρατσιστής.
Προτιμάς μήπως, να πας στα Γιάννενα και να φας βατραχοπόδαρα;
 

panospeggy

Member
Μηνύματα
32
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Paris
Ονειρεμένο Ταξίδι
SWITZERLAND,PRAQUE,PARIS
Γυφτια σε εισαγωγικα στις τιμες στη καθαριοτητα και σε αητα ρατσιστρια δνε ειμαι αλλα δεν μπορω τη βρωμια να βρωμανε τελος.
 

panospeggy

Member
Μηνύματα
32
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Paris
Ονειρεμένο Ταξίδι
SWITZERLAND,PRAQUE,PARIS
επισης ειμαι γυναικα αλλο αν μπερδευτηκες με το τονομα
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ονειρεμένο Ταξίδι
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
επισης ειμαι γυναικα αλλο αν μπερδευτηκες με το τονομα
Κυρία μου, χαίρομαι που σας γνωρίζω.
Η Λειβαδιά πάντως δεν λέει και πολλά κατά τη γνώμη μου.
 

pinelopi

Member
Μηνύματα
265
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βρεττάνη , Λίγηρας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παντού..αρκεί να φεύγω
Όντως , τι είναι Λειβαδιά - Πήλιο? Αν σημαίνει ότι έχεις δίλημμα ανάμεσα σ΄αυτά τα δύο....αυτό απλώς δεν υπάρχει ....ΠΗΛΙΟ μακράν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Η Λειβαδιά είναι ωραιότατη... Εξαιρετική ιδέα... Από κάπου πρέπει να ξεκινήσει κανείς... Θες όμως τουλάχιστον μια βδομαδούλα μαζί με την Θήβα και τον Ορχομενό...Τρως τα σουβλάκια σου, αγοράζεις τα χαλιά σου από τους γύφτους, έχει και ωραία μνημεία να δεις, που να τρέχεις αλλού...
Εγώ ψηφίζω Λειβαδιά και στο γύρνα κάνε και μια στάση στη Θήβα να αγοράσεις και κανένα κηπευτικό... Ωραία εκδρομή , ούτε που θα καταλάβεις πως θα περάσει η βδομάδα...
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
408
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Ορεινές περιοχές θεωρούνται συνήθως αυτές που βρίσκονται σε υψόμετρο 600 μέτρων και άνω.
Η Λειβαδιά είναι χτισμένη σε υψόμετρο 200 μέτρων οπότε απέχει πολύ από το ορεινή.
Αναγκαστικά, λοιπόν, πρέπει να ανηφορίσεις προς την περιοχή της Αράχωβας αν αναζητάς ορεινές περιοχές.
 

Elenik

Member
Μηνύματα
295
Likes
97
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΗΣΙΑ ΚΟΥΚ - ΑΛΑΣΚΑ
Αν υπάρχει δίλημμα και εγώ πήλιο ψηφίζω.Μακράν πιο ωραίο. Βέβαια νομίζω ότι είναι και μακράν πιο ακριβό αλλά νομίζω πως αξίζει τον κόπο. Πάντως αν το σκέφτεσαι για τις γιορτές των Χριστουγέννων καιρός είναι να ψαχτείς και να κλείσεις γιατί δεν θα βρίσκεις αργότερα. Εγώ που έψαχνα για πήλιο την προηγούμενη εβδομάδα, από τα 10 τηλέφωνα που έπαιρνα , οι έξι μου έλεγαν ότι είναι κλεισμένα όλα τους τα δωμάτια. Έλεος!!!! Θα καταλήξουμε να κανονίζουμε τον Αύγουστο τις διακοπές του χειμωνα και το Γενάρη για το καλοκαίρι.
Όπου και να πας πάντως, καλά να περάσεις.
 

panospeggy

Member
Μηνύματα
32
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Paris
Ονειρεμένο Ταξίδι
SWITZERLAND,PRAQUE,PARIS
το λειβαδεια πηλιο ναι το εγραψα επειδη ειπα να διαλεξω τι απο τα δυο πηλιο δνε ξερω γιατι ειναι ακριβα κια ολοι κλεινουν επισης ειναι αρκετη ωρα..θα ξαναγραψω να σας πω παλι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.668
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom