Ινδία ναι ρε ινδια γιατι????

strani

Member
Μηνύματα
138
Likes
64
Επόμενο Ταξίδι
ινδια
Γεια χαρα σε ολους μετα το περσινο ΣΟΚ σε γειτονικο κρατος Λεω κατα το ΜΑΙΟ να την κανω για ΙΝΔΙΑ για να καψω φλατζα εντελως.Ετσι και για παρεα αλλα και για οικονομια αλλα και για κοινωνικοποιηση στα πλαισια της ευγενους ανταλαγης αποψεων που αφορουν την ανατολικη φιλοσοφια οποιος το ψηνει.......Αλλωστε υπαρχει χρονος να την ψαξουμε μεχρι την ανοιξη .ΚΑΛΕς ΓΙΟΡΤΕς και ΥΓΕΙΑ σε ολους
 

strani

Member
Μηνύματα
138
Likes
64
Επόμενο Ταξίδι
ινδια
ΜΕΤΑ απο αρκετο ψαξιμο και για προσωπικους λογους μεσα Απριλη με αρχες μαη θα ταξιδεψω με το VERSUS TRAVEL στην KERALA .Μετα το ΝΕΠΑΛ περσυ εψαχνα κατι πιο εξωτικο αλλα στην Ινδια.Εχει παει κανεις?Γενικες εντυπωσεις? Αυτη την εποχη ο καιρος τι λεει ?ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Χρόνια Πολλά
Oι θερμοκρασίες αυξάνουν τότε. Θα έχει ζέστη. Εμείς είχαμε πάει αρχές Μάρτη
Συμπαθητική τη βρήκα, οι παραλίες της δεν μου είπαν τίποτα, το νερό ζεστό σαν σούπα, τα backwaters χαλαρά, αλλά δεν είναι η "σκληροπυρηνική" γοητευτική Ινδία. Και αρκούντως καθαρή θα πρόσθετα.
Δεν ξέρω το πρόγραμμά σας, πχ αν περιλαμβάνει Hampi και όλα τα πέριξ που είναι εξαιρετικά αξιοθέατα αν και αμφιβάλλω… Αλλά γούστα είναι αυτά...
 

strani

Member
Μηνύματα
138
Likes
64
Επόμενο Ταξίδι
ινδια
Χρόνια Πολλά
Oι θερμοκρασίες αυξάνουν τότε. Θα έχει ζέστη. Εμείς είχαμε πάει αρχές Μάρτη
Συμπαθητική τη βρήκα, οι παραλίες της δεν μου είπαν τίποτα, το νερό ζεστό σαν σούπα, τα backwaters χαλαρά, αλλά δεν είναι η "σκληροπυρηνική" γοητευτική Ινδία. Και αρκούντως καθαρή θα πρόσθετα.
Δεν ξέρω το πρόγραμμά σας, πχ αν περιλαμβάνει Hampi και όλα τα πέριξ που είναι εξαιρετικά αξιοθέατα αν και αμφιβάλλω… Αλλά γούστα είναι αυτά...
Πρωτα απο ολα ευχαριστω για την απαντηση. το προγραμμα λεει ΑΘΗΝΑ-ΚΟΤΣΙΝ-ΜΟΥΝΑΡ-ΤΡΙΣΥ[ΤΑΝΖΟΡ]-ΜΑΝΤΟΥΡΑΙ-ΠΕΡΙΓΙΑΡ-ΚΟΥΜΑΡΑΚΟΜ-ΑΛΕΠΕΙ-ΚΟΤΣΙΝ-ΑΘΗΝΑ.Συμφωνα με το πρακτορειο εχει αρκετο ενδιαφερων.Μια και ειδα την΄' μικρη ινδια ''[ΝΕΠΑΛ] περσυ ειπα να κανω φετος κατι που να εχει και λιγη χαλαρωση..Οταν λες ζεστη τι ενοεις?οι τιμες ειναι τσιμπιμενες γιατι στο ΝΕΠΑΛ απο αυτα που αγορασα ηρθα υπερβαρος!
 

strani

Member
Μηνύματα
138
Likes
64
Επόμενο Ταξίδι
ινδια
Επειδη εφτασε σχεδον ο καιρος να φυγωγια Κεραλα και δυστυχως εφαγα ακυρο απο το γραφειο που το προγραμματιζα [ ΛΟΓΩ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΩΝ ] ειμαι σε αναζητηση νεου πρακτορειου.Ξερω οτι αν το ψαξω κατι θα βρω,αλλα θα ηθελα γνωμες απο προσωπικες εμπειριες.Ευχαριστω εκ των προτερων!!
 

strani

Member
Μηνύματα
138
Likes
64
Επόμενο Ταξίδι
ινδια
strani δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά έχεις σκεφτεί και διεθνή πρακτορεία όπως πχ το Gap Adventure?
Δες εδω μια σχετική συζήτηση.

http://www.travelstories.gr/community/threads/Ινδία-με-gap-adventures.14573/
Επειδη απο P.C. και γενικα για συναλλαγες μεσω δυκτιου ειμαι πολυ επιφυλακτικος ,θα'θελα κατι που να εχω αμεση επαφη με το πρακτορειο, αρα ελληνικο .Εξαλου οπως καταλαβα το συγκεκριμενο γραφειο εχει και το ρισκο του.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολυ παντως!! HELP!!!! HELP!!!
 

strani

Member
Μηνύματα
138
Likes
64
Επόμενο Ταξίδι
ινδια
Επειδη εχω προβλημα με τις ημερομηνιες για Κεραλα και το μονο που βρισκω μεσα στον Μαιο ειναι το HERONIA TRAVEL ,θα'θελα εντυπωσεις απο καποιους που ' χουν ταξιδια με το συγκεκριμενο πρακτορειο. ΑΑΑΑ.... και μια ασχετη με το θεμα ερωτηση.Εχει παει κανεις Ν.ΙΝΔΙΑ τελη Μαιου?Τι λεει ο καιρος?[Μουσωνες]....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom