Σλοβακία πληροφοριες για μπρατισλαβα

dimitra_tg

Member
Μηνύματα
128
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
καλησπερα! θα ειμαι στη βιεννη το πασχα κ σκεφτομαι μια μονοημερη μπρατισλαβα. οταν φτασω στο σταθμο εκει παιρνω τραμ για να παω στο καστρο? ειναι μακρινη η αποσταση ως το καστρο? κ που κατεβαινω για να δω το ιστορικο της κεντρο? ακουσα οτι δεν ειναι ευκολη η επικοινωνια στα αγγλικα εκει οποτε μαλλον θα δυσκολευτω...υπαρχει κατι αλλο που αξιζει να δει κανεις εκει?
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Αν και δεν μπορώ να βοηθήσω σε αυτά που ρωτάς, τα αγγλικά μια χαρά είναι. Το καλοκαίρι που ήμουν εκεί δεν είχα κανένα πρόβλημα.
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
καλησπερα! θα ειμαι στη βιεννη το πασχα κ σκεφτομαι μια μονοημερη μπρατισλαβα. οταν φτασω στο σταθμο εκει παιρνω τραμ για να παω στο καστρο? ειναι μακρινη η αποσταση ως το καστρο? κ που κατεβαινω για να δω το ιστορικο της κεντρο? ακουσα οτι δεν ειναι ευκολη η επικοινωνια στα αγγλικα εκει οποτε μαλλον θα δυσκολευτω...υπαρχει κατι αλλο που αξιζει να δει κανεις εκει?
Το καλοκαιρι που ημουν ηταν μη επισκεψιμο το καστρο.
Tο ιστορικο κεντρο ειναι μικρο χωρις κατι τρομερα ενδιαφερον, χαριτωμενο απλα.
Δεν εχεις προβλημα στην γλωσσα μιλανε αγγλικα. Επισης εχει γραφεια τουριστικων πληροφοριων που θα σου πουνε τα παντα και θα σου δωσουν υλικο.
Μεσα στο ιστορικο κεντρο εχει και πινακιδες που σε οδηγουν στα αξιοθεατα.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.426
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
καλησπερα! θα ειμαι στη βιεννη το πασχα κ σκεφτομαι μια μονοημερη μπρατισλαβα. οταν φτασω στο σταθμο εκει παιρνω τραμ για να παω στο καστρο? ειναι μακρινη η αποσταση ως το καστρο? κ που κατεβαινω για να δω το ιστορικο της κεντρο? ακουσα οτι δεν ειναι ευκολη η επικοινωνια στα αγγλικα εκει οποτε μαλλον θα δυσκολευτω...υπαρχει κατι αλλο που αξιζει να δει κανεις εκει?
Στο κάστρο και στο ιστορικό κέντρο θα πας με τα πόδια, δεν είναι καθόλου μακριά (περίπου 2Κm μέχρι το κέντρο, αν θυμάμαι καλά). Καλό θα ήταν να έχεις έναν χάρτη, απλά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.529
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom