Ηνωμένο Βασίλειο πολυκοσμια στο madam tussauds???

blackmary

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους! Είμαι νέο μέλος και θα ήθελα μια πληροφορία...
Φεύγουμε στις 25/11 με το σύζυγο και το μωρό μας για 5 ημέρες στο Λονδίνο. Ξέρει κανείς ποια ώρα/μερα είναι κατάλληλη για να επισκεφθούμε το madam tussauds? Ακούω διάφορες τραγικές ιστορίες του τύπου : ''Μην πάτε. Δεν αξίζει. Έχει τόσο κόσμο που τελικά δε βλέπεις τίποτα,κλπ.''. Εμείς θέλουμε να πάμε και θα κλείσουμε εισιτήρια σήμερα μέσω ίντερνετ, αλλα έχετε να προτείνετε ώρα?
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
καλως την !!!!
αφου αποφάσισες να πας εμεις γιατι να σου πουμε τωρα να μην πάς ?????

δεν νομίζω οτι τις μερες που θα πας θα εχεις ΄πρόβλημα νε ουρές ,πλήν ΣΚ
αν θα κλείσεις εισιτήρια μεσω net και έχετε σκοπό να πατε και στο london eye να κλεισετε πακέτο να σας ερθει πιο φθηνά !!!
Combination Tickets
 

blackmary

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Ευχαριστώ πολύ, XRISTOS71 ! Στο eye δε νομίζω να πάμε, γιατί αν αρχίσει να κλαίει το μωρό, πώς θα κατεβούμε από εκεί πάνω???!:bleh:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Ευχαριστώ πολύ, XRISTOS71 ! Στο eye δε νομίζω να πάμε, γιατί αν αρχίσει να κλαίει το μωρό, πώς θα κατεβούμε από εκεί πάνω???!:bleh:
Εχε απλά υπόψη σου οτι η ρόδα κανει περίπου 30' για μια πλήρη περιστροφή
Προσωπικά πάντως επειδή έχω παει και στα 2 προτιμώ την ρόδα με διαφορά !!

Το μωρό πόσο είναι ??
Εχε υπόψη σου οτι ουτε στο Τισό θα πατε αν θυμαμαι στον κατω όροφο εκει που βγαινουν οι κρυμμενοι ''πειρατες -φαντασματα '' και προσπαθούν να σε φοβίσουν !!!!!!!!!!!
 

blackmary

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
΄Το ξέρω ότι θέλει μισή ώρα! Γι'αυτο δε θα πάμε! Όσο για τα φαντάσματα, δεν καίγομαι να πάω, γιατί μπορεί να φοβηθώ:bleh:! Το μωρό είναι 3,5 μηνών. Ευχαριστώ πολύ, πάντως!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Αφου είσαι αποφασισμένη να πας να αποφύγεις ΣΚ και μέρες που είναι κλειστά τα υπόλοιπα μουσεία. Εγω πήγα Πρωτοχρονιά επειδή όλα τα άλλα ήταν κλειστά και είχε πολύ κόσμο.
Συγνώμη που θα στο πω αλλά δε νομίζω ότι ενα μέρος που οι επισκέπτες στριμώχνονται για να βγάλουν μια φώτο είναι κατάλληλο για ένα μωρό 3 1/2 μηνών.
Να περάσεις τέλεια.
 

blackmary

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Παρασκευή

Ευχαριστώ, dik-7, για τη συμβουλή. Το μωράκι ήταν προφυλαγμένο μέσα στο μάρσιπο αγκαλιάς. Και φυσικά δε στριμωχτήκαμε μέσα στον κόσμο. Πήγαμε Παρασκευή και ήταν καλά. Είμαι της γνώμης ότι όσο πιο πολύ φοβάσαι να εκθέσεις το μωρό σου στον έξω κόσμο, τόσο πιο πολλά σου συμβαίνουν. Αυτό έχω δει από την εμπειρία μου (είμαι νοσηλεύτρια). Δεν εννοώ ότι είμαι τελείως χαλαρή, αλλά δε σταμάτησα να ζω επειδή έγινα μαμά. Απλώς απαντώ σε αυτό που είπες. Δεν επιτίθεμαι. Μη με παρεξηγήσεις. Ευχαριστώ και πάλι!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Ευχαριστώ, dik-7, για τη συμβουλή. Το μωράκι ήταν προφυλαγμένο μέσα στο μάρσιπο αγκαλιάς. Και φυσικά δε στριμωχτήκαμε μέσα στον κόσμο. Πήγαμε Παρασκευή και ήταν καλά. Είμαι της γνώμης ότι όσο πιο πολύ φοβάσαι να εκθέσεις το μωρό σου στον έξω κόσμο, τόσο πιο πολλά σου συμβαίνουν. Αυτό έχω δει από την εμπειρία μου (είμαι νοσηλεύτρια). Δεν εννοώ ότι είμαι τελείως χαλαρή, αλλά δε σταμάτησα να ζω επειδή έγινα μαμά. Απλώς απαντώ σε αυτό που είπες. Δεν επιτίθεμαι. Μη με παρεξηγήσεις. Ευχαριστώ και πάλι!

Καταρχήν ελπίζω να πέρασες καλά και να ευχαριστήθηκες το ταξίδι σου.
Επαναλαμβάνω ότι η δικιά μου εμπειρία στο εν λόγω μουσείο ήταν Πρωτοχρονιά και γινόταν ψιλοχαμός και δεν ήταν ό,τι καλύτερο για μωρό.Γι αυτό σου είπα να αποφύγεις ΣΚ και αργίες.
Είμαι και εγώ πατέρας ενός παιδιού ενός έτους και το έχω πάρει μαζί μου σε διάφορα ταξίδια και εκδρομές εντός Ελλάδας και αν όλα πάνε καλά από την άνοιξη θα επανέλθω στα ταξίδια στο εξωτερικό.
Φυσικά και η ζωή μας (και τα ταξίδια) δεν σταματάνε επειδή γίναμε γονείς, αλλά θέλει και ένα μέτρο και να υπολογίζουμε και τις ανάγκες και αντοχές ενός μωρού.
Εγώ προσωπικά δεσε παρεξήγησα και ελπίζω το ίδιο να ισχύει και για σένα.
Και πάλι καλά και πολλά ταξίδια να έχεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.237
Μηνύματα
884.560
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom