Φολέγανδρος σκεψη για Φολεγανδρο

niki1

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
Γεια σας!σκεφτομαι κι για Φολεγανδρο μαζι με τα Κουφονησια...δεν ξερω ποια απο τα δυο να διαλεξω αν κι νομιζω ειναι διαφορετικα πραγματα!υπαρχει κανεις που εχει μια ολοκληρωμενη αποψη κι εχει παει κι στα δυο νησια?αν κρινω απο τις τιμες διαμονης ομως,τεινω για Κουφονησια...μηπως ειναι ακριβη η Φολεγανδρος?εχετε υποψην οικονομικα δωματια αλλα να ειναι καθαρα κυριως με ενδιαφερει...δεν επιζητω πολυτελειες τυπου πισινα κτλ...αλλα να ειναι ευπρεπη κι καθαρα δωματια
ευχαριστω
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Γεια σας!σκεφτομαι κι για Φολεγανδρο μαζι με τα Κουφονησια...δεν ξερω ποια απο τα δυο να διαλεξω αν κι νομιζω ειναι διαφορετικα πραγματα!υπαρχει κανεις που εχει μια ολοκληρωμενη αποψη κι εχει παει κι στα δυο νησια?αν κρινω απο τις τιμες διαμονης ομως,τεινω για Κουφονησια...μηπως ειναι ακριβη η Φολεγανδρος?εχετε υποψην οικονομικα δωματια αλλα να ειναι καθαρα κυριως με ενδιαφερει...δεν επιζητω πολυτελειες τυπου πισινα κτλ...αλλα να ειναι ευπρεπη κι καθαρα δωματια
ευχαριστω
http://www.travelstories.gr/%ED%E7%...3B%3B%3B-%E3%E9%E1-%E6%E5%F5%E3%DC%F1%E9.html
http://www.travelstories.gr/%ED%E7%...%F6%EF%EB%DD%E3%E1%ED%E4%F1%EF%F2-2009-a.html

Την άποψη μου για τα Κουφονήσια στην είπα στο άλλο τόπικ, στα παραπάνω θα βρεις πολλά και για Φολέγανδρο. Σαν τιμές αν πας high season περίπου στα ίδια επίπεδα είναι με τα Κουφονήσια ελαφρώς φθηνότερα νομίζω. Απλά να έχεις στο νου σου ότι οι παραλίες της Φολεγάνδρου δεν έχουν καμία σχέση με τα Κουφονήσια. Αν και το αγαπάω πολύ αυτό το νησί, μπάνιο δεν είχα ευχαριστηθεί.
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Καλησπέρα.Εχω πάει και στα δύο νησάκια..και τα δύο θα τα λατρέψεις αν σ'αρέσουν οι πιο χαλαροί ρυθμοί ζωής!
Κουφονήσια:Μην πάρεις αμάξι.Πιστεύω οτι δεν είναι με τίποτα για αύγουστο.Μαζεύουν πολύ κόσμο και έχουν μόνο 2 μπαράκια (με πολύ ωραία coctail) ,3-4 ταβέρνες και η "ιταλίδα" η καλύτερη παραλία κατά τη γνώμη μου θα βουλιάζει.Εκτός και αν σ'αρέσει η πολυκοσμία.Εμείς κουφονήσια είχαμε μείνει σε ενοικιαζόμενα δωμάτια.Το δικό μας ήταν πολύ όμορφο και καθαρό και για τέλη ιουνίου είχαμε δώσει 40 ευρώ το δίκλινο χωρίς πρωινό.Λεγόταν "Κατερίνα" και ήταν δυώροφο.Μέναμε στον 2ο οροφο και άξιζε πολύ γιατί είχαμε θέα ολο το νησι από το μπαλκονάκι μας.Αν πας νοικιασε οπωσδήποτε ποδήλατο...γυρίζεις το νησί!
Φολέγανδρος:Οταν είσαι στην χώρα νομίζεις ότι εισαι σε σκηνικό παλιάς ελληνικής ταινίας,απίστευτα γραφικά.Το ρακόμελο δίνει και παίρνει τα βράδυα στην κεντρική πλατεία.Ωραίες παραλίες.Μεναμε και εκεί σε ενοικιαζόμενα δωμάτια...μας τα είχε συστήσει 1 φίλη,Παύλος rooms,νομίζω λεγόταν και ήταν στην είσοδο της πόλης νομίζω είχαμε δώσει κάπου στα 50 ευρώ,ήταν καθαρά και αξιοπρεπέστατα,χωρίς πολυτέλειες αλλα 1 χαρά!Πιστέυω ότι στην Φολέγανδρο θέλει μεταφορικό μέσο για να πας σε 2-3 μέρη που αξίζει!
Και στα δύο θα ξαναπήγαινα άνετα....είναι μαγευτικά
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom