ταξίδια:το ωραιότερο όνειρο!!!

mariaps

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Καλό μεσημέρι σε όλους! Ονομάζομαι Μαρία και είμαι 29 ετών. Μέχρι τώρα έχω ταξιδέψει στην Ευρώπη (Αγγλία,Γαλλία,Ιταλία,Γερμανία,Αυστρία,Ουγγαρία,Κύπρο και Τουρκία). Όμως, το μεγάλο μου όνειρο είναι να πάω Αμερική-ΗΠΑ. Πιστεύω πως εκεί θα συναντήσω τελείως διαφορετικό πολιτισμό και ανθρώπους και αυτό είναι κάτι που μου κινεί πολύ το ενδιαφέρον! Έχω μεγάλο πάθος με τα ταξίδια, παρόλο που στη σημερινή εποχή είναι είδος "πολυτέλειας", θεωρώ ότι είναι ένας πολύ όμορφος τρόπος να διευρύνει κανείς τους ορίζοντες του, να γνωρίσει νέες κουλτούρες, ανθρώπους και πολιτισμούς! Ελπίζω να καταφέω σύντομα να πραγματοποιήσω το όνειρο μου για ένα ταξίδι στην Αμερική-Καναδά.:)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.237
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλώς ήρθες Μαρία. :welcome:

Πολύ ταξιδεμένη σε βρίσκω.

Όμως, το μεγάλο μου όνειρο είναι να πάω Αμερική-ΗΠΑ.
Καλά εσύ είσαι δικιά μου. :D Να προσέχεις μόνο κάτι περίεργους τύπους που κυκλοφορούν εδώ στο φόρουμ και κρατάνε κάτι τεράααστιες ταμπέλες που λένε επάνω "Ασία forever". Θα προσπαθήσουν να σε αλλαξοπιστήσουν :LOL:

Έχω μεγάλο πάθος με τα ταξίδια, παρόλο που στη σημερινή εποχή είναι είδος "πολυτέλειας",
Προσωπικά δε θεωρώ καθόλου είδος πολυτελείας τα ταξίδια. Είδος πολυτελείας θεωρώ να πηγαίνω κάθε 3 μέρες και να δίνω 100 ευρώ στο Μαζωνάκη, να πληρώνω 45000 ευρώ για ένα αυτοκίνητο, να πηγαίνω κάθε 3 ώρες για "καφέ" κλπ κπλ.

Ταξίδια forever λέμε!! :clap:
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Γεια σου Μαρια και...:welcome2:.Ολα τ'αλλα στα ειπε ο Δακης και μην ξεχνας,προσοχη στους Ασιατες!!!
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
:welcome2: Μαρία

Εγώ, που δεν είμαι Ασιάτης, μπορώ να πω ελεύθερα τη γνώμη μου για την Αμερική; :D
 

Doug

Member
Μηνύματα
518
Likes
2
Μαρια :welcome:
Καλά εσύ είσαι δικιά μου. :D Να προσέχεις μόνο κάτι περίεργους τύπους που κυκλοφορούν εδώ στο φόρουμ και κρατάνε κάτι τεράααστιες ταμπέλες που λένε επάνω "Ασία forever". Θα προσπαθήσουν να σε αλλαξοπιστήσουν :LOL:
Εεεεε,τι εννοει ο ποιητης?:lol:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.237
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Από Ασιάτες, Αμερικάνους, Ευρωπαίους, Αφρικάνους, Ωκεάνιους και Βοριοπολίτες:
Καλως ήρθες Μαρία
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
καλημέρα και καλώς ήρθες!!!!Σου εύχομαι να πάς γρήγορα Αμερική. Θα περάσεις σίγουρα πολύ ωραία.Μόνο που έχω μια απορία (μπορεί και διαφωνία). Αν ψάχνεις διαφορετικούς πολιτισμούς και ανθρώπους, γιατί θέλεις να πας Αμερική, που πολιτισμό και κουλτούρα δεν έχουν (οι γνωστοί ξενέρωτοι) και δεν πας από Ασία μεριά που συνδιάζουν τα δύο παραπάνω και μάλιστα σε υπερθετικό βαθμό?Εκεί θα δείς διαφορετικούς ανθρώπους στην κυριολεξία!!!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.974
Likes
9.405
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Αν ψάχνεις διαφορετικούς πολιτισμούς και ανθρώπους, γιατί θέλεις να πας Αμερική, που πολιτισμό και κουλτούρα δεν έχουν και δεν πας από Ασία μεριά που συνδιάζουν τα δύο παραπάνω και μάλιστα σε υπερθετικό βαθμό?Εκεί θα δείς διαφορετικούς ανθρώπους στην κυριολεξία!!!
Συν εκατονπενηνταδωδεκα στα λεγομενα του ΤΕΝΤΕΝ!! (Ναι , εμαs εννοουσε ο Defkalion :haha:)
Και φυσικα η Αμερικη εχει να δειξει καταπληκτικουs πολιτισμουs , μονο που πρεπει να παs λιγο νοτιοτερα απο εκει που στοχευειs.(Ειμαι και Λατινολατρηs:lol:)

Mariaps , πλακα κανουμε ετσι?Αλλο αν μεσα απο την πλακα ακουγονται και καποιεs αληθειεs..Γουστα ειναι αυτα και φυσικα να παs ΗΠΑ αφου αυτο ειναι το ονειρο σου!Το θεμα ειναι να ταξιδευουμε!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.277
Μηνύματα
886.062
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom