Αυστρία υπαρχει καποιος-α που να εχει μεινει μονιμα στην βιεννη;

Μηνύματα
18
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βερολινο
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμα
υπαρχει καποιος-α που να εχει μεινει μονιμα στην βιεννη; αν, ναι θα χαρω παρα πολυ να γραψει γενικως για την ζωη στην πρωτευουσα της αυστριας.
για το βιοτικο επιπεδο, την εργασια, τις σπουδες, τον τροπο ζωης και ολα τα σχετικα που αφορουν και θα θεωρησετε οτι ειναι χρησιμα να ξερει καποιος που θελει να μεινει μονιμα σε αυτην την υπεροχη πολη.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.871
Likes
14.310
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
ενας παιδικός μου φίλος είναι εκει εδώ και 3 χρόνια. Αλλη ποιότητα ζωής...
Είναι μουσικός και πήρε υποτροφία.
Βέβαια, η ζωή είναι ακριβή.
 
Μηνύματα
18
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βερολινο
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμα
παιδια συγγνωμη αν κανω γκαφες με το που αναρτω αλλα ειμαι νεος εδω μεσα και δεν εχω ιδεα. ευχαριστω παντως για της πληροφοριες. για εκτος ευρωπης ειχα μονο μια προταση απο γνωστο και ηταν ιαπωνια. αλλα η βιεννη με εχει μαγεψει γενικως. εχω παει ηδη 3 φορες και παντα οταν γυρναω ελλαδα σκεφτομαι πως θα γινει να μεινω εκει μονιμα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.018
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Vario μεγαλη παρατηρητικοτητα εχεις τελευταια... μια τον γεροξουρη που παιζει πιανο γυμνος, μια τα ποστ που ανοιχτηκαν σε λαθος ενοτητα.

Μηπως βοηθησε που εβαλες γυαλια;
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.467
Likes
7.927
Vario μεγαλη παρατηρητικοτητα εχεις τελευταια... μια τον γεροξουρη που παιζει πιανο γυμνος, μια τα ποστ που ανοιχτηκαν σε λαθος ενοτητα.

Μηπως βοηθησε που εβαλες γυαλια;
:haha::haha::haha: και που άλλαξα κόμμωση!!!
 

Liana13

Member
Μηνύματα
34
Likes
185
Καλησπέρα παιδιά. Θα κάνω πρακτική για 3 μήνες Βιεννη Αύγουστο-Οκτώβριο. Οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με τον τρόπο ζωής θα ήταν ευπρόσδεκτη. Επιπλέον αν γνωρίζετε κάποια εστία σχετικά φθηνή και καλή για να μείνω θα το εκτιμούσα. Επίσης οι Αυστριακοί σαν άνθρωποι πώς έιναι. Επιπλέον δεν γνωρίζω την γλώσσα θα υπάρχει μεγάλη δυσκολία ή θα μπορώ να ανταπεξέλθω? Σας ευχαριστώ!! ;)
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.538
Likes
8.497
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Ξεθάβω το τοπικ για να ρωτήσω, υπάρχει κάποιο μέλος που να μένει τώρα ή να έχει ζήσει τα τελευταία 2 χρόνια στη Βιέννη; Αν ναι ας μου στείλει ένα πμ.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.871
Likes
14.310
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Γράψτε τα εδώ, μη τα λέτε σε πμ. Κοιτάζω για Erasmus η μάνα.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.538
Likes
8.497
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Γράψτε τα εδώ, μη τα λέτε σε πμ. Κοιτάζω για Erasmus η μάνα.
Για διαμονή κλπ ναι φυσικά, απλά θέλω να ρωτήσω και για μισθολογικα/γραφειοκρατικα θέματα και προτιμώ με πμ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.465
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom