Ολλανδία χριστουγεννα στο Αμστερνταμ

angel30

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Καλησπέρα παιδια,
φέτος για χριστούγεννα επιλέξαμε με τον άντρα μου το Αμστερνταμ για 5 μέρες.
Δεν ξέρω αν η επιλογή μας ήταν σωστή όσον αφορά την εποχή (λόγω κρύου,βροχής κ.τ.λ.) αλλά μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρων προορισμός.
θα ήθελα να μάθω την γνώμη σας γι'αυτό καθώς και ότι έχετε να μου προτείνεται για την πόλη.
Σας ευχαριστώ εκ' των προτέρων,κάθε φορά η βοήθειά σας ήταν πολύτιμη!
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Μπορεις να βρεις πολλες πληροφοριες με μια απλη αναζητηση και να παραθεσεις εκει τις ερωτησεις/αποριες σου... :)
 

LunaDark

Member
Μηνύματα
93
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γυρος του κοσμου
καλησπερα!
εχω κανει πρωτοχρονια στο αμστερνταμ, περασαμε πολυ ωραια παρα το τρομερο κρυο....
τωρα για την πολη υπαρχουν πολλες πληροφοριες στο φορουμ, διαβασε παρομοια θεματα κ οτι αλλο χρειαζεσαι ρωτας...
 

angel30

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
πιο πολύ ανησυχώ για τον καιρό,φοβάμαι μήπως λόγω κρύου ή βροχής δεν ευχαριστηθώ την πόλη και απλά τουρτουρίζω γιατί είμαι και λίγο κρυουλιάρα...
 

LunaDark

Member
Μηνύματα
93
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γυρος του κοσμου
μπααα.....δε νομιζω να βρεχει...πολυ πιθανο να χιονιζει.....!!!!αν παρεις ζεστα ρουχα δεν θα εχεις κανενα προβλημα!!!!
 

Boxeraki

Member
Μηνύματα
187
Likes
182
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα
πιο πολύ ανησυχώ για τον καιρό,φοβάμαι μήπως λόγω κρύου ή βροχής δεν ευχαριστηθώ την πόλη και απλά τουρτουρίζω γιατί είμαι και λίγο κρυουλιάρα...
Πέρυσι πρωτοχρονιά έκανα στο Amsterdam..ένα θα σου πω...κρύο κρύο κρύο!!! και δεν θεωρούμε ότι κρυώνω εύκολα..και από εξοπλισμό δόξα τον θεό μια χαρά είμαι...απλά τόσο υγρασία ρε παιδάκι μου δεν μπορώ να θυμηθώ αλλου..ότι και να φόραγες μόλις πλησίαζες κάποιο κανάλι..που είναι και δύσκολο να το αποφύγεις στο Amsterdam τρύπαγε κόκκαλο!!
Πολύ όμορφη πόλη όμως..δεν πρόκειται το κρύο να σε κάνει να περάσεις άσχημα σίγουρα!!αντιθέτως θα θέλεις να πας πάλι να το δεις και άλλη εποχή..εγώ παντως ετσι εκανα :xmas_wink:
 

mapi

Member
Μηνύματα
52
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Ταξίδι-Όνειρο
αφρική
Έχει πραγματικά πολύ κρύο όλο το χρόνο πιστεύω!!! Πήγα Ιούλιο ' 09 και είχε 12 βαθμούς..μου το έλεγαν και δεν το πίστευα.
Θεωρώ οτι θα περάσεις απίστευτα καλά (σε ζηλεύω, θα ήθελα να κάνω γιορτές κάποια στιγμή εκεί) έχει τόσα πράγματα να κάνεις, έχει απίστευτη φύση και προς τα έξω ειδικά πολύ γραφικιές γειτονιές.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
πιο πολύ ανησυχώ για τον καιρό,φοβάμαι μήπως λόγω κρύου ή βροχής δεν ευχαριστηθώ την πόλη και απλά τουρτουρίζω γιατί είμαι και λίγο κρυουλιάρα...
Ρίξε μια ματιά εδώ: http://www.travelstories.gr/%E3%E5%...%F1%EC%E9%EA%DC-%E5%F3%FE%F1%EF%F5%F7%E1.html, υιοθέτησε κάποιες από τις προτάσεις των τραβελστοριτών και μην ανησυχείς! Καλά να περάσετε!

Υπογραφή: Μια (πολύ) κρυουλιάρα:xmas_lol:
 

stavros_g13

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
Σπουδαζω ολλανδια (χαγη)..ο καιρος εχει φτιαξει λιγακι αλλα απο το τελος της εβδομαδας ξανα πεφτει η θερμοκρασια..για μενα η πιο ομορφη ολλανδικη πολη απο αποψη ζωης κτλ κτλ ειναι η χαγη..θα μπορουσατε να ερθετε,με το τρενο ολα κοντα ειναι! και στο αμστερνταμ θα σας προτεινα να πατε στο αμστερνταμ dungeon!Ειναι στο κεντρο,μπορειτε να το βρειτε ευκολα

Υσ www.hotelaanbiedingen.nl για δωματια απο τοπ ξενοδοχεια με μονο 30 ευρω το ατομο...!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.220
Μηνύματα
884.130
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom