Ινδία Νεπάλ 35 μερες ινδια-νεπαλ

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
πρωτη ημερα ελλαδα μετα απο 35 μερες στην ινδια και το νεπαλ....οι αναμνησεις προσφατες και η προσαρμογη στην ελληνικη πραγματικοτητα αποτομη! περασα απο το πολυπληθες Δελχι, την αγκρα με το ταζ μαχαλ, ανεβηκα στα βουνα της Ποκχαρας περπατησα σε ορυζωνες με μικρα χωρια και απεκτησα βδελες στα δαση, με αστικη συγκοινωνια εκανα την 7ωρη διαδρομη για Καντμαντου και ξανα 9 ωρες συνορα, εντυπωσιαστηκα απο το τροπο που αντιμετωπιζουν το θανατο στο Βαρανασι, βρεθηκα στην καλκουτα που διπλα στα ευρωπαικης αρχιτεκτονικης κτιρια το βραδυ οι δρομοι μετατρεπονται σε παζαρια, εμεινα σε houseboat στα καναλια της κεραλας, χαλαρωσα στο μικρο ψαροχωρι Arambol στη γκοα και τελικα κατεληξα στη γαλαζια και τη χρυση πολη του ρατζασταν...τα συναισθηματα αναμεικτα και σιγουρα το ταξιδι με εκανε να σκεφτω πολλα πραγματα....οταν συνελθω θα προσπαθησω να μεταφερω εστω λιγες απο τις εικονες στο μυαλο μου...:D:roll::D
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
αυτα ειναι!!! σε περιμενουμε να προσαρμοστεις... και φωτο φυσικα, οκ???:)
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.793
Likes
18.422
Καλή προσαρμογή, πολύ ενδιαφέρον το ταξίδι σου...περιμένουμε φωτό και φυσικά ιστορία....
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
ευχαριστω για το καλωσορισμα...για τις βδελες προσπαθω να το ξεχασω.....αλλα τα σημαδια στα ποδια μου το θυμιζουν!!! εχω βγαλει αρκετες φωτογραφιες γενικα αν και σε αυτο το ταξιδι μαζευα περισσοτερο εικονες στη μνημη....
 

tzo

Member
Μηνύματα
63
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
θιβετ???
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος του κοσμου
ΟΥΑΟΥ!!!!!!!!καλως ήρθες!!!!!!!!
δεν σου λεω με τι ανυπομονησια περιμενω λεπτομεριες.....
σχεδιαζω το ιδιο ταξιδι για τελη Οκτωβριου....
θα κανω επισης και την κλασσικη μου ερωτηση (που θα κανει μερικους να αγανακτησουν..) "εμβολια εκανες?ποια?χαπια ελονοσιας?"
περιμενουμε τις εντυπωσεις σου!!!!
 

xrisa

Member
Μηνύματα
110
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
λατινικη αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
περού
Καλή προσαρμογή. Δύσκολο αλλά τι να κάνεις!!!!! Είμαι σίγουρη ότι θα μας εντυπωσιάσεις και εμείς θα ξεσηκωθούμε για να πάμε όπου πήγες και συ. όταν θα γράψεις την ιστορία σου γράψε αν θέλεις και αυτά που προηγήθηκαν για την προετοιμασια του ταξιδιού σου για τις εκεί μετακινήσεις σου, τα ξενοδοχεία και ότι άλλο θέλεις. τι άλλο να σου πω. όλα είναι πολύ νωπά ακόμη. ελπίζω το ταξίδι αυτό να σου έδωσε περισσότερα από αυτά που περίμενες.περιμένω με αγωνία.
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
ΟΥΑΟΥ!!!!!!!!καλως ήρθες!!!!!!!!
δεν σου λεω με τι ανυπομονησια περιμενω λεπτομεριες.....
σχεδιαζω το ιδιο ταξιδι για τελη Οκτωβριου....
θα κανω επισης και την κλασσικη μου ερωτηση (που θα κανει μερικους να αγανακτησουν..) "εμβολια εκανες?ποια?χαπια ελονοσιας?"
περιμενουμε τις εντυπωσεις σου!!!!
αντε καλο ταξιδι....! εμβολια εκανα μονο το αντιτετανικο, αλλα στη θεση σου θα εκανα και ηπατιτιδας Α και τυφου .Ιδιως αν πας χυμα,θες να δοκιμαζεις τα νοστιμα πιτακια που βλεπεις στους δρομους και μπαινεις σε λεωφορεια,τρενα κ.τλ...Εγω απλα πηγα τελέυταια στιγμη και τα εμβολια θελουν ενα διαστημα 15 ημερων μεταξυ τους η να τα κανεις ολα μαζι κατι που δεν το αντεχω εγω....:lol:χαπια πηρα εβδομαδιαια γιατι πηγα σε μερη με ελεονοσια και τη χειροτερη εποχη, στους μουσωνες! παντως ετρωγα σε μαγαζια που εβλεπα πληθωρα ντοπιων με μισο ευρω το γευμα, ηπια φυσικους χυμους αλλα ζητουσα χωρις παγακια και νερο και γενικα δεν επινα νερο παρα εμφιαλωμενο και δεν επαθα τπτ! ο,τι αλλο χρειαστεις εδω!
 
  • Like
Reactions: tzo

tzo

Member
Μηνύματα
63
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
θιβετ???
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος του κοσμου
αντε καλο ταξιδι....! εμβολια εκανα μονο το αντιτετανικο, αλλα στη θεση σου θα εκανα και ηπατιτιδας Α και τυφου .Ιδιως αν πας χυμα,θες να δοκιμαζεις τα νοστιμα πιτακια που βλεπεις στους δρομους και μπαινεις σε λεωφορεια,τρενα κ.τλ...Εγω απλα πηγα τελέυταια στιγμη και τα εμβολια θελουν ενα διαστημα 15 ημερων μεταξυ τους η να τα κανεις ολα μαζι κατι που δεν το αντεχω εγω....:lol:χαπια πηρα εβδομαδιαια γιατι πηγα σε μερη με ελεονοσια και τη χειροτερη εποχη, στους μουσωνες! παντως ετρωγα σε μαγαζια που εβλεπα πληθωρα ντοπιων με μισο ευρω το γευμα, ηπια φυσικους χυμους αλλα ζητουσα χωρις παγακια και νερο και γενικα δεν επινα νερο παρα εμφιαλωμενο και δεν επαθα τπτ! ο,τι αλλο χρειαστεις εδω!
ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες σου!...συνεχιζω να ανυπομωνω για τις λεπτομεριες του ταξιδιου σου!!!!!!!:rolleyes::rolleyes:
 

STAV

Member
Μηνύματα
235
Likes
907
Επόμενο Ταξίδι
ΜΟΓΓΟΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Δ.ΑΦΡΙΚΗ
Εμβόλια

ΟΥΑΟΥ!!!!!!!!καλως ήρθες!!!!!!!!
δεν σου λεω με τι ανυπομονησια περιμενω λεπτομεριες.....
σχεδιαζω το ιδιο ταξιδι για τελη Οκτωβριου....
θα κανω επισης και την κλασσικη μου ερωτηση (που θα κανει μερικους να αγανακτησουν..) "εμβολια εκανες?ποια?χαπια ελονοσιας?"
περιμενουμε τις εντυπωσεις σου!!!!

μόλις ήρθα και 'γω από Νεπαλ -15 ημέρες- εμβόλια κανένα.
μόνο αλάτι ΚΑΛΑΣ για τις βδέλες πάρε
 
  • Like
Reactions: tzo

tzo

Member
Μηνύματα
63
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
θιβετ???
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος του κοσμου
μόλις ήρθα και 'γω από Νεπαλ -15 ημέρες- εμβόλια κανένα.
μόνο αλάτι ΚΑΛΑΣ για τις βδέλες πάρε
:haha::haha:καλό!!!μονό το ΚΑΛΑΣ πιάνει?στα υπόλοιπα εχουν ανοσία???!:haha::haha::haha:
 

feygatos39

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Cuba
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΤΙΑ ΑΜΕΡΙΚΗ
εγω φιλε μου 40 χρονια ειμαι στην ελλαδα και δεν μπορω να προσαρμοστο αντε να μας τα πεις και αναλυτικα ε?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom