Air One Air One : Αλλαγή ημερομηνίας πτήσης

goofy1980

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα,

είχαμε κλείσει πριν 3 μήνες 7 άτομα για αθηνα -βενετία με προσφορά για αρχές Σεπτεμβρίου. Πριν κανά μήνα μου στείλανε ειδοποιηση οτι αλλάζει η ώρα αναχώρησης και σήμερα μου στείλανε μήνυμα ότι αλλάζει κ η ημερομηνία αναχώρησης μια μέρα μπροστά, δλδ αναχώρηση 7 σεπτεμβριου το απογευμα για βενετία κ επιστροφή στις 9/09 στις 7 το πρωί αντί για τις 10/09. Μένω στη βενετία μια μέρα ουσιαστικά. Τα έχω πάρει στο κρανίο. έχω κλείσει ξενοδοχεία χωρίς επιστροφή κ δεν ξέρω τι να κάνω. Πέιτε μου τι να κάνω γιατί αυτοί έτσι όπως πάνε μεχρι το τέλος θα μου κάνουν κ΄άλλες αλλαγές κ δεν τους εμπιστεύομαι. Δικαιούμαι αποζημίωση απο την εταιρεία?
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Δυστυχως αποζημιωση δεν δικαιουσαι, αλλα απαιτησε επιστροφη με την μαμα εταιρεια την ημερα που εχετε κλεισει.
 

iopa22

Member
Μηνύματα
209
Likes
176
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βεγκας-Νορβηγια
Δεν μπορείς να εξυπηρετηθείς από τη μαμά εταιρεία Alitalia γιατί η airone δεν έχει στο σύστημά της (e-ticket). Ανάλογη περίπτωση με την airone μου έτυχε και εμένα, είχα αγοράσει δύο εισητηρία με επιστροφή Αθήνα - Πίζα για αρχές Ιουνίου, όπου στην αρχή μου έστειλαν μύνημα ότι η πτήση αλλάζει ώρα, μετά από λίγο καιρό ήρθε άλλο μύνημα ότι η πτήση αλλάζει ημερομηνία την όποια και αποδέχτηκα, και πριν δύο εβδομάδες μου ήρθε άλλο mail όπου μου ακύρωσε την πτήση. Πήρα την Alitalia μήπως μπορούσαμε να εξυπηρετηθούμε μέσω αυτής, οι υπάλληλοι ευγενέστατοι και είπαν ότι θα μπορούσαν να μας βρούν πτήση ώστε να ταξιδέψουμε μέσω αυτής αλλά ζητούσαν τον αριθμό ηλεκτρονικού εισητηρίου. Πήρα στην Ιταλία την airone και τους ζήτησα τον αριθμό αλλά μου είπαν ότι στο σύστημά τους δεν έχουν τέτοιο αριθμό παρά μόνο τον κωδικό κράτησης. Όταν ξαναπήρα τηλ. στην μαμά εταιρεία και τους είπα ότι η airone δεν χρησιμοποιεί τέτοιους αριθμούς στο σύστημά τους, μου είπαν ότι δυστυχώς δεν μπορούν να κάνουν τίποτα χωρίς αυτόν τον αριθμό. Το αποτέλεσμα ήταν να μου επιστραφούν τα χρήματα στην κάρτα μετά από μια εβδομάδα περίπου ύστερα από τηλεφωνική συνομιλία που είχα με το τηλεφωνικό κέντρο της airone. Είναι η δεύτερη φορά που μου την κάνει αυτή η εταιρεία. Δεν την εμπιστεύομαι πια.
 

iro2009

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
Και εγώ ομοιοπαθούσα...Δεν θα έλεγα ότι είναι εταιρεία εμπιστοσύνης. Και δυστυχώς ούτε η μαμά εταιρεία την καλύπτει. Βρες όσο πιο νωρίς εισιτήρια με άλλη εταιρεία και πήγαινε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom