Alitalia Alitalia - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Αν κ δεν καταλαβαινω τη σημασια κ την εκταση που δίνεις σε κατι τοσο απλο, θα ρωτησεις κ θα δωσεις βαση μονο σε αυτόν που θα την παραλαβει στην Αθηνα, δηλ την Αλιταλια.
Προσπαθώ να βγάλω μια πρώτη άκρη από πριν, γιατί δεν ξέρω αν θα έχω την πολυτέλεια να είμαι από πολύ νωρις στο αεροδρόμιο να τα δω επιτόπου.

ΥΓ: Την Alitalia ρωτησα πρώτα και με το που τους είπα τον αρ. εισιτηρίου δεν ασχολήθηκαν περαιτέρω

Anyway, ευχαριστώ για τις απαντήσεις :)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
ΥΓ: Την Alitalia ρωτησα πρώτα και με το που τους είπα τον αρ. εισιτηρίου δεν ασχολήθηκαν περαιτέρω
Εκεί που μίλησες είναι γραφείο κρατήσεων, γι αυτό. Έχουν πρόσβαση μόνο στα εισιτήρια που εκδίδουν. Αλλά γιατί να μιλήσεις με την Alitalia όταν validating carrier για το εισιτήριο είναι η Ethiopian? Οι κρατήσεις τους δεν οφείλουν να γνωρίζουν καν αν συνεργάζονται, το checkin ίσως μόνο.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Το συνθημα: η εταιρεια πουλιεται, δεν ξεπουλιεται..
Νεο χρημα με δανειο 300εκ κ παραταση μινιμουμ 6 μηνων..κ προσω ολοταχως στα διηπειρωτικα με Δελχί κ Μαλε απο 30-31/10 κ Γιοχαννεσμπουργκ ως τελος ετους. Το 2018 με 2 νεα Αμερικη (BOG, SFO η IAD) κ ενα Ασια (μαλλον Σαιγκον).
 

chrkor7

Member
Μηνύματα
26
Likes
1
Καλημερα τον αλλο μηνα εχω μια πτηση με alitalia ,ειναι με ανταποκριση μεσω ρωμης .στην ρωμη θα εχω 55 λεπτα να αλλαξω αεροπλανο θα εχω προβλημα ειναι αρκετος χρονος;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

chrkor7

Member
Μηνύματα
26
Likes
1
καλημερα εχω κλεισει εισιτηριο με alitalia και θα ηθελα να ρωτησω αν εκτος απο την χειραποσκευη μπορω να εχω και μια τσαντα πλατης ?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Τις βαλίτσες τις παρέλαβα τελικά στον τελικό προορισμό.
Γενικά και οι 6 πτήσεις ήταν απόλυτα ακριβείς και όλα πήγαν πρίμα
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Καλησπερα μπορει να μαι οff topic αλλα εκλεισα εισιτηριο απο airtickets και μου στειλαν αριθμο εισιτηριου και κωδικο κρατησης αεροπορικης εταιριας..το θεμα ειναι οτι παω να το βαλω στο online check in και μου βγαζει μυνημα οτι πρεπει ή να παρω τηλ ή να κανω check in στο αεροδρομιο..παιζει να μην μου χουν στειλει κατι??γιατι μου φαινετε πως ειχε επιλογη πριν κλεισεις το εισιτηριο να πληρωσεις εξτρα για να κανεις online check in.......
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπερα μπορει να μαι οff topic αλλα εκλεισα εισιτηριο απο airtickets και μου στειλαν αριθμο εισιτηριου και κωδικο κρατησης αεροπορικης εταιριας..το θεμα ειναι οτι παω να το βαλω στο online check in και μου βγαζει μυνημα οτι πρεπει ή να παρω τηλ ή να κανω check in στο αεροδρομιο..παιζει να μην μου χουν στειλει κατι??γιατι μου φαινετε πως ειχε επιλογη πριν κλεισεις το εισιτηριο να πληρωσεις εξτρα για να κανεις online check in.......
Με alitalia έχεις κλείσει ή με aegean όπου πόσταρες το πρωί και σου έχουν ήδη απαντήσει? Γιατί δεν μιλάς με airtickets?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom