Ισπανία Barcelona 10/05 - 15-05

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Ax βρε ioanna, μπορείς να μου φέρεις εκείνα τα μπισκοτάκια που έχουν στο μουσείο σοκολάτας και τα αγοράζεις πίνοντας ζεστή σοκολάτα??? Τα λιγουρεύομαι συνεχώς χεχεχε !
να στα φέρω βρε αντρέα ....αμα δοσεις το στίγμα σου..αλοιμονο..γιατί όχι?
και όποιος θέλει κάτι..αθήνα μένω..βορειοανατολικά προάστεια....πεστε μου...
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
να στα φέρω βρε αντρέα ....αμα δοσεις το στίγμα σου..αλοιμονο..γιατί όχι?
και όποιος θέλει κάτι..αθήνα μένω..βορειοανατολικά προάστεια....πεστε μου...

Κυρια Ιωαννα και γω μονο 600χμλ μενω απο Βαρκελωνη,θα μου φερετε ενα τσουρεκακι; Το στιγμα μου το εδωσα!!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Κυρια Ιωαννα και γω μονο 600χμλ μενω απο Βαρκελωνη,θα μου φερετε ενα τσουρεκακι; Το στιγμα μου το εδωσα!!
μακάρι να ειχα προγραμματισει να ερθω και απο εκει...θα σου εφερνα και τσουρεκακι και οτι αλλο ηθελες απο την πατρίδα..
εχω συνηθισει σε αυτα..παντα φορτωμενη εφευγα για το παιδακι μου που ηταν στα ξενα...και τραπεζωνα και όλους τους φίλους εκει ...
εχει φαει μουσακά ο ρουμπενς απο την ουεσκα... εχει πιει τσιπουρο η μαριάννα η μεξικάνα..ο μικαελ απο την κρακοβία....και ποσοι άλλοι που δεν μπορω τωρα να θυμηθώ...
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
μακάρι να ειχα προγραμματισει να ερθω και απο εκει...θα σου εφερνα και τσουρεκακι και οτι αλλο ηθελες απο την πατρίδα..
εχω συνηθισει σε αυτα..παντα φορτωμενη εφευγα για το παιδακι μου που ηταν στα ξενα...και τραπεζωνα και όλους τους φίλους εκει ...
εχει φαει μουσακά ο ρουμπενς απο την ουεσκα... εχει πιει τσιπουρο η μαριάννα η μεξικάνα..ο μικαελ απο την κρακοβία....και ποσοι άλλοι που δεν μπορω τωρα να θυμηθώ...

Κυρια Ιωαννα να εχετε ενα ευχαριστο ταξιδι!!! Και μην ανησυχειτε το τσουρεκακι θα ερθω να το παρω μονη μου...
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Κυρια Ιωαννα να εχετε ενα ευχαριστο ταξιδι!!! Και μην ανησυχειτε το τσουρεκακι θα ερθω να το παρω μονη μου...
να ερθεις κοριτσι μου..οχι μονο για το τσουρεκακι..αλλα να σε χαρουν και οι δικοι σου!!
ευχομαι με όλη την καρδιά μου τα καλυτερα ...
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Ιωάννα...έχεις ήδη φύγει δηλαδή!

Να περάσεις τέλεια! :clap::clap::clap:
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
πωπω ρε παιδια κοσμοσυρροη στην βαρκελωνη..δεν χωραω στις βαλιτσες κανενος??:haha::haha:

να περασετε τελεια!να ρουφηξετε καθε στιγμη του ταξιδιου σας σαυτην την πολη,ειναι τρελλα!:clap:
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
παιδιά..το μεσημέρι γυρισα απο βαρκελώνη..περασα τέλεια..ομορφη και ανοιχτοκαρδη΄πόλη..η θάλασσα της δίνει άλλον αέρα..ειναι μια άλλη πόλη εκει...γεματη ζωντανια..
ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες...το sagardi,το tapa tapa,το qu qu,το taxpella και το Los caracoles ειναι πράγματι πολύ καλα..
συστήνω μια ημερησια στο φιγέρες για το μουσειο νταλί και χιρόνα...
το μετρό ειναι πραγματι πολύ κουραστικό..το χρησιμοποιησα 2 φορές και δεν ξαναμπήκα..ευτυχώς εξω απο το hotel barcelona universal περνουσαν τα λεωφορεια για όλα τα αξιοθεατα και ετσι μετακινηθηκα με λεωφορειο χωρις συνωστισμο και καθημενη..
το ξενοδοχειο πολυ καλο...λιγο η περιοχη με χαλασε..αλλα επερνα το λεωφορειο ακριβως απεξω και δεν μπηκα στα καπως περιεργα στενακια...
απο το αεροδρόμιο προς την πόλη πήρα το λεωφορειο νο 46 που σε αφήνει στην πλαθα εσπανια με εισητηριο 1,35..αν καποιος εχει travelcaed η Τ10 η barcelona card...ισχύει.
εγω πληρωσα το 1,35 στον οδηγό..γιατι για να παρω καποια καρτα επρεπε να παω στον σταθμο τρενου για να την πάρω και για οσους ξέρουν ειναι απόσταση..
απο πλαθα εσπανια μετα υπαρχουν πολλα λεωφορεια για καποιον που θελει να συνεχισει η να παρει απο εκει το μετρό..ειναι πολυ καλυτερα απο sants ectacio..
στο sants estacio η μετεπιβιβαση απο τρενο σε μετρο..ειναι απελπισία....μην το κανετε..
το εκανα για να παω φιγέρες και τρελλαθηκα...κοντευα να παθω αποπληξια απο τον κόσμο και την ζέστη...
οποιος η οποια θελει να παει για shopping στο outlet las rocas villages που ειναι περιπου 1 ωρα απο βαρκελώνη..το συστήνω..και να ξέρετε...αν οι αγορες σας ειναι 300 ευρώ και πάνω δικαιουστε free taxi to your hotel..το δοκιμασα και επιασε..πηγα ωραιοτατα εξω απο το ξενοδοχείο μου...ο mr εκανε τον σταυρο του..δεν το πιστευε..
οτι αλλο θελετε ..ρωτηστε..

ααα..ξεχασα να πώ οτι δεν βαζω τον εαυτό μου στο club των βαρκελονοπληκτων....ισως η νοοτροπία μου...η σταση ζωής μου..η ηλικία μου...οι εμπειριες μου...δεν μου το επιτρέπουν..
υπαρχουν καποια σημεια στην πόλη που πραγματι ειναι αξια λογου..χωρις συζητηση...
εκεινη η ραμπλάς όμως...σαν το πανηγυρι του αγίου παντελεημονα ειναι...δεν μου αρεσε καθόλου..
τελος πάντων...προσωπικα γουστα ειναι αυτά..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.209
Μηνύματα
883.799
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom