Μπελίζ Belize

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
υπαρχει ενα ενδεχομενο τελικα να παμε το καλοκαιρι Belize...
εχει παει κανεις;;;
ψαχνω γενικα οτιδηποτε πληροφοριες....
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Ωραίος προορισμός.Απο τα κυριώτερα πράγματα ΄που έχεις να δεις είναι η Μαγκρόβια βλάστηση και ο κοραλιογενής ύφαλος.Αν έχεις την δυνατότητα πήγαινε στο Glover Reef .Πιθανόν το καλοκαίρι θα πάω και εγώ στο Μπελιζ (Road trip απο Yucatan) αλλα θα κινηθώ στο βόρειο μέρος του (Corozal και Orange walk).
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Βασικα υπαρχει στο φορουμ ιστορια απο go2dbeach. Δειτε την. Εχω και εγω τη Μπελιζ ψηλα στη "λιστα" μου. επειδη εκτος απο παραδεισος της βλαστησης, ειναι και ο παραδεισος του ψαρεματος. Αν καταφερετε να πατε δοκιμαστε να πατε για ψαρεμα. Οι εταιρειες που σας νοικιαζουν το σκαφος, διοργανωνουν μετα μπαρμπεκιου στην αμμο με τα ψαρια που πιασατε (σιγουρα θα πειασετε). Αντε και καμια Πινα Κολανταβ μετα για τη χωνεψη.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Ωραίος προορισμός.Απο τα κυριώτερα πράγματα ΄που έχεις να δεις είναι η Μαγκρόβια βλάστηση και ο κοραλιογενής ύφαλος.Αν έχεις την δυνατότητα πήγαινε στο Glover Reef .Πιθανόν το καλοκαίρι θα πάω και εγώ στο Μπελιζ (Road trip απο Yucatan) αλλα θα κινηθώ στο βόρειο μέρος του (Corozal και Orange walk).
Glover Reef = ??

βασικα για λιγο χαλαρωση και μερικες καταδυσεις θα παω
απλα δεν ξερω που ειναι καλυτερα να μεινω
πχ S.Pedro?
ή προς τα νοτια της χωρας κατω απο την πρωτευουσα
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Glover Reef = ??

βασικα για λιγο χαλαρωση και μερικες καταδυσεις θα παω
απλα δεν ξερω που ειναι καλυτερα να μεινω
πχ S.Pedro?
ή προς τα νοτια της χωρας κατω απο την πρωτευουσα
Για χαλάρωση το S.Pedro είναι μια χαρά.Άσε που απο εκεί μπορείς να κλείσεις εκδρομές για όλο το Μπελισε (ακόμη και για γειτονικά κράτη).
Αν πας εκεί μην ξεχάσεις να πάρεις και λαστιχιένια παπούτσια για την θάλασσα.Σχετικά με νότιο Μπελισε ,δεν έχω ιδέα και κατα συνέπεια δεν μπορώ να σου προτείνω κατι.
Σχετικά με το Glover's Reef είναι κοραλιογενές σύμπλεγμα και συγκαταλέγεται στα μνημεία παγκοσμιας κληρονομιας,και προσφέρεται για κατδυσεις και βουτιες με μάσκα.Άκου και την πρόταση του Joss σχετικά με το ψάρεμα.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
μπα...δεν εβγαλα ακρη...
απο Αιγυπτο, πηγα Μπελιζ, μετα Τζαμαικα, μετα Καπο Βερντε, τωρα σκεφτομαι για Κουβα....
στο τελος καμια χαλκιδικη θα την βγαλω...αυτο ειναι το αιωνιο μου προβλημα
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.368
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom