Κίνα China για 50 ημερες

kypant17

Member
Μηνύματα
39
Likes
258
Γεια σας σκέφτομαι να πραγματοποιήσω ένα ταξίδι στη κίνα από 21 Νοεμβρίου μέχρι 10 Ιανουάριου, οπότε θα έχω αρκετές μέρες στη διάθεση μου, διάβασα όλα τα topic για κίνα αλλά αναφέρονται σε 10 15 μέρες κατάλαβα ποια είναι τα βασικά κομμάτια, υπάρχει μήπως και τίποτα άλλο που θα μπορούσα να δω? Οι διαδρομές θα είναι όλες κυρίως με τρένο θα επισκεφτώ και Θιβέτ. Σκέπτομαι κ ολας αν δω τα βασικά και μένουν μέρες να επιστεφτώ Μογγολία , ή Τόκιο, ή Σεούλ για λίγες μέρες. Το κόστος σε low budget μιας και θα είμαι packbugger πόσο κυμαίνετε?
 

Kostis

Member
Μηνύματα
267
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Τωρα για λιγο στ'αυγα μας
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικος
οτι ειναι backpacker θελει να πει αλλα τον εφαγε τον φιλο το ξενικο...

κοιτα αμα θες να δεις φιλε πολλα πραγματα οσο το προγραμματιζεις ακομα,μπες και σε ολα τα σαιτ που κανουν ταξιδια στην Κινα κ δες τα προγραμματα τους να δεις απο που περνανε,αρα τι εχει η Κινα που αξιζει να δεις...( Σιγουρα πχ τον πηλινο στρατο,την απαγορευμενη πολη στο Πεκινο κλπ κλπ)

μετα ψαξε τα τρενα κ τις διαδρομες τους (γιατι θα ειναι καλυτερα απο τα Κινεζικα ΚΤΕΛ σε θεμα ξεκουρασης) να δεις που σε βολευει κ κανε ετσι ταξιδακι προσεχοντας να τα παιρνεις με τη σειρα κ να μην πηγαινεις μπρος πισω σε περιοχες.

Παρε το ΚΕΕΛΠΝΟ να σου πει τι να προσεχεις κ τι φαρμακα να παρεις κ κοιτα τι παιζει με διαβατηρια κ βιζες για Κινα και Θιβετ

Αυτα για αρχη
 

kypant17

Member
Μηνύματα
39
Likes
258
Με τον καιρο που θα ειναι χειμωνας δεν θα υπαρχει καποιο προβλημα? οι κρουαζιερες στους 3 ποταμους θα γινονται κανονικα? εχει παει κανενας τετοια περιοδο να ξερει? με Μογγολια χειμωνα τι γινεται?

εσυ dim που πιγες σε μη τουριστικα τι προτινεις?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.234
Μηνύματα
884.522
Μέλη
38.925
Νεότερο μέλος
aggelikik

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom