Cirque du Soleil

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Cirque du Soleil.
Παρασκευη βραδυ ειδα το Varekai,που στη γλωσσα των ανθιγγανων σημαινει οπουδηποτε. Η τιμη του εισητηριου εφτανε και στα 90 ευρω και αυτος ηταν ενας λογος να το σκεφτω σοβαρα αν θα παω να το δω. Αλλα ειχα απο τη μια η φημη του συγκεκριμενου τσιρκου που ειναι γνωστη παγκοσμιως και απο την αλλη η τοση διαφημιση που εχει πεσει,ακομα και στο αεροδρομιο,δε μπορουσε να με αφησει αδιαφορη. Τελικα πηγαμε και δεν το μετανιωνω,μου αρεσε παρα πολυ! Καταρχην το σοου ηταν καταπληκτικο,με κεφαλαια τα γραμματα. Ενα μαγικο ταξιδι,ενα διαφορετικο ταξιδι χρωματων,μουσικης,νουμερα και ακροβατικα μοναδικα.Τα κοστουμια original,καλοραμμενα και με φανταχτερα χρωματα.
Το σοου στηριζεται στην ελληνικη μυθολογια, με τον Ικαρο να πεφτει απο τον ουρανο σε ενα δασος.. καλα δε θα πω την ιστορια,διοτι αν τυχει και ερθει στην Ελλαδα,αν δεν εχει ερθει ηδη,αυτο δε το ξερω,μιλαω για το συγκεκριμενο εργο το οποιο παιζει απο το 2002,απλα μη το χασετε!!!!
2 ωρες ηταν το σοου και αρκετες φορες ειχα μεινει αφωνη με την ικανοτητα αυτων των ανθρωπων να κανουν απλα ακατανοητες για μενα κινησεις με το σωμα τους και δε μπορω να κρυψω οτι ακομα και 2 φορες ανατριχιασα. Δε μπορω να μη πω οτι στην παρασταση ελαβε μερος και ενα ατομο με κινητικες δυσκολιες,το οποιο ηταν με πατεριτσες και οταν τελιωσε το νουμερο του το χειροκροτημα ηταν ιδιαιτερα δυνατο και συγκινητικο. Μπραβο λοιπον στο τσιρκο που εχει τους καλυτερους ακροβατες αλλα και δεν αποκλειει τα ατομα με ειδικες αναγκες απο το σοου του.
Απλα μη το χασετε αν το πετυχετε ακομα και σε καποιο ταξιδι σας. Απολαυστε το!
 

Attachments

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.032
Nαι όντως είναι πολύ εντυπωσιακό! Δεν έχω πάει, ότι έχω δει από video.
Αν μου επιτρέπεις getxo να παραθέσω ένα βιντεάκι για του λόγου το αληθές.

 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Φυσικα και στο επιτρεπω,το συγκεκριμενο ηταν ενα απο τα καλυτερα νουμερα της βραδυας. Μαλιστα στην αρχη μπορεις να δεις και το ατομο με τις πατεριτσες που ειπα στο κειμενο. Αλλα αλλο ειναι να το βλεπεις απο κοντα και αλλο απο ενα βιντεο. Αρκετοι φιλοι μου εδω λογω της υψηλης τιμης του εισητηριου,πληρωσα 70 ευρω το ατομο,ειπανε θα το δουνε στη τηλεοραση,ναι αλλα δεν ειναι το ιδιο!!
Μετανιωσα που δε πηρα το cd με τη μουσικη,μαλλον θα παω να το παρω.
Ωραια Vario θα ανατρεξω να βρω και αλλα βιντεο να δω!!!
Αν εχεις βρει και αλλα βαλε..
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Ουάου! Όντως εντυπωσιακό!!!
Να υποθέσω ότι όλο το show είναι με ακροβάτες. Δεν περιλαμβάνει δηλαδή και αυτά τα άμοιρα τα ζωάκια που υπάρχουν στην κλασική μορφή του τσίρκου και που τραβούν τα πάνδεινα για να κάνουν τα νούμερα που κάνουν, ε? :roll:
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Ουάου! Όντως εντυπωσιακό!!!
Να υποθέσω ότι όλο το show είναι με ακροβάτες. Δεν περιλαμβάνει δηλαδή και αυτά τα άμοιρα τα ζωάκια που υπάρχουν στην κλασική μορφή του τσίρκου και που τραβούν τα πάνδεινα για να κάνουν τα νούμερα που κάνουν, ε? :roll:

Οχι βεβαια,μη γελιεσαι απο το ονομα..
Μονο ακροβατες!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.220
Μηνύματα
884.136
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom