Etihad Airways Etihad Airways - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

lamarevilia

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη, Νόρθαμπτον, USA
Ταξίδι-Όνειρο
Άμπου Ντάμπι
Καλησπερίζω νιους και νιες ! :) :D

Η ερώτηση παύλα απορία μου δεν είναι για μένα (πολύ αλτρουϊσμός ρε παιδί μου) αλλά για το ξαδερφάκι μου που ήρθε από Αυστραλία μέσω Άμπου Ντάμπι, με την Etihad αν θυμάμαι καλά -αν υπάρχει παρόμοια διορθώστε με- και χάθηκε η βαλίτσα του !
Μηχανικός εμπορικού το πουλάκι μου, έλειπε 5 μηνες, τόσα δώρα είχε πάρει (και πάλι ο αλτρουϊσμός μου) --ενδέχεται να την παραλάβει σε 2-3 μέρες όπως διάβαζα κάτι περιστατικά σε αλλοδαπά forum ?
Άφησε εκεί στο Ελ. Βενιζέλος, όνομα τηλέφωνα, κωδικούς κλπ, τα πάντα !!
Να ελπίζει ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
:(
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Καλησπερίζω νιους και νιες ! :) :D

Η ερώτηση παύλα απορία μου δεν είναι για μένα (πολύ αλτρουϊσμός ρε παιδί μου) αλλά για το ξαδερφάκι μου που ήρθε από Αυστραλία μέσω Άμπου Ντάμπι, με την Etihad αν θυμάμαι καλά -αν υπάρχει παρόμοια διορθώστε με- και χάθηκε η βαλίτσα του !
Μηχανικός εμπορικού το πουλάκι μου, έλειπε 5 μηνες, τόσα δώρα είχε πάρει (και πάλι ο αλτρουϊσμός μου) --ενδέχεται να την παραλάβει σε 2-3 μέρες όπως διάβαζα κάτι περιστατικά σε αλλοδαπά forum ?
Άφησε εκεί στο Ελ. Βενιζέλος, όνομα τηλέφωνα, κωδικούς κλπ, τα πάντα !!
Να ελπίζει ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
:(
φυσικά να ελπίζει ( χωρίς αλτρουισμό );) οτι θα την παραλάβει
 

lamarevilia

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη, Νόρθαμπτον, USA
Ταξίδι-Όνειρο
Άμπου Ντάμπι
Να 'σαι καλά ρε Χρήστο !

Θα του το πω να ηρεμήσει !

Και πάλι many many thanks !!!
 

misha19

Member
Μηνύματα
359
Likes
1.274
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία-Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Round the world
καλησπέρα παιδες πετάω με την edihat άυριο απο Σύδνει με τελικό σταθμό την Λάρνακα με στάσεις σε Μελβούρνη και Abu dhabi , φοβάμε και εγω πολύ μην χαθή η βαλίτσα μου γιατί ξόδεψα στα δώρα κάπου 2000 δολάρια και υπάρχουν και συναισθηματικής αξίας πράγματα μέσα.... ποιές είναι οι πιθανότητες να την χάσω?? μήπως να πάρω κανένα δώρο μαζι να το κρατάω? μην γυρίσω και με άδεια χέρια θα με σκοτώσουνε!!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
P=1/exp(2n) x log2 (1/n!)

όπου n, ο αριθμός των δώρων που έχει η βαλίτσα. Απλός υπολογισμός.
Εντάξει τώρα είναι που τρελάθηκε εντελώς. Τον άγχωσες και τον βλέπω με τα δώρα αγκαλιά!

Μια χαρά θα είσαι φιλαράκι, κάνε το ταξίδι ελεύθερα.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Συμφωνώ, πράγματα αξίας μαζί σου! Οι αποσκευές ανοίγονται κι όλας από τρίτους...
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
905
Likes
4.003
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Πέρα από ποτά κλπ που δεν μπορείς να τα έχεις στην καμπίνα, τα υπόλοιπα έχε τα μαζί σου στη χειραποσκευή. Και ας κουβαλάς μια τσάντα παραπάνω, στη συντριπτική πλειοψηφία οι υπάλληλοι δείχνουν κατανόηση.
 

misha19

Member
Μηνύματα
359
Likes
1.274
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία-Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Round the world
ευχαριστω πολυ , το θεμα είναι οτι εχω μια χειραποσκευη του laptop κ μία για την φωτογραφική .... κ τα πραγματα που κοστίζουν ακριβά δεν μπορω να τα έχω μαζί μου εκτος απο αυτα τα 2 (φωτογραφικη και πσ) . ελπίζω όλα να πάνε καλα και μετά την εξεταστική να γράψω και εγω την ιστορία μου :)
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Μπορείς να κανείς και ταξιδιωτική ασφάλιση που σε καλυπτει και σε περίπτωση που χαθει η βαλιτσα.Δεν ειναι ακριβες και υπαρχει και πρόγραμμα που σε καλυπτει μέχρι 1000 ευρώ. Για παραπανω δε ξέρω.
 

misha19

Member
Μηνύματα
359
Likes
1.274
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία-Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Round the world
καλησπερα ! ενημερωτικα σας αναφέρω ότι εχασαν τελικα την βαλίτσα μου ! όταν έχω προαίσθηση για κάτι πάντα γίνεται! με πήρανε χθες τηλ ότι την βρήκανε και θα μου την στείλουνε σήμερα σπίτι . ενημερωτικά απο την εταιρεία έμεινα πολύ ευχαριστημένος και μέσα στο αεροπλάνο και έξω. λόγω καθηστέρησης τις πτήσεις απο Μελβούρνη έχασα την ανταπόκριση για Λάρνακα. Μου βρήκανε άλλη πτήση για την επόμενη μέρα μέσω Qatar η οποία και ακυρώθηκε λόγω ομίχλης και τελικά πήγα μέσω Bahrain . Αναλάβανε όλα τα έξοδα 3ενοδοχείο 5 αστέρων 2 γέυματα και ταξί προς το ξενοδοχείο και την επόμενη προς αεροδρόμιο , ίσως η πιο σοβαρή εταιρία που έχω πετάξει
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.222
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom