westdin

Member
Μηνύματα
20
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ινδια
Ονειρεμένο Ταξίδι
ινδια
.ταξιδεψτε...

ταξιδεψτε.....οσο περισσοτερο γινετε!!!!!!!!
 

mpampis_angel

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
κόστος για ταξίδι στη Γαλλία με το αυτοκίνητο

Καλησπέρα σε όλη την παρέα του φόρουμ!
Είμαι καινούργιο μέλος και θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με ένα ταξίδι στη Γαλλία που θέλω να κάνω. Έχετε να μου προτείνετε κάποια διαδρομή ώστε να δω αρκετά μέρη ,καθώς δεν έχω ξαναεπισκεφτεί ούτε την Ιταλία ούτε τη Γαλλία! Ακόμη , θα ήθελα να μου πείτε προσεγγιστικά το κόστος του ταξιδίου,κύριως τα μεταφορικά (βενζίνη για παραδειγμα! έχω ενα αυτοκίνητο 1400 κυβικά εκατοστά αν αυτό βοηθάει ).

Ευχαριστώ
 

maska_29

Member
Μηνύματα
381
Likes
788
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Να δω το Σέλας...
Καλωσόρισες.
Θα πρέπει να γίνεις πιο συγκεκριμένος στο ταξίδι που σχεδιάζεις να πραγματοποιήσεις (μέρες, άτομα που μοιράζονται το κόστος κ.λ.π.)
Για Γαλλία-Ιταλία που ενδιαφέρεσαι καλύτερα να διαβάσεις ένα άλλο road trip που έχω περιγράψει. Στη αρχή φαίνεται η διαδρομή και στο τέλος το συνολικό κόστος.
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...9%EF%FD-%EA%E1%E9-%FC%F7%E9-%EC%FC%ED%EF.html
Σίγουρα υπάρχουν πολλά μέλη που μπορούν να σε βοηθήσουν με αντίστοιχες ιστορίες ή κατατοπιστικές απαντήσεις.
 

kouvanos

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Πολυ ωραια η εκδρομη αυτη !!!!! Αν θες πες ποσα χλμ καλυψατε οδικως, ωστε να υπαρχει και ενας υπολογισμος κοστους βενζινης....

το δικο μου dream road trip ειναι καπου εκει 14-15 ημερες και περιλαμβανει τη διαδρομη Αθηνα - Βελιγραδι - Βουδαπεστη - Βιεννη - Μπρατισλαβα - Μοναχο - Ιννσμπρουκ - Βενετια - Λιουμπλιανα - Ζαγκρεμπ - Αθηνα.....

Δεν ξερω σε ποια ταξιδιωτικη ιστορια να το γραψω ωστε να αντλησω πληροφοριες για δρομους, βινιετες, κλπ....
 

maska_29

Member
Μηνύματα
381
Likes
788
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Να δω το Σέλας...
Αυτή είναι η τελευταία εικόνα του ταξιδιού.
Στην αρχή φαίνονται τα συνολικά χιλ. και οι ώρες οδήγησης.
Ακολουθεί η μέση ταχύτητα και η μέση κατανάλωση καυσίμου για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο σε αυτή τη διαδρομή.

Πληροφορίες για ταξίδια μπορείς να ρωτήσεις σε σχετικά topic ή ακόμη και να ανοίξεις νέο θέμα.
Κάνε πάντως μια αναζήτηση στο forum υπάρχουν αρκετές πληροφορίες για τους προορισμούς που ανέφερες.
Καλή συνέχεια καλοκαιριού!
 

Attachments

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.672
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Πολύ ωραίο οδικό ταξίδι.
Πολύ ωραία περιγραφή.
Ευχαριστούμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

NoFX182

Member
Μηνύματα
115
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη,Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Backpacking over Europe
απο τις καλυτερες ταξιδιωτικες ιστοριες που εχω διαβασει! μου φενετε ολοι πρεπει να κανουν το δικο τους "road trip" καποτε!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.801
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom