Sky Work Airlines H Skywork στην Θεσσαλονικη

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ονειρεμένο Ταξίδι
greenland-φεροε-svalbard
τελειο νεο παιδιά τώρα μένει να βγάλω ευρωπαϊκό δίπλωμα κ μερικά χιλιάρικα ευρώ!:xmas_cheesygrin::xmas_cheesygrin:
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Σκέφτομαι να πάω Βέρνη ένα σβκ του Απριλίου (Σαβ- Δευτέρα). Οι επιλογές είναι να πάω με skywork πήγαινε έλα ή μέσω Βασιλείας με easy και επιστροφή με skywork μέσω Βέρνης.
Σκέφτομαι την πρώτη εκδοχή ώστε να αφιερώσω μια μέρα με διανυκτέρευση στη Βασιλεία (η easy φτάνει στις 10.30 το πρωι) και στη συνέχεια Κυριακή και Δευτέρα Βέρνη δεδομένου ότι από Βέρνη αναχωρούμε στις 22.15 το βράδυ.
Ποια είναι η απόψή σας??
 
Μηνύματα
626
Likes
143
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Σκέφτομαι να πάω Βέρνη ένα σβκ του Απριλίου (Σαβ- Δευτέρα). Οι επιλογές είναι να πάω με skywork πήγαινε έλα ή μέσω Βασιλείας με easy και επιστροφή με skywork μέσω Βέρνης.
Σκέφτομαι την πρώτη εκδοχή ώστε να αφιερώσω μια μέρα με διανυκτέρευση στη Βασιλεία (η easy φτάνει στις 10.30 το πρωι) και στη συνέχεια Κυριακή και Δευτέρα Βέρνη δεδομένου ότι από Βέρνη αναχωρούμε στις 22.15 το βράδυ.
Ποια είναι η απόψή σας??
Πιστεύω το προτιμότερο είναι να πας με easyjet στη Basel και να μείνεις 1 ή 2 βράδια εκεί, και έπειτα να πας Βέρνη και να φύγεις από εκεί.
Μπορείς, βέβαια, να πας και να γυρίσες με easyjet από Βασιλεία και να μένεις εκεί, και να πεταχτείς μία ημέρα Βέρνη.

Προσωπικά, θα επέλεγα να μείνω 2 ημέρες Βασιλεία και 1 Βέρνη, παρά το αντίθετο. Αυτό δεν το λέω επειδή η Βέρνη δεν είναι ωραία (ίσα ίσα!) απλά επειδή θυμάμαι εμείς μία ημέρα είχαμε χρειαστεί για να δούμε καλά και να απολαύσουμε τη Βέρνη.

Ό,τι και να διαλέξεις, πάντως, καλό ταξίδι :)

(εγώ τότε θα είμαι κοντά στη Βασιλεία κάπου... ίσως σε πετύχω πουθενά! χεχε)
 

alexis_88

Member
Μηνύματα
11
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο, Ινδία, Βιετνάμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Νομίζω ότι και οι δύο πόλεις είναι εξίσου ομορφες και ότι θέλουν περίπου τον ίδιο χρόνο για να τις απολαύσεις. Ριξε μια ματια τα αξιοθεατα πιο πριν στον οδηγο και δεσ αν υπαρχει καγι που σε ενδιαφερει περισσοτερο, ωστε να αφιερωσεις χρονο εκει. Εγω προσωπικά πηγα μια μερα Βασιλεία και μια μερα Βερνη! Δεν ξέρω κατά πόσο το budget παίζει ρόλο, αλλά αν ναι, έχε υπόψιν σου πως τα τρένα στην Ελβετία είναι αρκετά ακριβά!
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Ευχαριστώ παιδιά!
Δυστυχώς η easy πετάει μετά Τετάρτη οπότε αναγκαστικά θα επιστρέψω με skywork από Βέρνη. Διάβασα και για Λουκέρνη αλλά δεν με παίρνει λογικά...
Μόλις το κλείσω θα σας ενημερώσω μήπως σας πετύχω εκεί κοντά!!
Εκανα ένα γρήγορο search για τρένο, μου έβγαλε γύρω στα 15 ευρώ Βasel-Bern??
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Από 13 Δεκεμβρίου η Skywork Airlines αυξάνει τα δρομολόγια της σε τρία
από δύο που ήταν μέχρι τώρα.
Κάθε Δευτέρα-πέμπτη και σάββατο SX 801 04:05 06:05 και επιστροφή
κάθε κυριακή-τετάρτη και παρασκευή SX 800 22:15 02:00

SkyWork Airlines - Your Personal Way To Fly
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom