ΗΠΑ help!!!βοήθεια για connecting πτήση από JFK

yiota

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υόρκη
Αγαπητοί φίλοι , φευγουμε για Ν.Υ στισ 1/7 με πτήση DELTA κΑι προσγειωνόμαστε 3 το μεσημερι στο JFK και μετα φεύγουμε για Ουάσινγκτον
H επέιγουσα ερώτηση που έχω γιατι πρέπει να κλείσω μέχρι αύριο το πρωί είναι:
ποιά connecting flight Να προτιμήσω των 5.30 η των 7.30 με Delta.
Θα ήθελα των 5.30 αλλά φοβάμαι μήπως δεν προλάβω.
αν γίνει καθυστερηση αφιξης λόγω ΔΕΛΤΑ θα περιμενουν αλλά σε καθε αλλη περίπτωση --π.χ αργοπορημενος ελεγχος, κλ.π , το χΑσαμε το αεροπλάνο

εΥΧΑΡΙΣΤΩ

Γιώτα
 

taver

Member
Μηνύματα
12.502
Likes
29.159
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αγαπητοί φίλοι , φευγουμε για Ν.Υ στισ 1/7 με πτήση DELTA κΑι προσγειωνόμαστε 3 το μεσημερι στο JFK και μετα φεύγουμε για Ουάσινγκτον
H επέιγουσα ερώτηση που έχω γιατι πρέπει να κλείσω μέχρι αύριο το πρωί είναι:
ποιά connecting flight Να προτιμήσω των 5.30 η των 7.30 με Delta.
Θα ήθελα των 5.30 αλλά φοβάμαι μήπως δεν προλάβω.
αν γίνει καθυστερηση αφιξης λόγω ΔΕΛΤΑ θα περιμενουν αλλά σε καθε αλλη περίπτωση --π.χ αργοπορημενος ελεγχος, κλ.π , το χΑσαμε το αεροπλάνο

εΥΧΑΡΙΣΤΩ

Γιώτα
Αν τα κλείσεις στο ίδιο εισιτήριο δε φοβάσαι τίποτα, θα σε στείλουν στον προορισμό σου. Αν τα κλείσεις χωριστά, έχεις ρίσκο, αν και νομίζω 2,5 ώρες είναι plenty of time.
 

yiota

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υόρκη
εχω ηδη βγαλει το εισιτηριο για την Ν.Υ.Το connecting flight θα το βγαλω αυριο.
Αλλα διάβασα τα προηγούμενα post που αναφεροντουσαν στο ιδιο θεμα και φρικαρα - ακόμη θυμαμαι εκει που ελεγε ο Βosporos οτι "μπροστά ηταν ανθρωποι απο την Γκάνα και τους ξετιναξαν"...οτι δεν θα προλαβω αν βγαλω των 5.30.....

Η περίπτωση μου ειναι ότι θα πρεπει να περασω τον ελεγχο , να παρω τις βαλίτσες να βγω απο το τερμιναλ και να παω σε αλλο . ,οποτε αν καποια διαδικασία απο αυτες αργήσει?

τι κάνω?

ευχαριστώ
και παλι

γιωτα
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.786
Likes
1.116
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
οι πιθανότητες να πιάσεις την πτήση είναι υπερ σου αλλά επειδή υπάρχουν και οι άλλες οι λίγες όλοι θα πρέπει να σου προτείνουν των 7,30 αν θέλεις την προηγούμενη πάρε εσύ το μικρό ρίσκο... αλλιώς πιες έναν καφέ παραπάνω στο jfk;)
 

yiota

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υόρκη
σας ευχαριστω ολους!!
μαλλον θα παρω εναν παραπανω καφε στο JFK και θα εχουμε χρονο να ξεμουδιασουμε τα πόδια μας.!!!!
καλο βραδυ
Γιώτα :lol:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.289
Μηνύματα
886.788
Μέλη
38.955
Νεότερο μέλος
alex_07

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom