Honeymoon στην ΝΑ Ασία

gfreris

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ταϋλάνδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαρτινίκα
Καλημέρα σε όλους.

Νεός γαρ, δεν ξέρω αν ανοίγω το θέμα στο σωστό topic και παρακαλώ συμπαθάτε με (αλλά και διορθώστε με) αν κάνω λάθος.
Το θέμα είναι το εξής. Γαμήλιο ταξίδι 2 μέρες Bangkok και 10 μέρες Μπαλί (μοιρασμένες σε nusa dua και ubud). Υπάρχει κανείς που έχει να μοιραστεί κάτι μαζί μου για να περάσω όσο το δυνατόν πιο τέλεια γίνεται?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων όλους.

ΥΓ Υπάρχει κάποιος που ξέρει που θα βρω ταξιδιωτικό οδηγό νεότερο από το 2003 (έχω αλωνίσει το δίκτυο αλλά είναι όλοι παλιοί)
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη ξανά...
γεια σου φιλε!

μπες στο www.bookdepository.co.uk και κανε αναζητηση μπαλι.. θα βρεις παρα πολλους οδηγους και ερχονται ελλαδα χωρις εξοδα αποστολης...

εχει και νεες εκδοσεις.. θα δεις σε καθε εναν ακριβως ημερομηνια εκδοσης...
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
408
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Εννοείς τζαπέ ταξιδιωτικό οδηγό?

Γιατί οι οδηγοί Lonely Planet και Rough Guides είναι τελευταίας σοδειάς!
 

gfreris

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ταϋλάνδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαρτινίκα
Δεν καίγομαι για τζαμπε. το site που μου πρότεινε ο chrikky ήταν τέλειο. βρήκα ήδη αυτό που θέλω και το παρήγγειλα (lonely planet). Ευχαριστώ mate!!΄
Υπάρχει κάτι που αξίζει να δω αλλά δεν τον περιγράφουν όλοι οι οδηγοί του κόσμου (όλοι σχεδόν τα ίδια γράφουν)???
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Να μην μείνεις Nusa Dua, θα είσαι αποκλεισμένος σε πραγματικότητα εκτός Μπαλί με άλλα 500 ζευγάρια νεόνυμφων που τους πακετάρισαν εκεί.

Στο Ubud εννοείται να μείνεις, αν θες και παραλιακά καλύτερα προς Legian-Seminyak μεριά....έχει και κορυφαία beach bar και ακριβά - χλιδάτα - ρομαντικά εστιατόρια αν θες.
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ονειρεμένο Ταξίδι
γαλλικη πολυνησια
αν το εχεις ηδη κλεισει θελω να σου πω να μην απελπιζεσαι για τη nusa dua γιατι οταν πηγα εγω,εμεινα εκει και η παραλια ηταν πολυ ωραια αλλα και το ξενοδοχειο ειχε βανακι δωρεαν να σε πηγαινοφερνει στην κουτα και σε αλλα μερη..κοιταξε το αν γινεται στο δικο σου hotel..
 

gfreris

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ταϋλάνδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαρτινίκα
εχω έναν οδηγό στον οποίο με στέλνουν συστημένο κάποια φιλαράκια που πήγαν τα τελευταία χρόνια (και όλοι ανεξαιρέτως έμειναν πολύ ικανοποιημένοι).
Όσον αφορά τις παραλίες έχω να πω τα εξής: Αν ήμουν Ελβετός, να πω ότι θέλω πως και πως την τέλεια παραλία. Αλλά είμαι΄Έλληνας. Και μόλις γυρίσω από εκεί θα πάω Ελαφόνησο, Ζαχάρω, Ζάκυνθο και όλες τις απίστευτες παραλίες που έχει η Ελλαδάρα μας. Οπότε περισσότερο με νοιάζει η ενδοχώρα και οι εμπειρίες της παρά το μπάνιο και η χαλάρωση κάτω από τον ήλιο.
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ονειρεμένο Ταξίδι
γαλλικη πολυνησια
εχω έναν οδηγό στον οποίο με στέλνουν συστημένο κάποια φιλαράκια που πήγαν τα τελευταία χρόνια (και όλοι ανεξαιρέτως έμειναν πολύ ικανοποιημένοι).
Όσον αφορά τις παραλίες έχω να πω τα εξής: Αν ήμουν Ελβετός, να πω ότι θέλω πως και πως την τέλεια παραλία. Αλλά είμαι΄Έλληνας. Και μόλις γυρίσω από εκεί θα πάω Ελαφόνησο, Ζαχάρω, Ζάκυνθο και όλες τις απίστευτες παραλίες που έχει η Ελλαδάρα μας. Οπότε περισσότερο με νοιάζει η ενδοχώρα και οι εμπειρίες της παρά το μπάνιο και η χαλάρωση κάτω από τον ήλιο.
καλα καλη η ελλαδα μας αλλα αυτους τους ατελειωτους φοινικες που γερνουν πανω στη λευκη αμμο δεν τους εχουμε..μοναδικα τοπια που δεν συγκρινονται!!!αντε τυχερεεεε μην κανεις το δυσκολο!!;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.575
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom