Αυστρία Γερμανία Ελβετία Ιταλία Τσεχική Δημοκρατία Iταλία - Ελβετία - Γερμανία - Τσεχία - Αυστρία

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Παντως εγω με ολα αυτα που άκουγα για τα διόδια στην Ιταλία ειχα τρομάξει.... Τελικά δεν ήταν και τόσο χάλια.Υποθετω θα εκανες ενα υπολογισμό μεσα απο τα link που σου δωσαν.Επισης οι δρόμοι δεν ήταν και τόσο φανταστικοί.Ηταν καλοί δεν υπήρχαν τα απαραδεκτα που βρίσκεις στην Ελλαδα πουθενά-ουτε σε μικρους επαρχιακούς δρόμους- αλλα οχι κατι το φοβερό.Ισως η φήμη εχει μείνει απο παλιότερα τοτε που στην Ελλαδα υπηρχε μονο μαλλιακός και τέμπη.
Η βενζίνη περυσι ήταν πιο ακριβή απο Ελλαδα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Επισης οι δρόμοι δεν ήταν και τόσο φανταστικοί.Ηταν καλοί - αλλα οχι κατι το φοβερό.
έτσι από περιέργεια, τι εννοείς εδώ? έχεις δει κάπου καλυτερους αυτοκινητόδρομους? γιατι οι ιταλικοί στο σύνολό τους πάντα εκτος της ιστορίας που έχουν είναι από τους καλύτερους στην Ευρώπη. ιδιαίτερα αν λάβει καποιος υπόψη του το σύνολο της χώρας που καλύπτουν με όλες τις δυσκολίες του τοπίου.
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
θα συμφωνήσω, οι δρόμοι στην Ιταλία είναι κατ΄αρχήν δρόμοι που μπορείς να κυκλοφορήσεις και δεύτερο και κυριότερο νομίζω ότι οι ιταλοί έχουν παιδεία στην οδήγησή τους, ή τελοσπάντων έτσι μου φάνηκε εμένα.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
καλησπέρα... εννοω αυτό που εγραψα. Ειναι καλοί αλλα πριν πας ακούς τόσα πολλα που νομίζω οτι περιμένεις κάτι "απερίγραπτο" χωρις λάθη χωρίς ατέλειες χωρις ουτε μία λακουβίτσα χωρις φθαρμένο οδοστρωμα κ.τ.λ.
 

Kate7

Member
Μηνύματα
122
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Europe roadtrip by moto
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Αφου σκοπεύετε να επισκεφθήτε τόσες χώρες.. θα διαπιστώσεις από μόνος σου την διαφορά στους αυτοκινητόδρομους της Ιταλίας... !!
Σου υπενθυμίζω να βγάλετε και την ειδική καρτούλα από το ΙΚΑ για να έχετε δωρεάν νοσοκομειακή περίθαλψη... αχρείαστη να'ναι...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.251
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom