ΗΠΑ Internet και ομιλία στις ΗΠΑ

Roadrunner

Member
Μηνύματα
57
Likes
14
Έχει παντού δωρεάν wifi... Δεν χρειάστηκαμε στην ουσία data πουθενά.. Xiaomi και Huawei δεν τους δίνουν δίκτυο οι Αμερικάνοι οπότε ήταν μονόδρομος το wifi. Πάντως και τον χρόνο να γύριζα δε θα αγόραζα data. Κυριολεκτικά έχει παντού free wifi(subway, σημεία ενδιαφέροντος, πλατείες, και ειδικά κουτιά στην μέση του δρόμου που εκπέμπουν σήμα)...
Ευχαριστώ πολύ

Δεν θα καταφέρεις να εγκαταστήσεις ποτέ esim στο 7αρι σου γιατί απλά δεν υποστηρίζετε.
esim στα iPhone υποστηρίζονται απο τα XS και νεωτέρα. Πρέπει να βάλεις μια κανονική σιμ που θα αγοράσεις όταν πας εκεί.



Δεν θα συνιστούσα σε κανέναν να βάλει flexiroam esim στην αμερικανική ήπειρο.
Οι τοπικές εταιρείες κάνουν data speed throttling στον συγκεκριμένο πάροχο με αποτέλεσμα η σύνδεση να είναι φοβερά αργή η με διακοπές. Άρα μακριά.


Το Ίντερνετ είναι απαραίτητο. Δεν μπορείς να βασιστείς σε Wi-Fi η να ρωτάς για password και να κάνεις εγγραφή σε κάθε μαγαζί που θα πας. Είναι χάσιμο χρόνου.
Ευχαριστώ πολύ !
 

ANASTAPAP

Member
Μηνύματα
198
Likes
894
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΠΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ..
Δεν θα καταφέρεις να εγκαταστήσεις ποτέ esim στο 7αρι σου γιατί απλά δεν υποστηρίζετε.
esim στα iPhone υποστηρίζονται απο τα XS και νεωτέρα. Πρέπει να βάλεις μια κανονική σιμ που θα αγοράσεις όταν πας εκεί.



Δεν θα συνιστούσα σε κανέναν να βάλει flexiroam esim στην αμερικανική ήπειρο.
Οι τοπικές εταιρείες κάνουν data speed throttling στον συγκεκριμένο πάροχο με αποτέλεσμα η σύνδεση να είναι φοβερά αργή η με διακοπές. Άρα μακριά.


Το Ίντερνετ είναι απαραίτητο. Δεν μπορείς να βασιστείς σε Wi-Fi η να ρωτάς για password και να κάνεις εγγραφή σε κάθε μαγαζί που θα πας. Είναι χάσιμο χρόνου.
Προσωπικά, όταν δίνω μια συμβουλή, είμαι σίγουρη.Ταξιδεψα πρόσφατα Μαϊάμι με flexiroam esim ,road trip key west,Naples, Florida,δεν αντιμετώπισα το παραμικρό στη συνδεσιμότητα μου 8 μέρες..
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.073
Likes
44.472
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Δεν ξέρω αν άλλος πάροχος προσφέρει δίκτυο εκτός από τους δύο που προανέφερα, οι δύο αυτοί πάντως δεν παρέχουν
Lycamobile ή h2owireless, το είχα επιβεβαιώσει και με τους δύο παρόχους αλλά και μέσω ελέγχου του ΙΜΕΙ της συσκευής, για αγορά φυσικής κάρτας SIM και συσκευή Xiaomi.
 

tzenipan

Member
Μηνύματα
252
Likes
1.033
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινη
Lycamobile ή h2owireless, το είχα επιβεβαιώσει και με τους δύο παρόχους αλλά και μέσω ελέγχου του ΙΜΕΙ της συσκευής, για αγορά φυσικής κάρτας SIM και συσκευή Xiaomi.
πολύ χρήσιμο...Αν πάω τρίτη φορά θα το ξέρω...θενκς!
 

funnybone

Member
Μηνύματα
9
Likes
2
καλησπέρα, σχετικά με επικείμενο ταξίδι στις ΗΠΑ, γνωρίζει κάποιος πως να τσεκάρω αν το samsung A32 του 2021 θα λειτουργεί βάζοντας αμερικάνικη sim;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.073
Likes
44.472
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
καλησπέρα, σχετικά με επικείμενο ταξίδι στις ΗΠΑ, γνωρίζει κάποιος πως να τσεκάρω αν το samsung A32 του 2021 θα λειτουργεί βάζοντας αμερικάνικη sim;
Μπαίνεις στο website του παροχου που σ ενδιαφέρει και κάνεις έλεγχο συμβατότητας βάσει του μοντέλου. Οι περισσότεροι δίνουν αυτή την επιλογή.
 

inik

Member
Μηνύματα
72
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Καλησπέρα ! Θα πάμε Νέα Υόρκη κ Καναδά σε λίγες ημέρες και ήθελα να ρωτήσω το εξής : Δεν θέλω να χρησιμοποιήσω το κινητό μου για κλήσεις κ να χρεωθώ . Όμως πρέπει να το έχω ανοιχτό γιατί δεν μου έχει έρθει η revolut κ θα πρέπει να πληρώνω με το κινητό … Πως γίνεται να μην έχω χρεώσω ;;;… Έχω Cosmote .
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.589
Likes
9.719
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Καλησπέρα ! Θα πάμε Νέα Υόρκη κ Καναδά σε λίγες ημέρες και ήθελα να ρωτήσω το εξής : Δεν θέλω να χρησιμοποιήσω το κινητό μου για κλήσεις κ να χρεωθώ . Όμως πρέπει να το έχω ανοιχτό γιατί δεν μου έχει έρθει η revolut κ θα πρέπει να πληρώνω με το κινητό … Πως γίνεται να μην έχω χρεώσω ;;;… Έχω Cosmote .
Η απάντηση έχει δοθεί στο ακριβώς προηγούμενο ποστ από το δικό σου..

Edit: Μεταφέρθηκαν τα μηνυματα στο θρεντ της Αμερικης από το τοπικ της κεντρικης Αμερικης, αλλά δεν μεταφερθηκαν τα προηγουμενα οπότε τωρα η απαντηση είναι στον αερα...
 
Last edited:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.542
Likes
12.340
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλησπέρα ! Θα πάμε Νέα Υόρκη κ Καναδά σε λίγες ημέρες και ήθελα να ρωτήσω το εξής : Δεν θέλω να χρησιμοποιήσω το κινητό μου για κλήσεις κ να χρεωθώ . Όμως πρέπει να το έχω ανοιχτό γιατί δεν μου έχει έρθει η revolut κ θα πρέπει να πληρώνω με το κινητό … Πως γίνεται να μην έχω χρεώσω ;;;… Έχω Cosmote .
Η απάντηση έχει δοθεί στο ακριβώς προηγούμενο ποστ από το δικό σου..

Edit: Μεταφέρθηκαν τα μηνυματα στο θρεντ της Αμερικης από το τοπικ της κεντρικης Αμερικης, αλλά δεν μεταφερθηκαν τα προηγουμενα οπότε τωρα η απαντηση είναι στον αερα...
Μεταφέρθηκαν και αυτά τα ποστ, αλλά μπήκαν προφανώς χρονολογικά και "χάθηκαν". Ιδού:
ΗΠΑ - Internet και ομιλία στις ΗΠΑ
 

razkal

Member
Μηνύματα
23
Likes
21
η revolut χρειαζεται 7 εργασιμες ημερες για να φτασει συνηθως.

αν εχεις ηδη n26, μπορεις να χρησιμοποιεις αυτη, παρομοια exchange rates εχουν.

αν δεν απαντας κλησεις, δεν χρεωνεσαι.

Καλησπέρα ! Θα πάμε Νέα Υόρκη κ Καναδά σε λίγες ημέρες και ήθελα να ρωτήσω το εξής : Δεν θέλω να χρησιμοποιήσω το κινητό μου για κλήσεις κ να χρεωθώ . Όμως πρέπει να το έχω ανοιχτό γιατί δεν μου έχει έρθει η revolut κ θα πρέπει να πληρώνω με το κινητό … Πως γίνεται να μην έχω χρεώσω ;;;… Έχω Cosmote .
 

Paolito

Member
Μηνύματα
5
Likes
11
Καλημέρα σας!

Σκοπεύω να ταξιδέψω στο Los Angeles και το Las Vegas για τρεις εβδομάδες. Μου πρότειναν να αγοράσω από Αμερική την κάρτα visible+ με 45$ (Visible Unlimited Phone Plans | No Annual Contract)

Βλέποντας το πακέτο αυτά που προσφέρει είναι πολλά! Την έχει χρησιμοποιήσει κάποιος να μου πει αν αξίζει;

Ευχαριστώ!
 

patsman

Member
Μηνύματα
188
Likes
519
Έχουμε Redmi (Xiaomi) και ενόψει του ταξιδιού μας στις ΗΠΑ, έκανα το check στην T-mobile και στη Mint βάζοντας το ΙΜΕΙ. Ευτυχώς, φαίνονται να είναι συμβατά τα κινητά μας. Οι εταιρίες αυτές, ωστόσο, αναφέρουν ότι "you must have an unlocked phone". Ξέρετε πού το ελέγχω αυτό;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.669
Μέλη
38.806
Νεότερο μέλος
xeniagousia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom