ΗΠΑ Los Angeles - Las Vegas: Ο Δεκάλογος

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
νότια αφρική
Giristroula, romantic woman σας ευχαριστώ πολύ για τα θετικά σχόλια! Στην τράπεζα είχε πολύ πλάκα! Μπήκαμε με τη θεία μου ένα πρωινό, τους καλημερίσαμε, μας κέρασαν τα προαναφερόμενα καλούδια, στογγυλοκάτσαμε για λίγο, διαβάσαμε εφημερίδες, τους χαιρετήσαμε και φύγαμε!
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
νότια αφρική
10) ENJOY THE SHOW

Το Las Vegas είναι μοναδικό και αξίζει οπωσδήποτε μια επίσκεψη, ο λόγος όμως που θα ξαναπήγαινα είναι τα shows τα οποία στην πλειοψηφία τους είναι υπερθεάματα! Στο ταξίδι μου παρακολούθησα το show "LOVE" από το μοναδικό circue du soleil! Ακροβατικά - χορευτικά νούμερα επενδυμένα με τραγούδια των beatles. To καλλιτεχνικό επίπεδο ήταν απίστευτα υψηλό και το συνολικό αποτέλεσμα ήταν ό,τι πιο αρτιστικό έχω δει ποτέ σε αυτό το είδος. Θα το συνιστούσα ανεπιφύλακτα!



Στο ερώτημα αν αξίζει να επισκεφτεί κανείς το los angeles και το las vegas (καθότι είναι μακρινοί και σχετικά ακριβοί προορισμοί) θα απαντούσα ανεπιφύλακτα "ναι"! Μπορεί να μην έχουν την ατμόσφαιρα του Παρισιού, την ιστορία του Καϊρου ή τον εξωτισμό του Μπαλί! Έχουν όμως ένα χρώμα και μια ατμόσφαιρα που μπορεί να αντιληφθεί και να εκτιμήσει κανείς, βιώνοντας έστω και για λίγες μέρες την κουλτούρα τους και την ιδιοσυγκρασία τους! Μια εικόνα φωτεινή και πολύχρωμη, μια διάθεση χαλαρή και συνεπή ταυτόχρονα, ένα άρωμα καθαρό και δροσερό, μια γεύση πληθωρική και έντονη...
Διόμησι χρόνια μετά από αυτό το ταξίδι η ανάμνηση του παραμένει πολύ έντονη! Την ιστοριούλα αυτή την αφιερώνω στους αγαπημένους μου συγγενείς οι οποίοι μετέτρεψαν αυτήν την ταξιδιωτική εμπειρία σε εμπειρία ζωής!:rolleyes:
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Το τελευταίο μου"ευχαριστώ"στο έδωσα κυρίως για τις δύο τελευταίες σειρές...όπου αναφέρεσαι στους συγγενείς σου στους οποίους και αφιερώνεις την ιστορία σου!Δεν ξέρω γιατί αλλά με άγγιξε πολύ αυτό...και μου άρεσε ιδιαίτερα.
Καλά ταξίδια και στο μέλλον!
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
νότια αφρική
Το τελευταίο μου"ευχαριστώ"στο έδωσα κυρίως για τις δύο τελευταίες σειρές...όπου αναφέρεσαι στους συγγενείς σου στους οποίους και αφιερώνεις την ιστορία σου!Δεν ξέρω γιατί αλλά με άγγιξε πολύ αυτό...και μου άρεσε ιδιαίτερα.
Καλά ταξίδια και στο μέλλον!
Σ΄ευχαριστώ πολύ για όλα το σχόλια και την καλύτερη ευχή!:)
 

DRAKFIREMAN

Member
Μηνύματα
272
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη-Ιαπωνία
Πολύ καλή η αφήγησή σου.Απόλαυσα το Δεκάλογό σου περισσότερο και από το Δεκάλογο του Κριστόφ Κισλόφσκι(έχω δει και τις 10 ταινίες).

 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Απλά απολαυστική η περιγραφή σου pattyyy και οι φωτογραφίες σου τέλειες :clap: ...Με κάτι τέτοια το βλέπω όλο και πιο κοντινό το ''american dream'' :rolleyes: !!! Καλή συνέχεια στα ταξίδια σου!
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
νότια αφρική
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ! Σίγουρα ένα ταξίδι στις ΗΠΑ είναι μια πολύ ξεχωριστή εμπειρία! Ανυπομονώ για τη στιγμή που θα ξαναβρεθώ εκεί!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.690
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom