Σρι Λάνκα Ταϊλάνδη Low Cost εισητήρια από Αθήνα->Σρι Λάνκα->Ταυλάνδη->Αθήνα

stimuli

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
Καλημέρα. Νομίζω ήρθε ο καιρός να κλείσω τα εισητήρια για τις καλοκαιρινές διακοπές μου, θέλω να κλείσω εισητήρια 12 Αυγούστου άφιξη από Αθήνα και προορισμός Σρι Λάνκα, μετά για τις 25 Αυγούστου προς Ταϋλάνδη από Σρι Λάνκα και 7 Σεπτεμβρίου επιστροφή από Ταυλάνδη προς Αθήνα. Δεν με πολυενδιαφέρει πόσες στάσεις θα κάνει το αεροπλάνο, αρκεί να γλυτώσω όσο περισσότερα γίνεται στα αεροπορικά και να τα χαλάσω στις διακοπές. Δεν έχω ξαναασχοληθεί με low cost εισητήρια για αυτό και κάνω αυτό το θέμα. Ποιος μπορεί να με βοηθήσει να το τακτοποιήσω; Θα προτιμούσα η πληρωμή να γίνει με πιστωτική κάρτα. Περιμένω τις απαντήσεις των ειδικών.. Ευχαριστώ!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Καλημέρα. Νομίζω ήρθε ο καιρός να κλείσω τα εισητήρια για τις καλοκαιρινές διακοπές μου, θέλω να κλείσω εισητήρια 12 Αυγούστου άφιξη από Αθήνα και προορισμός Σρι Λάνκα, μετά για τις 25 Αυγούστου προς Ταϋλάνδη από Σρι Λάνκα και 7 Σεπτεμβρίου επιστροφή από Ταυλάνδη προς Αθήνα. Δεν με πολυενδιαφέρει πόσες στάσεις θα κάνει το αεροπλάνο, αρκεί να γλυτώσω όσο περισσότερα γίνεται στα αεροπορικά και να τα χαλάσω στις διακοπές. Δεν έχω ξαναασχοληθεί με low cost εισητήρια για αυτό και κάνω αυτό το θέμα. Ποιος μπορεί να με βοηθήσει να το τακτοποιήσω; Θα προτιμούσα η πληρωμή να γίνει με πιστωτική κάρτα. Περιμένω τις απαντήσεις των ειδικών.. Ευχαριστώ!!
Ξεκίνα τη μελέτη από εδώ:

kayak.com
airninja.com

Δε κάνουν οι low-cost όλα (μπορεί και κανένα) από τα δρομολόγια που θες....καλή επιτυχία πάντως
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ονειρεμένο Ταξίδι
Trobriand Islands...
Περί Ταϋλάνδης δεν ξέρω, όσον αφορά Σρι Λάνκα όμως, έχουμε και λέμε:

Με Air Arabia (Air Arabia),

- το one way με αναχώρηση είτε 11 είτε 13 Αυγούστου (δεν υπάρχει πτήση στις 12),
μέσω Sharjah, τιμάται 1.300 UAE (δηλαδή 289 ευρώ).

- με επιστροφή (αν υποθέσουμε πως γύριζες στις 7 Σεπτεμβρίου από Σρι Λάνκα),
το εισιτήριο φτάνει τα 1.800 UAE (δηλαδή 400 ακριβώς ευρώ). Κατά τη γνώμη μου, άπαιχτη τιμή....
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ονειρεμένο Ταξίδι
γαλλικη πολυνησια
:clap::clap:πολυ πολυ καλη τιμη!!!:clap::clap:
τυχερεεεε ή μηπως τυχερη??!!!οπως και να χει τελεια η σρι λανκα!!και πολυ φτηνη!!να πας εξωτικες παραλιες οπωσδηποτε!!!
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ονειρεμένο Ταξίδι
Trobriand Islands...
:clap::clap:πολυ πολυ καλη τιμη!!!:clap::clap:
τυχερεεεε ή μηπως τυχερη??!!!οπως και να χει τελεια η σρι λανκα!!και πολυ φτηνη!!να πας εξωτικες παραλιες οπωσδηποτε!!!

Γενικά η air arabia αυτή τη στιγμή είναι 'μπείτε, κόσμε! Ό,τι πάρεις, 400'!!!!

Ενδεικτικά, το εισιτήριο κυμαίνεται από 400 έως το πολύ 450 ευρώ, είτε Κένυα πας, είτε Σρι Λάνκα, είτε Δελχί ή Κατμαντού....Τώρα, το πόσο θα κρατήσει αυτό....:roll:
 

gmavro75

Member
Μηνύματα
436
Likes
563
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταξίδι στο χρόνο
Ε... 400 ευρώ για Ευρώπη λογικά είναι... (Η μήπως η Σρι Λάνκα δεν είναι Ευρώπη?):haha:
Πάντως νομίζω πως με αυτή την Air Arabia θα παθουμε πολλές ζημιές- ηφτήνια τρώει τον παρά, μας βλέπω για weekend στο Δελχί και στην Mother Africa... Καμιά τέτοια για Λ. Αμερική δεν υπάρχει?
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ονειρεμένο Ταξίδι
γαλλικη πολυνησια
επειδη δεν τα ξερω αυτα καλα,αυτη η αεροπορικη λεει τπτ ή ειναι για την πλακα?
μονο με thai και singapore εχω πεταξει..γιαυτο
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ονειρεμένο Ταξίδι
LENSOIS MARAHENSES
επειδη δεν τα ξερω αυτα καλα,αυτη η αεροπορικη λεει τπτ ή ειναι για την πλακα?
μονο με thai και singapore εχω πεταξει..γιαυτο
Εχω πεταξει μαζι της απο Κωνσταντινουπολη για Sharjah και δεν υπηρξε κανενα προβλημα (βεβαια δεν ειναι σε καμια περιπτωση Singapore ).Τα αροσκαφη της είναι τυπου Αιρμπας 320 και σχετικα καινουργια.
Μπες στο Whichbudget.com και βρες lowcost airlines απο Σρι Λανκα για Ταυλανδη (ολο και καποια θα πεταει.

Καλο ταξιδι
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ονειρεμένο Ταξίδι
LENSOIS MARAHENSES
Ε... 400 ευρώ για Ευρώπη λογικά είναι... (Η μήπως η Σρι Λάνκα δεν είναι Ευρώπη?):haha:
Πάντως νομίζω πως με αυτή την Air Arabia θα παθουμε πολλές ζημιές- ηφτήνια τρώει τον παρά, μας βλέπω για weekend στο Δελχί και στην Mother Africa... Καμιά τέτοια για Λ. Αμερική δεν υπάρχει?
Η Air Europa πεταει για νοτ Αμερικη .Βεβαια χρησιμοποιεί την πτηση της Air Comet αλλα αν κλεισεις με Air europa και ειδικα απο Λονδινο (μεσω Μαδριτης )Χτυπας μερικες φορες τιμες για Νοτ Αμερικη με 300-500 + εισ.Ελλαδα-Λονδινο.Παντως οι τιμες αυτες δεν αφορουν Ιουλιο-Αυγουστο.
Εγω για παραδειγμα πεταξα απο Λονδινο σε Μπουενος Αιρες με επιτροφη στην τιμη των 430 ευρό +110 το εισιτηριο απο Θεσσαλονικη για Λονδινο, την περιδο Ιανουαριος-Φεβρουαριος 2009 και μαλιστα εκλεισα το εισιτηριο Σαββατο και πεταξα Τεταρτη.
 

Mariflowers

Member
Μηνύματα
20
Likes
1
Ονειρεμένο Ταξίδι
Machu Picchu & Bora-Bora
Για σου stimuli, με την emirates μπορεις να κλεισεις πτηση με πολλα stopovers. Αν μπεις στο site της πηγαινε στο advance search και σε αφηνει να βαλεις μεμονωμενες πτησεις. Ελπιζω να βρεις κατι καλο και φτηνο! Καλες Πτησεις!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.686
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom