Lufthansa Lufthansa - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

paulsofmeli

Member
Μηνύματα
40
Likes
24
Την άνοιξη έκλεισα σε προσφορά Αθήνα-Πεκίνο 550 Ε aller-retour. Η προσφορά έλεγε πετάξτε με τα ολοκαίνουργια Α380 για Πεκίνο ή Τόκυο. Πρίν λίγες μέρες μου έστειλαν mail πως το Αεροδρόμιο του Πεκίνου δεν τους επιτρέπει να κάνουν 3 πτήσεις την εβδομάδα με 380 αλλά μόνο μία. Εν τω μεταξύ έχω κλείσει ξενοδοχεία κτλπ. Εχει νόημα να προσπαθήσω να με αποζημιώσουν με κάποιο τρόπο πχ να μου αναβαθμίσουν το εισητήριο (σε bussines) ή να μου δώσουν κάποιa milles η κάτι τέτοιο; Η διαφημισή τους ήταν σκέτη παραπλάνηση...
Το mail...
As we soon gladly welcome you on board our flight to Beijing, we would like to take the opportunity to inform you about an aircraft change which unfortunately had to be carried out on short notice. We are only able to use our A380 once a week on this routing until the end of November, as opposed to the originally planned three flights per week.

As a result of the changed deployment schedule from September to November, the flight LH 720 (Frankfurt-Beijing) will be operated with a Boeing 747-400.

To guarantee as smooth and reliable a service as possible with this new aircraft type, the airport in Beijing and Lufthansa have agreed upon an “inauguration phase” for the arrival and departure of A380 flights. From now until the end of November we have one scheduled flight to Beijing with our A380. By the end of November, Lufthansa hopes to have reached an agreement with the airport in Beijing regarding an increase of frequency. In this context we can assure you that we are in constant communication with the Chinese authorities in order to implement the originally planned schedule, as soon as possible.

Of course we realize that the excitement regarding this new aircraft type is still very great. We are all the more sorry that we cannot fly you with our A380 as originally planned and can only hope for your understanding in the fact that we are doing everything in our power in order to offer flights with the A380 on a daily basis to Beijing.

We wish you a pleasant and enjoyable journey for your upcoming flight.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Την άνοιξη έκλεισα σε προσφορά Αθήνα-Πεκίνο 550 Ε aller-retour. Η προσφορά έλεγε πετάξτε με τα ολοκαίνουργια Α380 για Πεκίνο ή Τόκυο. Πρίν λίγες μέρες μου έστειλαν mail πως το Αεροδρόμιο του Πεκίνου δεν τους επιτρέπει να κάνουν 3 πτήσεις την εβδομάδα με 380 αλλά μόνο μία. Εν τω μεταξύ έχω κλείσει ξενοδοχεία κτλπ. Εχει νόημα να προσπαθήσω να με αποζημιώσουν με κάποιο τρόπο πχ να μου αναβαθμίσουν το εισητήριο (σε bussines) ή να μου δώσουν κάποιa milles η κάτι τέτοιο; Η διαφημισή τους ήταν σκέτη παραπλάνηση...
εννοειται οτι εσυ θα κανεις την προσπαθεια σου!δεν εχεις να χασεις κατι, στειλτους μειλ ή επικοινωνησε τηλεφωνικα, εστιασε στο οτι το να πεταξεις με τον συγκεκριμενο τυπο αεροπλανου ήταν αυτο που σε εκανε να επιλεξεις την εταιρεια τους και ζητα αυτο που θες (αναβαθμιση του εισιτηριου ή εξτρα miles)..
δεν ειναι υποχρεωμενοι να το κανουν αλλα ποτε δεν ξερεις..!
 

shadow88

Member
Μηνύματα
185
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip στη Τοσκάνη..
Η γερμανική αεροπορική εταιρία Lufthansa προσφέρει πλέον σε όλους τους επιβάτες που ταξιδεύουν από την Αμερική προς την Φρανκφούρτη υπηρεσίες ασύρματης δικτύωσης.
Έτσι όσα αεροσκάφη εκτελούν πτήσεις από Νέα Υόρκη, Ντιτρόιτ και Ατλάντα προς Φρανκφούρτη θα φιλοξενούν ασύρματο δίκτυο WiFi, με αποτέλεσμα να γίνει η πρώτη αεροπορική εταιρία που προσφέρει τέτοιου είδους υπηρεσίες.

Για την ώρα οι ταχύτητες που θα πιάνει στο δίκτυο κάθε χρήστης δεν έχουν γίνει γνωστές.

Τέλος εκτός από το WiFi, κάθε επιβάτης μπορεί να δηλώσει όσες ιστοσελίδες θέλει να επισκεφτεί κατά τη διάρκεια της πτήσης και η εταιρία θα προσφέρει στο χρήστη, όλα τα δεδομένα που έχουν αποθηκευτεί σε κάθε site που θέλει να επισκεφτεί κάθε χρήστης, μέχρι να απογειωθεί το αεροπλάνο.

NewsIt.gr: Internet μέσα στο αεροπλάνο!
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Πάντως κάτω από τους βραχίονες και του A380 με το οποίο ταξιδέψαμε Τόκυο, είχε υποδοχή για LAN (καθώς και USB θήρα για φόρτηση)
 

StratosS

Member
Μηνύματα
14
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο
Ταξίδι-Όνειρο
Όλος ο κόσμος
Εγώ μόλις γύρισα απο περιοδία στην Κίνα 18 ημερών και γύρισα με το θεριό το Α380 της Lufthansa και οντως έχει ethernet κάτω απο τον βραχίονα όπως είπε ο φιλος kalspiros...
Νομίζω οτι έχει και wireless !!!
Πολύ καλή φάση, περναει το ταξίδι χωρίς να το καταλάβεις....
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.471
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Υπάρχει χρέωση;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.936
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Στην ανακοίνωση τους:
Δεν είναι ακριβές, (θα) παίζει και roaming με t-mobile λογαριασμούς (πρακτικά δηλαδή θα είναι δωρεάν ή σχεδόν δωρεάν αν έχεις Internet ή κινητό με τη Deutsche Telekom).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.677
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom