Lufthansa Lufthansa - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1.Μαζί μιλάμε, χωρια καταλαβαινομαστε. Εγω είπα για βαλίτσες. Δν είπα για καθυστερήσεις.
2.Οσο για τη Lufthansa έχει καθυστερήσεις, αλλά οταν ταξιδευεις αεροπορικώς πιστεύω προτιμάει κάποιος να παει μιση ώρα αργότερα παρά στην ώρα του χωρίς βαλίτσα...
3.Ούτε να σου ανήκε η ΑΖ...
1. συμφωνώ. τι δεν καταλαβαινεις? εσυ ειπες για βαλιτσες κι εγω για καθυστερησεις. και?
2. δικη σου εκτιμηση. η δικη μου ειναι διαφορετικη. εχει τεραστια σημασια για μενα η καθυστερηση μιας πτησης μου.
3. δικος μου λογαριασμός. για οποιοδηποτε προβλημα που εχεις σε παρακαλω να αποφευγεις προσωπικες αναφορες δημοσια και να απευθυνεσαι με αναφορα σε μοντ.
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Samion said:
1. συμφωνώ. τι δεν καταλαβαινεις? εσυ ειπες για βαλιτσες κι εγω για καθυστερησεις. και?
2. δικη σου εκτιμηση. η δικη μου ειναι διαφορετικη. εχει τεραστια σημασια για μενα η καθυστερηση μιας πτησης μου.
3. δικος μου λογαριασμός. για οποιοδηποτε προβλημα που εχεις σε παρακαλω να αποφευγεις προσωπικες αναφορες δημοσια και να απευθυνεσαι με αναφορα σε μοντ.
Θα το λήξω εδώ. Δεν έχω σκοπό να το συνεχίσω γιατί απο ότι φαίνεται χάνω το χρόνο μου.

Πάντως για την προτεραιότητα ενός ταξιδιού μπορούμε να βάλουμε μια δημοσκόπηση να δούμε τι προτιμανε τα μέλη του φόρουμ: ακρίβεια πτήσης ή σιγουριά για τις αποσκευές. Το καλύτερο είναι και τα δυο, αλλά μην είμαστε και πλεονεκτες...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
μπορούμε να βάλουμε μια δημοσκόπηση να δούμε τι προτιμανε τα μέλη του φόρουμ: ακρίβεια πτήσης ή σιγουριά για τις αποσκευές.
μόνο που όπως είπα πριν, το ενα μετριεται ενώ το άλλο όχι.
δεν υπάρχει καμμία αντικειμενική μετρηση των χαμένων αποσκευών. η τελευταια της ΑΕΑ, που γινοταν μαλιστα με δηλωση των ιδιων των εταιρειων, σταματησε το 2008 αν δεν κανω λαθος. υπάρχουν ομως μετρησεις καθυστερησεων αναμφισβητητες.
 

Earl

Banned
Μηνύματα
31
Likes
15
Ωραία αυτή η γερμανοϊταλική κοντρίτσα...Βέβαια, αν βρεθεί ένας ( μη Ιταλός) ταξιδιώτης, ο οποίος ειλικρινά πιστεύει οτι η ΑΖ είναι πιο αξιόπιστη από την Λούφτι , τότε αξίζει βράβευση από την Ιταλική Ακαδημία, ισόβια σύνταξη γερουσιαστή και (γιατί όχι) ισόβιο εγκλεισμό σε "ειδική" κλινική κάπου στα βόρεια με υπέροχη θέα προς τη λίμνη Κόμο.
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ωραία αυτή η γερμανοϊταλική κοντρίτσα...Βέβαια, αν βρεθεί ένας ( μη Ιταλός) ταξιδιώτης, ο οποίος ειλικρινά πιστεύει οτι η ΑΖ είναι πιο αξιόπιστη από την Λούφτι , τότε αξίζει βράβευση από την Ιταλική Ακαδημία, ισόβια σύνταξη γερουσιαστή και (γιατί όχι) ισόβιο εγκλεισμό σε "ειδική" κλινική κάπου στα βόρεια με υπέροχη θέα προς τη λίμνη Κόμο.

Να'μαι βρεθηκα!!! :bleh::bleh: Η κλινικη μου να ειναι στο Bellagio παρακαλω!!! Ευχαριστω.....
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Ωραία αυτή η γερμανοϊταλική κοντρίτσα...Βέβαια, αν βρεθεί ένας ( μη Ιταλός) ταξιδιώτης, ο οποίος ειλικρινά πιστεύει οτι η ΑΖ είναι πιο αξιόπιστη από την Λούφτι , τότε αξίζει βράβευση από την Ιταλική Ακαδημία, ισόβια σύνταξη γερουσιαστή και (γιατί όχι) ισόβιο εγκλεισμό σε "ειδική" κλινική κάπου στα βόρεια με υπέροχη θέα προς τη λίμνη Κόμο.
ωχχχ,το χόνδρινες το παιχνίδι....:haha::haha:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ωραία αυτή η γερμανοϊταλική κοντρίτσα...Βέβαια, αν βρεθεί ένας ( μη Ιταλός) ταξιδιώτης, ο οποίος ειλικρινά πιστεύει οτι η ΑΖ είναι πιο αξιόπιστη από την Λούφτι , τότε αξίζει βράβευση από την Ιταλική Ακαδημία, ισόβια σύνταξη γερουσιαστή και (γιατί όχι) ισόβιο εγκλεισμό σε "ειδική" κλινική κάπου στα βόρεια με υπέροχη θέα προς τη λίμνη Κόμο.
έλα, εγώ το πιστευω που δεν ειμαι ιταλός. για πες τιποτε για την κλινική. εχεις καμια συσταση? σου φερθηκαν καλά? :haha::haha:
πρωτα διαβασε τα στοιχεια απο τα παραπανω λινκ, παρεθεσε μετά τα δικα σου και τα ξαναλεμε πιο σοβαρα οποτε θες...
 

Earl

Banned
Μηνύματα
31
Likes
15
Οι απαντήσεις του Taver υπερεπαρκούν. Μπορεί να μην είναι η σούπερ εταιρειάρα, αλλά είναι εξαιρετικά αξιόπιστη και έχει μακράν το καλύτερο value for money για ευρωπαϊκή εταιρεία ( από τις μεγάλες τουλάχιστον). Την κλινική άστη για το τέλος, στειλε μου πρώτα τα χαρτιά να κινήσω τη διαδικασία για τη σύνταξη.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Οι απαντήσεις του Taver υπερεπαρκούν. Μπορεί να μην είναι η σούπερ εταιρειάρα, αλλά είναι εξαιρετικά αξιόπιστη και μακράν έχει το καλύτερο value for money για ευρωπαϊκή εταιρεία ( από τις μεγάλες τουλάχιστον). Την κλινική άστη για το τέλος, στειλε μου πρώτα τα χαρτιά να κινήσω τη διαδικασία για τη σύνταξη.
μετά την ακρως εποικοδομητική παρεμβαση σου υποκλινομαι στα επιχειρηματα σου..γερμανικό ειναι καλό θα είναι. όπως και το υποστρωμα που πηρα πρόσφατα.
και αναμενω το τιπ για την κλινικη που ησουν με αγωνια, μια και εχω συνταξιοδοτηθει απο το 1992..
 

Earl

Banned
Μηνύματα
31
Likes
15
Κάνεις μέγα λάθος. Γενικά δεν εμπιστεύομαι τα γερμανικά προϊόντα, επειδή συνήθως γιά αυτά που σου προσφέρουν τα πληρώνεις πανάκριβα. Έχουν αποκτήσει πολύ καλο brand name, αλλά η ποιότητα τους φθίνει όσο περνάει ο καιρός... Ε, η Λούφτι είναι από τις εξαιρέσεις. Η Ιταλία παράγει εξαιρετικά αγροτικά προϊοντα, όπλα, μηχανήματα κτλ. Όμως , σε οτι σχέση με τον αέρα ( εκτός από ...σαλάμι αέρος) δεν το έχουν οι άνθρωποι, τι να κάνουμε...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
. Όμως , σε οτι σχέση με τον αέρα δεν το έχουν οι άνθρωποι, τι να κάνουμε...
μα φυσικά..η Puglia παραγει λαδι και ντοματες..οπως ειχε αναφερθει και παλια. και η Alenia φτιαχνει ελιες και τις στελνει στο Seattle,η δε Agusta αγγουρακια.
δε το σταματαμε εδώ το οφ? τελος από μενα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.415
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom