1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Μάιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Lufthansa Lufthansa

Συζήτηση στο φόρουμ 'Αεροπορικές Εταιρείες' που ξεκίνησε από το μέλος fitziano, στις 22 Φεβρουαρίου 2011.

1. mourohavlos

mourohavlos Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Παταγoνία
    Από τη στιγμή που έχεις αριθμό εισιτηρίου, δεν υπαρχει θέμα.
    Η Lufthansa συχνά καθυστερεί να "εισπράξει" τα χρήματα από την κάρτα και υπάρχουν περιπτώσεις κατά τις οποίες έγινε "δέσμευση-πληρωμή" του ποσού, στη συνέχεια "αποδέσμευση-επιστροφή" και μετά "χρέωση-πληρωμή".
    Πιθανόν σε μερικές μέρες θα δεις χρέωση στην κάρτα σου.

mysteredgar likes this.
  2. adiaforos

adiaforos Member

Αυτό έχει συμβεί και σε μένα, εδώ για λίγες ημέρες είχα αρχίσει να πιστεύω ότι με κέρασαν την χρέωση :xalara:. Το ποσό αποδεσμεύθηκε και εν τέλει η κάρτα χρεώθηκε, αν θυμάμαι καλά, μπορεί και μετά από 40 ημέρες!

Last edited: 28 Ιανουαρίου 2019
  3. angelo_kav

angelo_kav Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ΤΑΛΙΝ
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
    Σε λίγες μέρες θα δεις χρέωση στην κάρτα σου. Μην αγχόνεσε...

4. thanosth

thanosth Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Foro Italico,Rome!
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Happy Slam, AO
  5. Sam-chal

Sam-chal Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Απρογραμμάτιστο
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Περού, Χιλή, Βολιβία
  6. alice~

alice~ Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Iceland
    Απ’ο,τι καταλαβαινω, είναι αρκετά σχολαστικοι με τις χειραποσκευές που σημαινει πως αν πάω με ένα μικρό βαλιτσακι + μια τσάντα με λαπτοπ ως τσάντα πλάτης, τύπου Herschel, θα μου την πουν,ε; Δεν περνάνε τέτοια πράγματα από αυτούς όπως στην Ραιαν λογικα... :p Αν αγοράσω εισιτήριο χωρίς βαλίτσα και θέλω να την προσθέσω αργοτερα, μπορώ φαντάζομαι, σωστά;

7. fotast

fotast Member

8. Lordgenome

Lordgenome New Member

Καλησπέρα varis81,

Μου συνέβη ακριβώς το ίδιο με σένα. Για αυτό ήθελα να σε ρωτήσω αν είχες κάποιο θέμα ή αν τελικά απλά χρεώθηκες μετά από κάποιο χρονικό διάστημα? Πρέπει να επικοινωνήσω με τη Lufthansa ή δεν χρειάζεται να κάνω τίποτα? Ευχαριστώ πολύ.

9. varis81

varis81 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    California
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Africa overland!!
    Καλησπερα, κανενα θεμα τελικα, καποιες μερες μετα, απλα ξαναχρεωθηκε η καρτα, εσυ δε χρειαζεται να κανεις κατι.

10. Dina Z

Dina Z Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ονειρεύομαι ... γενικώς!
    Την βοήθειά σας παρακαλώ. Μπαίνω στο σάϊτ της εταιρίας να κλείσω εισιτήρια. H Lufthansa μου δίνει επιλογή σύνδεσης είτε με Lufthansa ID ή με Miles & More. Εγώ όμως συγκεντρώνω μίλια στην Miles & Bonus της Aegean και θέλω να τα περάσω εκεί. Τι κάνω; :rolleyes-80:

Και κάτι ακόμα: Μου είπαν ότι βγάζει προσφορές τέλος Αυγούστου. Για να γίνω συγκεκριμμένη: Ψάχνω για Ρέυκιαβικ τέλος Μαΐου αρχές Ιουνίου 2020 και βλέπω πως έχει καλές πτήσεις από 810 € τα 2 άτομα με 1 βαλίτσα. Τι με συμβουλεύετε; :)

Last edited: 21 Ιουνίου 2019
  11. panlek30

panlek30 Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Περού, Ν. Αφρική, Ινδία
    Ντίνα έχω την εντύπωση οτι αυτό που λες δεν γίνεται. Αν θες να χρησιμοποιήσεις μίλια Miles & Bonus, θα πρέπει να μπεις στο Miles & Bonus της Aegean. Εκεί σου δίνει την επιλογή να χρησιμοποιήσεις τα μίλια σου σε πτήσεις της Lufthansa αλλά και σε οποιαδήποτε πτήση εταιρίας που ανήκει στην Star Alliance.

Dina Z likes this.
  12. Dina Z

Dina Z Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ονειρεύομαι ... γενικώς!
    Δηλαδή εξαργυρώνω στην Lufthansa ως μέλος της Star Alliance αλλά δεν συγκεντρώνω από εκεί;