Lufthansa Lufthansa - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

ψαράκι

Member
Μηνύματα
51
Likes
4
Να ζητήσω τα φώτα σας;
Πως γίνεται σε απλή διαδρομή η lufthansa 3/1/2015 από Αθήνα προς Βερολίνο να δίνει εισιτήριο 550 ευρώ και σε διαδρομή με αναχώρηση και επιστροφή 7/1/2015 να υπολογίζει συνολικά 300 ευρώ;
Βασικά έχω βρει φθηνή επιστροφή με aegean και ήθελα να κλείσω χωριστά την αναχώρηση αλλά δε βρίσκω άκρη..:confused:
 

RoDiTiS

Member
Μηνύματα
172
Likes
18
Να ζητήσω τα φώτα σας;
Πως γίνεται σε απλή διαδρομή η lufthansa 3/1/2015 από Αθήνα προς Βερολίνο να δίνει εισιτήριο 550 ευρώ και σε διαδρομή με αναχώρηση και επιστροφή 7/1/2015 να υπολογίζει συνολικά 300 ευρώ;
Βασικά έχω βρει φθηνή επιστροφή με aegean και ήθελα να κλείσω χωριστά την αναχώρηση αλλά δε βρίσκω άκρη..:confused:
Συμβαινει αυτο στα One-way εισιτηρια....δυστυχως.
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Να ζητήσω τα φώτα σας;
Πως γίνεται σε απλή διαδρομή η lufthansa 3/1/2015 από Αθήνα προς Βερολίνο να δίνει εισιτήριο 550 ευρώ και σε διαδρομή με αναχώρηση και επιστροφή 7/1/2015 να υπολογίζει συνολικά 300 ευρώ;
Βασικά έχω βρει φθηνή επιστροφή με aegean και ήθελα να κλείσω χωριστά την αναχώρηση αλλά δε βρίσκω άκρη..:confused:
Και ουτε θα βρεις ακρη. Ειναι τακτικη της LH τα one way να τα εχει στο θεο. Μπορει με επιστροφη να το δινει 200 και το απλο οπως λες 500. Κοιτα σε καποιο ψαχτηρι πτησεων μηπως βοηθησει
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Οι περισσότερες εταιρείες δε θέλουν να κλείνεις o/w εισιτήρια γιατί το αεροπλάνο δεν είναι ΚΤΕΛ να μαζεύει κόσμο από κάθε στάση. Η εταιρεία θέλει να γνωρίζει ότι θα έχει ικανοποιητικές πληρότητες και στο πήγαινε και στο έλα μεταξύ των προορισμών της και όχι να γεμίζει αεροσκάφη σε μία κατεύθυνση και μετά να επιστρέφει με άδειο αεροπλάνο. Γι' αυτό και αν επιλέξεις να κλείσεις o/w, συνήθως σε υποχρεώνει να κλείσεις στον ακριβότερο flexible ναύλο.

Κοίτα μήπως σε συμφέρει να κλείσεις με Lufthansa όλο το εισιτήριο με επιλογή Μulti-stop.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μπορείς πάντα να κλείσεις και μια επιστροφή την οποία δε θα πετάξεις. Αρκεί να μην το κάνεις σύστημα... Εναλλακτικά, συνήθως τα δρομολόγια Ελλάδα - Γερμανία, με πτήσεις της Lufthansa, τα πουλάει και η Aegean ως Codeshare. Και η aegean δεν έχει κανένα πρόβλημα να σου πουλήσει εισιτήριο one-way στην κανονική τιμή.
 

RoDiTiS

Member
Μηνύματα
172
Likes
18
Ειναι πολιτική πολλων εταιρειών να εχουν πανακριβα o/w εισιτήρια. Λιγες πλεον εχουν σε κανονικές τιμες τα one way.

Και εγω θα σου ελεγα να κλείσεις επιστροφη (οτι πιο φτηνη βρεις) και απλά δεν πετας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.387
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom