1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Ιανουάριο - Απρίλιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Lufthansa Lufthansa

Συζήτηση στο φόρουμ 'Αεροπορικές Εταιρείες' που ξεκίνησε από το μέλος fitziano, στις 22 Φεβρουαρίου 2011.

1. marquis

marquis Member

Δεν ξέρω αν το έχεις κάνει αλλά για το Miles & Bonus ο υπολογισμός μιλίων από πτήσεις Lufthansa γίνεται με βάση την κατηγορία ναύλου ακολουθώντας τους πίνακες εδώ:

https://en.aegeanair.com/milesandbonus/how-to-earn/all-airlines/#Lufthansa

Αν βάσει αυτού παίρνεις τόσα μίλια τότε στάθηκες τυχερή.

Sassenach77 and Dina Z like this.
  2. taver

taver Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Iles Kerguelen
    Αυτά είναι γι αυτούς που μαζεύουν μίλια στο Miles & More, το πρόγραμμα τακτικών επιβατών της Lufthansa, κι όχι γι αυτούς που μαζεύουν μίλια στο Miles & Bonus της Aegean.

3. Sassenach77

Sassenach77 Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Γή του Πυρός
    2600 μίλια "τσιμπισα" εγώ στην economy class. Το Ελλάδα Γερμανία ήταν 800 μίλια για κάθε σκέλος και το Γερμανία Ισπανία 500 για κάθε σκέλος. Για Σκανδιναβία δεν ξέρω....

4. taver

taver Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Iles Kerguelen
    Αυτά που βλέπει με αυτά τα ονόματα βρίσκονται στο site της Lufthansa, και αναφέρονται σε κάτι άλλο. Μπορεί και να πάρει κάτι όντως, αλλά δεν έχει σχέση μ' αυτά.

5. Sassenach77

Sassenach77 Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Γή του Πυρός
    Ναι,συμφωνώ. Δεν γνωρίζω τι ακριβώς βλέπει (αν και έχω λογαριασμό miles & more). Απλά ανέφερα τι μίλια πήρα με δρομολόγια που έχω ήδη κάνει, χρησιμοποιώντας τη κάρτα miles & bones στη κράτηση εισιτηρίων από το site της Lufthansa, για ένα συγκεκριμένο δρομολόγιο.

6. paefstra

paefstra Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Κωνσταντινουπολη?
    @Dina Z αν θες πολυ περισσοτερα μιλια, κοιτα με συνδυασμο πτησεων της SAS ειτε Aegean- SAS, αναλογα τον ναυλο (ειχα κλεισει συνδυασμο Αθηνα-Οσλο- Λονδίνο γιατι το βρηκα στα 100 ευρω σε εποχη που δεν εβρισκες με λιγοτερο απο 250 και ο ναυλος παρολα αυτα μου εδωσε 2500 μιλια ανα ατομο).
    Αφου το ψαχνεις νωρις, θα βρεις κατι.

Dina Z likes this.
  7. Dina Z

Dina Z Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ονειρεύομαι ... γενικώς!
    Ειχα κανει τικ στο κουτακι, επελεξα Miles and Bonus και μου εβγαλε αυτα τα μιλια ... Μ, μ, μ!
    Ισως ειναι και θεμα τυχης :rolleyes-80: Θα συνεχισω να το ψαχνω.
    Παντως σας ευχαριστω @taver , @Sassenach77, @paefstra και @marquis για την πολυτιμη βοηθεια :)

marquis and Sassenach77 like this.
  8. jimkGR

jimkGR Member

έβγαλα κάποια εισιτήρια τα οποία πλήρωσα με revolut, η lufthansa δεν τα έκανε claim και η ρεβο γύρισε τα λεφτά πίσω στο λογαριασμό μου. Έχει συμβεί σε κανέναν αυτό; Φαντάζομαι θα τα τραβήξουν στις επόμενες μέρες (αν γίνεται κι αυτό, μιας η ρεβο έκλεισε τη συναλλαγή);

Επίσης η εφαρμογή τους για android δεν είναι διαθέσιμη μόνο σε μένα ή σε όλους στην Ελλάδα; Δεν καταλαβαίνω αν είναι λόγω τοποθεσίας ή λόγω έκδοσης android, αν και αμφιβάλλω μιας κι έχω το 9.0. Ούτε στο ipad μου την εμφανίζει

9. mourohavlos

mourohavlos Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Παταγoνία
    Για το πρώτο σκέλος της ερώτησης δες σελ. 17-18 στο παρόν θέμα.

10. rev26

rev26 Member

Μια βοήθεια ακόμη,στο check in που ζητάει ημερομηνία λήξης ταυτότητας τι βάζω που οι δικές μας δεν έχουν;

11. Samion

Samion Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Παλέρμο
    εχουν ληξη 15 ετη απο την εκδοση τους.

greco, Dina Z and mysteredgar like this.
  12. Dina Z

Dina Z Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ονειρεύομαι ... γενικώς!
    Ημερομηνία έκδοσης αλλά στο έτος προσθέτεις 15 χρόνια. Θα είσαι ok.