Ισπανία Ρωσία Moscov VS Madrid

Москва́ (Μόσχα) Vs Madrid (Μαδρίτη)

  • Μόσχα

    Votes: 14 51,9%
  • Μαδρίτη

    Votes: 13 48,1%

  • Total voters
    27

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Θαναση πανε Μοσχα και ελα εδω τον ιουνιο να γουσταρεις.
Σου εχω δωματιο να σε περιμενει :)
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Ιούνιο η μισή Ευρώπη θα είναι Πολωνία/Ουκρανία, τι να κατέβω κάτω? Την σίεστα να δω κι την ερημιά? :Ρ
 

Kalliopi2

Member
Μηνύματα
54
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βόρεια Ιταλίαααααα
Ταξίδι-Όνειρο
Salar De Uyuni, Βολιβία
Σύντροφε δύσκολο το πρόβλημα που μας βάζεις... σε πρώτη σκέψη θα πω πουθενά... είναι η εποχή δύσκολη και για τις δυό τις πόλεις... αν όμως πρέπει να διαλέξω θα έλεγα Μαδρίτη... όχι δεν είμαι ρεφορμιστής και αγαπάω ξέχωρα την Μόσχα μα είναι κρίμα κι άδικο να την κάψεις Φλεβαριάτικα... δεν είναι μόνο το κρύο το βαρύ, είναι πως το σκοτάδι πέφτει νωρίς κι αν εξαιρέσεις τις βότκες και τις γκόμενες ελάχιστα άλλα θα προλάβεις να κάνεις... όχι πως στη Μαδρίτη θα δεις περισσότερα, αλλά παρά την λάθος εποχή οι δυνατότητες θα είναι περισσότερες... εσύ ειδικά που έχεις τιμήσει το κόμμα με αγώνες και θυσίες στην ηρωική Πολωνία καλό θα ήταν να ρίξεις κι ένα βλέφαρο της Πασιονάρια στη χώρα παρά να τρέχεις Φλεβαριατικα στην παγωμένη Μόσχα...

Ο σύντροφος Γραμματέας...
Πάνω κάτω αυτά σκεφτόμουν να σου γράψω κ γω μέχρι που είδα αυτό το σχόλιο και με κάλυψε.... Εγώ έχω πάει το καλοκαίρι Μόσχα όταν η μέρα είναι η μεγάλη και η νύχτα λιγοστή, αφού λειτουργεί αντιστρόφως και έχεις ήδη επισκεφτεί τη χώρα από ότι βλέπω θα σου πρότεινα Ισπανία,να μεγαλώσει και το ποσοστό σου στο χάρτη! Κράτα τη Μόσχα για το καλοκαίρι..;)
 

Kalliopi2

Member
Μηνύματα
54
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βόρεια Ιταλίαααααα
Ταξίδι-Όνειρο
Salar De Uyuni, Βολιβία
Επειδή είσαι ο ThanasisU2 πήγαινε Μαδρίτη.
πολλά λάικ :clap::clap::clap::clap:
εκτός αν είσαι παιδί της νύχτας και δε σου λείπει το φως της μέρας, τότε και μόνο τότε πάνε Μόσχα
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Πάνω κάτω αυτά σκεφτόμουν να σου γράψω κ γω μέχρι που είδα αυτό το σχόλιο και με κάλυψε.... Εγώ έχω πάει το καλοκαίρι Μόσχα όταν η μέρα είναι η μεγάλη και η νύχτα λιγοστή, αφού λειτουργεί αντιστρόφως και έχεις ήδη επισκεφτεί τη χώρα από ότι βλέπω θα σου πρότεινα Ισπανία,να μεγαλώσει και το ποσοστό σου στο χάρτη! Κράτα τη Μόσχα για το καλοκαίρι..;)
Quiz: Ποια κρυβεται πισω απο την Kalliopi2;

1. Αλεκα Παπαρηγα
2. Λιανα Κανελλη
3. Διαμαντω Μανωλακου
4. Λιλα Καφανταρη
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Πού το άφησα το θέμα και πού το βρήκα:shock:


Αναρωτιέμαι αν βοηθιέται ποτέ στην τελική ο ερωτών σε τέτοιες περιπτώσεις ή μπερδεύεται χειρότερα...αφού άκρη δε βγαίνει ποτέ:D
Να κάτσεις στην Πολωνία Θανάση, δεν υπάρχει καλύτερο:xalara:

Με λένε Φένια και είμαι μια νεόπλουτη χασομερού που κηνυγώ την αισθητική του σκυλάδικου :)
Ναι μάλλον κι εγώ μια τέτοια είμαι με τη διαφορά ότι δε με λένε Φένια..
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
στην χειρότερη, σε 2 βδομάδες θα ρίξω κλήρο. Που το ήθελα, travel war το έκανα :Ρ
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Veni, vidi, vici ;D

πέρασα απλά υπέροχα στην Μόσχα κι Αγ. Πετρούπολη. Ο καιρός, πραγματικά σύμαχος, με -12 στην Μόσχα κι -3 στην Πετρουπόλη, με ήλιο ντάλα όλο το καιρό και το κυριότερο καθόλου ουρές στα μουσεία. :)

η Κωλοφαρδία μου δε έχει όρια ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.912
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom