Γαλλία NOTIA ΓΑΛΛΙΑ

manosmv

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Θέλω να επισκεφτώ την Νότια Γαλλία. Έψαξα στο διαδύκτιο για πληροφορίες σχετικά με το ταξίδι αλλά δεν βρηκά κάτι σημαντικό. Είναι ένα ταξίδι το οποίο θα προτιμούσα να κάνω μόνος μου, οχι γιατί είμαι μονόχνωτος άλλα γιατί έχω διαβάσει αρκετά πράγματα για την περιοχή της Ν.Γαλλίας και την ιστορία της και έχω ενθουσιαστεί. Θ ήθελα λοιπόν να επισκεφτώ την Ν.Γαλλία και να έχω τον χρόνο να δώ, να μένω και να πηγαίνω όπου εγω θα ήθελα όποια στιγμή θα ήθελα!! Όμως πως γίνετε κάτι τέτοιο;
Τα group που διοργανώνουν τα ταξιδιωτικά γραφεία δεν με καλύπτουν γιατί έχουν περιορισμούς στο χρόνο και σε πάμε όπου εκείνοι κρίνουν πως πρέπει να πάς!
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Καταρχήν Μάνο, καλώς ήλθες.

Σε ότι αφορά τη Ν. Γαλλία, η άποψή μου είναι να μην ασχοληθείς με groups. Βέβαια, ένα βασικό ερώτημα είναι αν υπάρχει δυνατότητα να γίνει το ταξίδι με ιδιωτικό αυτοκίνητο. Αν ναι, θα είναι ότι καλύτερο και μπορούμε να σε βοηθήσουμε να σχεδιάσεις τη διαδρομή (καλό είναι να υπάρχουν τουλάχιστον 2 οδηγοί). Αν όχι τα δεδομένα αλλάζουν και πρέπει να βρούμε τις απαραίτητες συγκοινωνίες.

Πάντως όποια και να είναι η μέθοδος (με αυτοκίνητο ή όχι) καλό είναι να μας γράψεις τα βασικά σημεία που θες να επισκεφθείς, ώστε να μπορέσουμε να βοηθήσουμε.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλώς ήρθες μάνο! Ένας φίλος έκανε το ταξίδι που θέλεις πριν 6 μήνες και πέρασε φανταστικά. Επειδή και αυτός είναι φαντάρος τώρα, θα του ζητήσω να μας πει όσα περισσότερα μπορεί, και αν γίνεται να μας δώσει και τη διαδρομή που έκανε. Απλά κανε λίγο υπομονή γιατί και που ποστάρουμε μέσα από τα στρατόπεδα επιτυχία είναι! :)
 

kostasSTi

Member
Μηνύματα
61
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
South Africa
Ταξίδι-Όνειρο
Tokyo
Μάνο καλώς ήλθες κι από μένα. Όταν λες Νότια Γαλλία, ποιες περιοχές εννοείς? Αν έχεις σκοπό να κινηθείς νοτιοανατολικά, μπορώ να σε βοηθήσω.
 
Μηνύματα
47
Likes
5
βοηθεια για νοτια γαλλια

μετα απο 3 χρονια λοιπον απο την αναρτηση του φιλου μας ερχομαι και εγω να ζητησω την βοηθεια σας με πληροφοριες για νοτια γαλλια καθως σκεφτομαι να παω το καλοκαιρι (αυγουστο 6-7 νυχτες). δεν θελω να παρω αυτοκινητο οποτε με ενδιαφερουν οι υπολοιπες συγκοινωνιες. βρηκα αεροπορικο απο θεσσαλονικη εισιτηρια για νικαια 250 ευρω μετ επιστροφης (ειναι καλη τιμη)?. αυτα καταρχην και στην πορεια φυσικα ως ασχετη θελω και οτι αξιζει να δω κτλ.....ευχαριστω εκ των προτερων
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Για μετακινήσεις χωρίς αυτοκίνητο πληροφορίες μπορείς να πάρεις από την ιστορία του taver http://www.travelstories.gr/%F4%E1%EE%E9%E4%E9%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%E9%F3%F4%EF%F1%DF%E5%F2-%E5%F5%F1%FE%F0%E7/9156-%EF%E4%EF%E9%F0%EF%F1%E9%EA%FC-%F3%F4%E7-%ED%FC%F4%E9%E1-%E3%E1%EB%EB%DF%E1.html.
Εγώ επισκέφτηκα την περιοχή με αυτοκίνητο. Στην ιστορία μου θα βρεις αρκετές πληροφορίες. http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...%EB%EB%DF%E1-%E2%E1%F1%EA%E5%EB%FE%ED%E7.html.
Θα περάσετε τέλεια!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.856
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom