ΗΠΑ NY μνημεία και on line tickets

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ειμαι της γνωμης οτι δεν θα δεις κατι παραπανω αν ανεβεις στο στεμμα
Εμενα το αγαλμα της ελευθεριας ηταν το αξιοθεατο που με εντυπωσιασε λιγοτερο απο ολα τα υπολοιπα.
 

kanaliotis

Member
Μηνύματα
143
Likes
58
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εχεις και την επιλογή να κάνεις τη βόλτα με το ελικόπτερο, πάνω από το Άγαλμα, το Ελλις, σημείο 0, και γενικά να δείς το μεγάλο μήλο από ψηλά.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Να' στε καλά για τις απαντήσεις παιδιά! Έχουμε μιά φίλη ΝΥ και τα κανονίζει εκείνη απο εκεί. Ξενοδοχεία, μεταφορές, όλα. Μας είπε για το στέμμα ότι έχουν μείνει εισιτήρια για κάποιες καθημερινές και της είπα να μας αγοράσει, καλύτερα καθημερινές, γιατί φαντάζομαι τι θα γίνεται Σαββατοκύριακα.

Η βόλτα με το ελικόπτερο είναι κανονική βόλτα; σοβαρά; δεν είναι κατι virtual δηλαδή; Και περιέχεται στο ny pass? Αλλιώς πώς ''κλείνουμε'' μια βόλτα;

Α, επίσης, επειδή δεν ξέρω πως λέγεται σίγουρα στα Αγγλικά, αυτό το μουσείο το believe it or not (κάπως έτσι) περιέχεται στα αξιοθέατα του ny pass? Γιατί δεν ξέρω πώς είναι η επίσημη ονομασία του μουσείου για να δω αν περιέχεται...

Ευχαριστώ και πάλι! Ανυπομονώ όσο δε φαντάζεστε να περάσουν οι 2,5 μήνες..................................
 

taver

Member
Μηνύματα
12.516
Likes
29.314
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Α, επίσης, επειδή δεν ξέρω πως λέγεται σίγουρα στα Αγγλικά, αυτό το μουσείο το believe it or not (κάπως έτσι) περιέχεται στα αξιοθέατα του ny pass? Γιατί δεν ξέρω πώς είναι η επίσημη ονομασία του μουσείου για να δω αν περιέχεται...
Ripley's believe it or not. Σκουπίδι ολκής, franchise από τη Ripley Entertainment, με ομώνυμη τηλεοπτική κλπ παραγωγή. Σε καμία περίπτωση δε θα χρησιμοποιούσα τον όρο "μουσείο" γι αυτό, το Madame Tussuad's, τα διάφορα "Torture instrument museums" κλπ.
Αγνοώ αν οι κάρτες το περιλαμβάνουν - έτσι κι αλλιώς δεν τις προτείνω σε κανένα.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Αν παρολα αυτα καταφερεις και κλεισεις για να ανεβεις στο στεμμα θα εισαι τυχερος διοτι οπως διαβαζω το Αγαλμα της Ελευθεριας προκειται να κλεισει του χρονου για 9 μηνες . Θα ειναι η δευτερη φορα μετα απο την 11η Σεπτεμβριου του 2001 , οποτε και παρεμεινε κλειστο για 8 χρονια!
Statue of Liberty to Close Again Next Year | NileGuide
 

gliogas

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Κοπανάκι Τριφυλλίας
Καλησπέρα. Θα μου προτείνατε να κλείσω on line εισιτήρια για τα κυριότερα αξιοθέατα; πχ άγαλμα της ελευθερίας, empire state κτλ; Υπάρχει περίπτωση να μη μπορέσω να δω κάποιο λόγω έλλειψης εισιτηρίου;
Χθές έκλεισα μεσω του site το New York City Pass για 2 άτομα το κόστος ήταν 128 ευρώ για 6 αξιοθέατα μεταξύ αυτών και αυτά που αναφέρεις καλή τιμή πιστεύω. Η επόμενη αγορά ηλεκτρονικού εισητηρίου που περιμένω είναι για αγώνα NBA για τους Nicks αλλά θα είναι διαθέσιμα μετά της 16/9.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Τελικά αγόρασα μόνο τα εισητήρια για το άγαλμα (στεφάνι), μάλλον στα υπόλοιπα θα αγοράζουμε εισητήρια εκείνη την ώρα.. Θα πάμε στα κέρινα και στο Empire ή στο top of the rocks λογικά, αλλά σκεφτόμαστε και βόλτα με το ελικόπτερο!! Άντε...2 μήνες και κάτι έμειναν.........
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
και στα 2 να ανεβεις. Στο top of the rock ειναι καλυτερα να ανεβεις οταν βραδιαζει , ενω στο Empire state πρωι
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.846
Likes
19.060
και στα 2 να ανεβεις. Στο top of the rock ειναι καλυτερα να ανεβεις οταν βραδιαζει , ενω στο Empire state πρωι
Προσωπικά μου άρεσε πολύ περισσότερο το Top of the Rock από το ESB. Κλάσεις ανώτερη θέα, ανεμπόδιστη, λιγότερες ουρές-αναμονή φυσικά το ESB μπροστά σου....
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.331
Μηνύματα
888.146
Μέλη
38.989
Νεότερο μέλος
giota.charalampak

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom