Γαλλία Paris on board...I need your help, my friends!!!

JenMast

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Mετα λοιπον απο απειρες βολτες μεσω Google Earth, μαγεμενη απο την πολη του Φωτος, λαβαμε την αποφαση με το ετερον ημισυ να κανονισουμε ταξιδακι στο Παρισι για πρωτη φορα, στα τελη της ανοιξης...Εκανα μια αποπειρα να ερευνησω το θεμα με ταξιδιωτικα οργανωμενα πακετα μεσω ιντερνετ, ομως..πως να σας στο πω...μου φαινεται οτι δεν μπορω να χορτασω αυτη τη πολη μεσα σε 4-5 μερες...γι αυτο θα ηθελα οι πιο εμπειροι και ταξιδεμενοι στο Παρισι να με συμβουλευσουν αν θα ηταν καλυτερα να κλεισουμε με οργανωμενο γκρουπ κλπ η να κλεισουμε μονο αεροπορικα & ξενοδοχειο και να ανακαλυψουμε την πολη μονοι μας με ενα χαρτη στο χερι και απειρη καλη διαθεση!!!;;;!!! γενικα τι μου υποψιν δεν εχουμε ξαναπαει ποτε, ειμαι τυπος που ειναι ολη μερα με μια φωτογραφικη στο χερι στις διακοπες ( απο περπατημα αντεχω γερα!!!:D ) και μου αρεσει η περιπετεια, κ δεν ξερω γρι γαλλικα εκτος απο το je t'aime :bleh: (αγγλικα ευτυχως ειμαστε ενταξει)!!!
επιπλεον ερωτησεις και στοιχεια:
-πως μπορω να βγαλω ακρη με τα δρομολογια του μετρο; υπαρχει καποιο προγραμμα διαδρομων?
- απο θεσσ/νικη μας βολευει καλυτερα να ταξιδεψουμε

οποιος μπορει να μας μεταδωσει τα φωτα του...θα το εκτιμουσαμε ιδιαιτερως!!! ειναι βλεπετε το πρωτο μου ταξιδι στο εξωτερικο και θελω να μεινει αξεχαστο με την καλη και οχι αρνητικη εννοια! :bleh:

:) ευχαριστω για ολα :)
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
προλαβαίνεις δεν προλαβαίνεις να κλείσεις με την προσφορά της aegean για περίπου 120Ε πήγαινε έλα το άτομο(αυτή τη τιμή μου έδωσε χτες για μέσα Απριλίου)..
είναι εύκολο, αν βρεις καλή τιμή για τα αεροπορικά ,να βρεις και ένα καλό ξενοδοχείο σε λογική τιμή και έτσι να πάτε μόνοι σας...
δες το σαιτ που σου στέλνω,έχει διάφορες πληροφορίες για τις μεταφορές στη πόλη και τον χάρτη του metro.
http://www.ratp.fr/en/ratp/c_21879/tourists/
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
679
Likes
861
Μόνοι σας και θα περάσετε τέλεια! Μην σε φοβίζει που δεν ξέρεις γαλλικά, πλέον όλοι οι Γάλλοι που εργάζονται στις τουριστικές υπηρεσίες -έστω και απρόθυμα- μιλούν και συνεννοούνται στα αγγλικά..
Κάνε την έρευνά σου για τα αεροπορικά και εδώ είμαστε!
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
προλαβαίνεις δεν προλαβαίνεις να κλείσεις με την προσφορά της aegean για περίπου 120Ε πήγαινε έλα το άτομο(αυτή τη τιμή μου έδωσε χτες για μέσα Απριλίου)..
ratp.fr - Tourists
Ποσο απριλιου σου δωσε αυτη την τιμη; γιατί κ γω βρήκα εισητηριο με 120Ε αλλα με τους φορους έβγαινε διπλάσιο! Γύρω στα 240Ε εν τελει :(
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Ποσο απριλιου σου δωσε αυτη την τιμη; γιατί κ γω βρήκα εισητηριο με 120Ε αλλα με τους φορους έβγαινε διπλάσιο! Γύρω στα 240Ε εν τελει :(
18-21 Απριλίου,τελική τιμή 120Ε/άτομο...αλλά χτες το βράδυ,δεν νομίζω να υπάρχει ακόμα αυτή η τιμή:(
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Mετα λοιπον απο απειρες βολτες μεσω Google Earth, μαγεμενη απο την πολη του Φωτος, λαβαμε την αποφαση με το ετερον ημισυ να κανονισουμε ταξιδακι στο Παρισι για πρωτη φορα, στα τελη της ανοιξης...Εκανα μια αποπειρα να ερευνησω το θεμα με ταξιδιωτικα οργανωμενα πακετα μεσω ιντερνετ, ομως..πως να σας στο πω...μου φαινεται οτι δεν μπορω να χορτασω αυτη τη πολη μεσα σε 4-5 μερες...γι αυτο θα ηθελα οι πιο εμπειροι και ταξιδεμενοι στο Παρισι να με συμβουλευσουν αν θα ηταν καλυτερα να κλεισουμε με οργανωμενο γκρουπ κλπ η να κλεισουμε μονο αεροπορικα & ξενοδοχειο και να ανακαλυψουμε την πολη μονοι μας με ενα χαρτη στο χερι και απειρη καλη διαθεση!!!;;;!!! γενικα τι μου υποψιν δεν εχουμε ξαναπαει ποτε, ειμαι τυπος που ειναι ολη μερα με μια φωτογραφικη στο χερι στις διακοπες ( απο περπατημα αντεχω γερα!!!:D ) και μου αρεσει η περιπετεια, κ δεν ξερω γρι γαλλικα εκτος απο το je t'aime :bleh: (αγγλικα ευτυχως ειμαστε ενταξει)!!!
επιπλεον ερωτησεις και στοιχεια:
-πως μπορω να βγαλω ακρη με τα δρομολογια του μετρο; υπαρχει καποιο προγραμμα διαδρομων?
- απο θεσσ/νικη μας βολευει καλυτερα να ταξιδεψουμε

οποιος μπορει να μας μεταδωσει τα φωτα του...θα το εκτιμουσαμε ιδιαιτερως!!! ειναι βλεπετε το πρωτο μου ταξιδι στο εξωτερικο και θελω να μεινει αξεχαστο με την καλη και οχι αρνητικη εννοια! :bleh:

:) ευχαριστω για ολα :)
Jenmast τι όμορφο και ενθουσιώδες μήνυμα που έγραψες :)
Πάντως από Θεσσαλονίκη πετάει και η easyjet από Ιούλιο μέχρι Σεπτέμβριο νομίζω. Έχετέ το κατά νου κι αυτό.
Μπορείς να ψάχνεις για πτήσεις και στο skyscanner.com
Ενδεικτικά βλέπω για 6-10 Μαϊου με Alitalia σε 159 ευρώ το άτομο

Με τόση καλή διάθεση που έχετε όπως και να πάτε θα περάσετε αξέχαστα, αλλά θα πρότεινα να πάτε μεμονωμένα. Για τη γλώσσα μην αγχώνεστε, μια χαρά μιλάνε αγγλικά αυτοί που χρειάζεστε να συνεννοηθείτε.
Τις ταξιδιωτικές ιστορίες στο φόρουμ για Παρίσι τις διάβασες;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.299
Μηνύματα
887.329
Μέλη
38.971
Νεότερο μέλος
Blaser

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom