Καραϊβική Portfolio VIRGIN ISLANDS

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Καλή χρονιά κι από μένα με ευχές για υγεία και τροπικούς προορισμούς σαν τον κάτωθι!

VIRGIN ISLANDS

astatic.panoramio.com_photos_original_9106234.jpg

Buck Island

Caneel bay


Combers beach
astatic.panoramio.com_photos_original_10487096.jpg


astatic.panoramio.com_photos_original_10487508.jpg

astatic.panoramio.com_photos_original_12990233.jpg

astatic.panoramio.com_photos_original_997201.jpg

astatic.panoramio.com_photos_original_22510799.jpg


astatic.panoramio.com_photos_original_22510816.jpg

astatic.panoramio.com_photos_original_1108280.jpg

astatic.panoramio.com_photos_original_18872951.jpg

astatic.panoramio.com_photos_original_63439223.jpg


οι 4 τελευταίες Charlotte Amalie
astatic.panoramio.com_photos_original_6877733.jpg

astatic.panoramio.com_photos_original_35067695.jpg

astatic.panoramio.com_photos_original_35066135.jpg

astatic.panoramio.com_photos_original_30340475.jpg

astatic.panoramio.com_photos_original_64072573.jpg

και για να μην ξεχνάμε που βρισκόμαστε:
astatic.panoramio.com_photos_original_9402454.jpg
 

Attachments

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
St. John, Ιούνιος 2010, GTS was there.

Σημείωση: προφανώς αναφερόμαστε στα US Virgin Islands, διότι υπάρχουν και τα British Virgin Islands παραδίπλα. Πάντως οι ανωτέρω φωτογραφίες δεν αντιπροσωπεύουν και αναδεικνύουν και πολύ καλά το μέρος, τουλάχιστον το St. John, το οποίο μετά λόγου γνώσεως δηλώνω ότι είναι μακράν το ωραιότερο νησί που έχω πάει στο κόσμο (μπορείτε να δείτε και τις σχετικές φωτογραφίες που έχω ανεβάσει από το μέρος στη γκαλερία μου).
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Ά πάρα πολύ ωραία! αν θες να προσθέσεις και το link για την γκαλερί σου εδώ να τα έχουμε μαζεμένα, θα ήταν καλύτερα. Ναι μιλάμε για τα US. Τα British θα έρθουν εντός ημερών. Επίσης υπάρχουν και τα Spanish Virgin Islands με τα οποία δεν ασχολήθηκα. Δεν ξέρω γιατί δεν είναι αντιπροσωπευτικές οι παραπάνω φωτογραφίες καθώς για μικρές χώρες σαν αυτές, συνηθίζω να κάνω πολύ κοντινό ζουμ στον χάρτη με αποτέλεσμα να μου εμφανίζονται όλες οι διαθέσιμες φωτογραφίες
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Δεν ξέρω γιατί δεν είναι αντιπροσωπευτικές οι παραπάνω φωτογραφίες καθώς για μικρές χώρες σαν αυτές, συνηθίζω να κάνω πολύ κοντινό ζουμ στον χάρτη με αποτέλεσμα να μου εμφανίζονται όλες οι διαθέσιμες φωτογραφίες
Ναι μωρέ, εννοώ δεν είναι και οι jaw dropping φωτογραφίες που θα περίμενε κανείς από ένα τέτοιο παραδεισένιο μέρος...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
St. John, Ιούνιος 2010, GTS was there.

Σημείωση: προφανώς αναφερόμαστε στα US Virgin Islands, διότι υπάρχουν και τα British Virgin Islands παραδίπλα. Πάντως οι ανωτέρω φωτογραφίες δεν αντιπροσωπεύουν και αναδεικνύουν και πολύ καλά το μέρος, τουλάχιστον το St. John, το οποίο μετά λόγου γνώσεως δηλώνω ότι είναι μακράν το ωραιότερο νησί που έχω πάει στο κόσμο (μπορείτε να δείτε και τις σχετικές φωτογραφίες που έχω ανεβάσει από το μέρος στη γκαλερία μου).
Και μενα αυτο μου εκανε εντυπωση ...βλεποντας αυτες τις φωτο δεν επαθα ταρακουλο.
Να πω και κατι αλλο (ωχ θα με σκοτωσει ο Σαμιων) μου αρεσουν οι κρουαζιερες,αλλα αυτα τα θεορατα κρουαζιεροπλοια βρε παιδια μεσα στο πλανο..μου χαλανε πολυ την εικονα.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Jaw dropping ?Που τα βρισκεις ανθρωπε μου:xmas_cheesygrin:
Για παραδειγμα η σημερινη η Anguilla μου αρεσε πολυ περισσοτερο.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Jaw dropping ?Που τα βρισκεις ανθρωπε μου:xmas_cheesygrin:
Για παραδειγμα η σημερινη η Anguilla μου αρεσε πολυ περισσοτερο.
Κλεό, σου λέω υπεύθυνα ότι το St John που πήγα εγώ είναι παραπάνω από jaw dropping....καμία σχέση με Anguilla και λοιπά νησιά της Καραϊβικής...έχει αποφανθεί Η Ειδικός σε αυτόν τομέα...:xmas_lol:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Εγώ πάλι δε τα βλέπω και τόσο Virgin. Τα κρουαζερόπλοια όπως φαίνεται πάνε κι έρχονται!!!
Το St John είναι....σχεδόν το 70% είναι εθνικό πάρκο....ρε παιδιά, μπείτε να δείτε φωτό μου από κει, αυτές που έβαλε ο καλός μας ο Σπύρος είναι οι χειρότερες που έχουν βγει για το μέρος...αλλά μιλάω μόνο για St John εγώ..
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Το St John είναι....σχεδόν το 70% είναι εθνικό πάρκο....ρε παιδιά, μπείτε να δείτε φωτό μου από κει, αυτές που έβαλε ο καλός μας ο Σπύρος είναι οι χειρότερες που έχουν βγει για το μέρος...αλλά μιλάω μόνο για St John εγώ..
Παιδι μου εγω εχω δει τις φωτο σου κ ξετρελαθηκα ..αλλα οι συγκεκριμενες φωτο δεν το πολυκολακευουν ειναι η αληθεια.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Βίντεο από Virgin islands , Βρετανικά και Αμερικάνικα
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.439
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom