Γαλλία Γερμανία Roadtrip Αλσατία - Μέλανα Δρυμό - Χαϊδελβέργη - Φρανκφούρτη

schumigirl

Member
Μηνύματα
103
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
New York
Ευχαριστουμε παρα πολύ ..εχουμε κλεισει με το μωρο μας για Πασχα..βοηθησε πολυ το ποστ καθοτι ειναι τα αξιοθέατα με τη σειρά.... Το κολμάλ και τα χωριά πόσες μέρες πιστέυετε ότι θέλουν;
Πολυταξιδεμένη αλλα με το μωρό θα είναι το 2ο μα ταξίδι και θα είναι πλέον 14 μηνων οπότε δεν ξέρω πως θα είμαστε!
το αμαξί συμβουλευετε να το κλείσω από τώρα ή καλύτερα όταν φτάσουμε;
 

johnmat

Member
Μηνύματα
78
Likes
63
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Εννοείται το αμάξι το κλείνεις απο τώρα (χωρίς πληρωμη)..
Ασφάλεια μην επιλέξεις τπτ απ το διαδίκτυο αλλα την φουλ οταν φτασεις στον γκισε.....
Συστήνω ανεπιφυλακτα την enterprise..
Colmar και Ριμποβιλ μπορεις να τα δεις κ τα 2 σε 1 μερα.....τσεκαρε κ τα παρκινγκ που εχω γραψει...θα σωθεις....
 

Terra2012

Member
Μηνύματα
27
Likes
19
Καλησπέρα και από μένα
Θέλω την βοήθεια σας να οργανώσω ένα μίνι ταξιδακι στην Αλσατία..
Έχουμε κλείσει για φθινόπωρο να πάμε ημέρα Πέμπτη πρωί Μοναχο και φεύγουμε από Στουτγκάρδη Δευτέρα βράδυ
Θέλουμε να πάμε Αλσατία..
Το το βράδυ θα μείνουμε Μόναχο να το δούμε όσο προλάβουμε.. το πρωί ξεκινάμε για το κάστρο Νοισβαινσταν και μετά για Κολμάρ..
Δεν έχουμε αποφασίσει αν θα πάμε από Βασιλεία στο Κολμάρ..ή από το Φραΐμπουργκ.. μετά το Κολμάρ Στρασβούργο..μετά Χαϊδελβέργη και φεύγουμε για Στουτγκάρδη.
Οι διανυκτερεύσεις εκτός του Μονάχου είναι 3.
Πού να γίνουν;τι λέτε; Κολμάρ, Στρασβούργο Χαϊδελβέργη ίσως.. γνωρίζω ότι θα είναι πιεστικό το πρόγραμμα αλλα θα έχουμε αυτοκίνητο..
Τα φώτα σας παιδιά...
 

johnmat

Member
Μηνύματα
78
Likes
63
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Colmar είναι πολύ κοντά με Στρασβουργο...Οπότε μείνε σε ένα απ τα 2...Στρασβούργο φαντάζομαι θα έχει πιο πολλές επιλογές για διαμονή...Το Κολμαρ είναι μικρό..
 

Terra2012

Member
Μηνύματα
27
Likes
19
Colmar είναι πολύ κοντά με Στρασβουργο...Οπότε μείνε σε ένα απ τα 2...Στρασβούργο φαντάζομαι θα έχει πιο πολλές επιλογές για διαμονή...Το Κολμαρ είναι μικρό..
Να βάλω τελευταία μέρα Χαϊδελβέργη; αξίζει βράδυ;
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.813
Likes
1.176
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Εννοείται το αμάξι το κλείνεις απο τώρα (χωρίς πληρωμη)..
Ασφάλεια μην επιλέξεις τπτ απ το διαδίκτυο αλλα την φουλ οταν φτασεις στον γκισε.....
Συστήνω ανεπιφυλακτα την enterprise..
Colmar και Ριμποβιλ μπορεις να τα δεις κ τα 2 σε 1 μερα.....τσεκαρε κ τα παρκινγκ που εχω γραψει...θα σωθεις....
διάβασα με πολύ ενδιαφερον την ωραια σας ιστορια, εχω μια απορία, γραψατε 2 φορες να μην επιλεξει καποιος την ασφαλιση ηλεκτρονικα αλλά να την κανει εκει, δεν ειναι υπεροβολκά ακριβή στα όρια του εξωφρενικού μια ασφαλιση 175ευρώ για λιγες μερες,?τα σαιτ που κανω κρατηση πουλανε την μικτη ασφαλιση καπου 50ευρώ , δεν ξερω να σας πω τι διαφορα εχουν αλλά στην τιμη ειναι πολυ μεγαλη, το εχετε ψαξει? σας ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο σας
 

johnmat

Member
Μηνύματα
78
Likes
63
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
διάβασα με πολύ ενδιαφερον την ωραια σας ιστορια, εχω μια απορία, γραψατε 2 φορες να μην επιλεξει καποιος την ασφαλιση ηλεκτρονικα αλλά να την κανει εκει, δεν ειναι υπεροβολκά ακριβή στα όρια του εξωφρενικού μια ασφαλιση 175ευρώ για λιγες μερες,?τα σαιτ που κανω κρατηση πουλανε την μικτη ασφαλιση καπου 50ευρώ , δεν ξερω να σας πω τι διαφορα εχουν αλλά στην τιμη ειναι πολυ μεγαλη, το εχετε ψαξει? σας ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο σας


Από κοντά σου έρχεται πιο φτηνό όλο το πακέτο...
Εννοείται θα επιλέξεις φουλ ασφάλεια κλπ...
Μικτή από μικτή έχει διαφορά.. παιζει πολύ η συμμετοχή να ξέρεις, δλδ πληρώνεις τα πρώτα χ ευρώ εσύ κλπ..ή ξέρω γω σε περιπτωση ζημιας βάζεις τα λεφτά κ μετά καταθέτεις τα δικαιολογητικά για να πάρεις τα λεφτά σου...
Εγώ δεν ήθελα να μπλέξω με τέτοια...
Ήθελα απλά να τους αφήσω τα κλειδιά κ να φυγω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.583
Μηνύματα
902.333
Μέλη
39.323
Νεότερο μέλος
Giwrgosfox7

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom