Γενικά Roadtrip Βαλκάνια

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Καλησπέρα.
Σχεδιάζω ταξίδι για 2 άτομα τον Ιούνιο 8ημερο αεροπορικό Μαυροβούνιο , Ντουμπρόβνικ, Μόσταρ, λίμνη Σκόδρα άφιξη κ αναχώρηση από Ποντγκόριτσα. Προβλέπεται 1 νύχτα Μπούντβα, 2 Περαστ, 2 Ντουμπρόβνικ,1 Μόσταρ και 1λιμνη Σκόδρα. Θα ενοικιάσουμε αυτοκίνητο από αεροδρόμιο Ποντγκοριτσας. Έχω κάποιες ερωτήσεις και θέλω την βοήθεια σας.
1) επειδή θα αλλάξω χώρες θα έχω πρόβλημα με το ενοικιαζόμενο όχημα?έχουμε ευρωπαϊκό δίπλωμα οδήγησης.
2)υπάρχει κάποιος που να έχει κάνει τη διαδρομή Μόσταρ Ποντγκόριτσα? Πώς είναι ο δρόμος? Το google maps προτείνει 3,5 ώρες . Μήπως θα ήταν καλύτερα να επιστρέψω παραλιακά από Ντουμπρόβνικ?
3) Αν έχετε να μου προτείνετε καταλύμματα που έχετε μείνει στις γύρω περιοχές , τιμές και εντυπώσεις, θα ήθελα να μου τα αναφέρετε.
Ευχαριστώ πολύ
Δήμητρα
Εκανα εν μέρει κάτι ανάλογο περσι. Χωρίς δευτερη σκεψη θα αλλαζα τις 2 νυχτες στο Perast με ισάριθμες στο Kotor.
 

dmei

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Εκανα εν μέρει κάτι ανάλογο περσι. Χωρίς δευτερη σκεψη θα αλλαζα τις 2 νυχτες στο Perast με ισάριθμες στο Kotor.
Σ ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση. Το Περαστ το έβαλα για να αποφύγουμε την πολυκοσμία του Κοτορ. Θα γυρίζουμε όλη μέρα...έτσι το σκέφτηκα. Πες αν θέλεις τους λογους
 

Manos46

Member
Μηνύματα
590
Likes
2.463
Ταξίδι-Όνειρο
???
Καλησπέρα.
Σχεδιάζω ταξίδι για 2 άτομα τον Ιούνιο 8ημερο αεροπορικό Μαυροβούνιο , Ντουμπρόβνικ, Μόσταρ, λίμνη Σκόδρα άφιξη κ αναχώρηση από Ποντγκόριτσα. Προβλέπεται 1 νύχτα Μπούντβα, 2 Περαστ, 2 Ντουμπρόβνικ,1 Μόσταρ και 1λιμνη Σκόδρα. Θα ενοικιάσουμε αυτοκίνητο από αεροδρόμιο Ποντγκοριτσας. Έχω κάποιες ερωτήσεις και θέλω την βοήθεια σας.
1) επειδή θα αλλάξω χώρες θα έχω πρόβλημα με το ενοικιαζόμενο όχημα?έχουμε ευρωπαϊκό δίπλωμα οδήγησης.
2)υπάρχει κάποιος που να έχει κάνει τη διαδρομή Μόσταρ Ποντγκόριτσα? Πώς είναι ο δρόμος? Το google maps προτείνει 3,5 ώρες . Μήπως θα ήταν καλύτερα να επιστρέψω παραλιακά από Ντουμπρόβνικ?
3) Αν έχετε να μου προτείνετε καταλύμματα που έχετε μείνει στις γύρω περιοχές , τιμές και εντυπώσεις, θα ήθελα να μου τα αναφέρετε.
Ευχαριστώ πολύ
Δήμητρα
1) Αν έχεις το καινούργιο , δεν έχεις θέμα
2) Έχει ένα κομμάτι ορεινό κ επαρχιακό δρόμο αλλα είναι αξιοπρεπέστατος αλλα λογικά θα κανεις κ καμία στάση όποτε βάλε +1 ωρα . Για κανένα λόγο το δεύτερο γιατί θα έχει άπειρη κίνηση .
 

domino

Member
Μηνύματα
297
Likes
275
Καλησπέρα.
Σχεδιάζω ταξίδι για 2 άτομα τον Ιούνιο 8ημερο αεροπορικό Μαυροβούνιο , Ντουμπρόβνικ, Μόσταρ, λίμνη Σκόδρα άφιξη κ αναχώρηση από Ποντγκόριτσα. Προβλέπεται 1 νύχτα Μπούντβα, 2 Περαστ, 2 Ντουμπρόβνικ,1 Μόσταρ και 1λιμνη Σκόδρα. Θα ενοικιάσουμε αυτοκίνητο από αεροδρόμιο Ποντγκοριτσας. Έχω κάποιες ερωτήσεις και θέλω την βοήθεια σας.
1) επειδή θα αλλάξω χώρες θα έχω πρόβλημα με το ενοικιαζόμενο όχημα?έχουμε ευρωπαϊκό δίπλωμα οδήγησης.
2)υπάρχει κάποιος που να έχει κάνει τη διαδρομή Μόσταρ Ποντγκόριτσα? Πώς είναι ο δρόμος? Το google maps προτείνει 3,5 ώρες . Μήπως θα ήταν καλύτερα να επιστρέψω παραλιακά από Ντουμπρόβνικ?
3) Αν έχετε να μου προτείνετε καταλύμματα που έχετε μείνει στις γύρω περιοχές , τιμές και εντυπώσεις, θα ήθελα να μου τα αναφέρετε.
Ευχαριστώ πολύ
Δήμητρα
1 θα διαλεξεις εταιρεια που να επιτρεπει την διελευση
2 εχεις να δεις αυτα

Google Maps


Google Maps


Google Maps

Google Maps

Google Maps

υπολογισε μια μερα γεματη

3

Κροατια πολυ ακριβη και διαμονη κα φαγητο . Θα εμενα μια μερα . Ουτε Μπουντβα

θα εβαζα και Σεραγεβο με δυο οδηγους . Βαλε περισοτερη Βοσνια

Εαν δεν εχεις κλεισει αεροπορικα καντο απο Σεραγεβο.
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Σ ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση. Το Περαστ το έβαλα για να αποφύγουμε την πολυκοσμία του Κοτορ. Θα γυρίζουμε όλη μέρα...έτσι το σκέφτηκα. Πες αν θέλεις τους λογους
Στο Κότορ η πολυκοσμία δεν είναι ενοχλητική όσο στο Ντουμπρόβνικ οπου πραγματικα φτάνεις στα όρια σου. Εξάλλου,το Perast σε καμία περιπτωση δεν συγκρίνεται σε ομορφιά με το Κότορ.
 

dmei

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Στο Κότορ η πολυκοσμία δεν είναι ενοχλητική όσο στο Ντουμπρόβνικ οπου πραγματικα φτάνεις στα όρια σου. Εξάλλου,το Perast σε καμία περιπτωση δεν συγκρίνεται σε ομορφιά με το Κότορ.
Ευχαριστώ πολύ θα το κάνω υπόψη μου . Στο Ντουμπρόβνικ που έμεινες? Σκέφτομαι lapad με parking γιατί θα έχουμε αυτοκινητο

1 θα διαλεξεις εταιρεια που να επιτρεπει την διελευση
2 εχεις να δεις αυτα

Google Maps


Google Maps


Google Maps

Google Maps

Google Maps

υπολογισε μια μερα γεματη

3

Κροατια πολυ ακριβη και διαμονη κα φαγητο . Θα εμενα μια μερα . Ουτε Μπουντβα

θα εβαζα και Σεραγεβο με δυο οδηγους . Βαλε περισοτερη Βοσνια

Εαν δεν εχεις κλεισει αεροπορικα καντο απο Σεραγεβο.
Έχω κλείσει εισιτήρια και μάλιστα πριν τη προσφορά της aegean για Βαλκάνια. Έχασα 80€ περίπου . Τέλος πάντων. Επειδή ξέρω τι γίνεται στο Ντουμπρόβνικ αρχικά σκεφτόμουν 1 νύχτα μόνο. Μάλλον έτσι θα το κάνω τελικά. Όσο για Μπούντβα τι θα έλεγες αντί για αυτή Πέτροβατς να Μορου( αν το γράφω σωστά)

Τα εισιτήρια είναι 18-25/06/2024
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
109
Likes
169
Καλημερα σε ολους.Δευτερα του Πασχα φευγουμε με τη συζυγο για Αργυροκαστρο-Κοτορ-Μοσταρ-Ντουμπροβνικ-Μπουντβα-Αγ.Σαραντα.
Εχουμε κλεισει τα καταλύματα μας,με παρκινγκ ολα,και ηθελα να ρωτησω αν εχει να μου συστησει καποιος καποιο εστιατοριο με λογικες τιμες στο Ντουμπροβνικ,που να μη θελει νεφρο για να χορτασεις την πεινα σου.Ευχαριστω πολυ.
 

domino

Member
Μηνύματα
297
Likes
275
Καλημερα σε ολους.Δευτερα του Πασχα φευγουμε με τη συζυγο για Αργυροκαστρο-Κοτορ-Μοσταρ-Ντουμπροβνικ-Μπουντβα-Αγ.Σαραντα.
Εχουμε κλεισει τα καταλύματα μας,με παρκινγκ ολα,και ηθελα να ρωτησω αν εχει να μου συστησει καποιος καποιο εστιατοριο με λογικες τιμες στο Ντουμπροβνικ,που να μη θελει νεφρο για να χορτασεις την πεινα σου.Ευχαριστω πολυ.

Έχεις να μας δωσεις εσυ καποιο στην Μύκονο ; :)

Domestico · Močići, 20213, Čilipi, Croatie


Στο αεροδρομιο . 50-60 το ζευγάρι

----

το καλυτερο φαγητο του ταξιδιου μου

Google Maps


----


μεσημεριανο μενού 3 πιατων 12 το ατομο

Google Maps

-----

σφολιατες απο εδω

Google Maps

----

καλό

Google Maps


------

δεν έφαγα αλλα εαν πας αξιολογησε το

Google Maps
 
Μηνύματα
109
Likes
169
Έχεις να μας δωσεις εσυ καποιο στην Μύκονο ; :)

Domestico · Močići, 20213, Čilipi, Croatie


Στο αεροδρομιο . 50-60 το ζευγάρι

----

το καλυτερο φαγητο του ταξιδιου μου

Google Maps


----


μεσημεριανο μενού 3 πιατων 12 το ατομο

Google Maps

-----

σφολιατες απο εδω

Google Maps

----

καλό

Google Maps


------

δεν έφαγα αλλα εαν πας αξιολογησε το

Google Maps
Mυκονο δεν εχω παει ακομα στα 49 μου,και οπως παει το πραγμα,μαλλον δεν θα εχω την "τυχη".
Απο οσα μου προτεινες και σε ευχαριστω πολυ,ειναι καποιο στο Ντουμπροβνικ;
 

domino

Member
Μηνύματα
297
Likes
275
Mυκονο δεν εχω παει ακομα στα 49 μου,και οπως παει το πραγμα,μαλλον δεν θα εχω την "τυχη".
Απο οσα μου προτεινες και σε ευχαριστω πολυ,ειναι καποιο στο Ντουμπροβνικ;

Δεν ηταν προσωπικη αιχμη . Οπως δεν μπορεις να προτεινεις φτηνά στην Μύκονο γιατι δεν εχει έτσι και στο Ντουμπροβνικ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.334
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom