Ryanair Ryanair και ξυριστική-κουρευτική μηχανή

nomercy

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Καλησπέρα παιδία! Πετάω σε 2 μέρες με την Ryanair για Βουδαπέστη και επειδή έχω πληρώσει εισητήριο μόνο για χειραποσκευή θα ήθελα να ρωτήσω 2-3 πράγματα σχετικά με αυτό. Έχω μια ξυριστική - κουρευτική μηχανή και θέλω να την πάρω μαζί μου αλλά δεν είμαι σίγουρος αν επιτρέπετε ή όχι στην χειραποσκευή οπότε θα ήθελα την βοήθεια σας. Επίσης αν δεν κάνω λάθος η χειραποσκευή πρέπει να είναι μέχρι 10 κιλά σωστα? Και κάτι τελευταίο, έχω μαζί μου κάτι μικρά δωράκια για τα άτομα που θα επισκεφτώ και αυτα είναι κάτι καραμέλες ζελέ και κάποιες κρέμες στιγμής γάλακτος σε σκόνη (η μάρκα είναι γνωστή αλλα δε νομίζω οτι χρειάζετε να την αναφέρω), οπότε η ερώτηση μου είναι αν υπάρχει κίνδυνος να μου τα πάρουν κατα τον έλεγχο. Ευχαριστώ εκ των προτέρω και αναμένω την βοήθεια σας!
 

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ταξίδι-Όνειρο
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
Εγώ ταξίδεψα τον Μάιο στην Βουδαπέστη με την ryanair και δεν είχα κανένα πρόβλημα με την ξυριστική μου μηχανή. Όσο για την τσάντα πρέπει να είναι όντως μέχρι 10 κιλά. Με τις καραμέλες και την σκόνη ζελέ δεν νομίζω να έχει κανένα απολύτως πρόβλημα.
 
Last edited by a moderator:

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
για Βουδαπέστη ελεγαν οπωσδήποτε μια χειραποσκευη! Ειχα (επιτηδες για τεστ) τη γυναικεια (ώμου ) και μου ζητησαν να τη βαλω μεσα στη βαλιτσα...
Ακομα και καποιοι που ειχαν παρει απο duty free ποτα, ηθελαν να βαλεις τα ποτα στη βαλιτσα... Πολλοι τα εκριβαν στα μπουφαν τους... Ειχαν δικιο? τα duty free δεν ειναι εξτρα?
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Αν η κουρευτικη μηχανη δεν ειναι για γκαζον αλλα προσωπου, σιγουρα δεν θα εχεις προβλημα.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.839
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
τι να κουρέψει βρε Σωκράτη στο πρόσωπο με τη κουρευτική, το γκαζόν του????:bleh::bleh:
 

nomercy

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
χαχα :) σαν αυτες που κουρεύουν στα κουρεία ρε παιδιά :)και ευτυχώς δεν έχω γκαζόν στο πρόσωπο :):):) Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Οπότε λέτε οτι δεν θα υπάρχει πρόβλημα? Έχω πετάξει πολλές φορές αλλά πρώτη φορά πέρνω μόνο χειραποσκευή γιαυτό και δεν είμαι σίγουρος.
 

manfles

Member
Μηνύματα
22
Likes
8
Κοίταξε, με την μηχανή δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα, απο φαγώσιμα μπορείς να έχεις 'οτι θέλεις, φτάνει να μην είναι υγρό γιατι τότε πας στην κατηγορία που δεν πρέπει να ξεπερνά τα 100γρ το κάθε υγρό και να μην υπερβαίνει το 1 λίτρο. Τώρα εγώ πριν απο λίγες ημέρες είχα πάει Λονδίνο απο Άραξο, και όταν πήγα αλλα και όταν γύρισα δεν μου εζύγησε κανείς τίποτα γιατι απλούστατα κατα την διαδικασία των ελέγχων δεν υπάρχει ζυγαριά γιατι είσαι λίγο πριν την επιβίβαση. Τώρα που μπορεί να σου ζυγίσουν την χειραποσκευή είναι ένα θέμα που δεν μπορώ να καταλάβω και εάν γνωρίζει κάποιος ας μας πει και εμάς να ξέρουμε για άλλη φορά.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.676
Likes
50.530
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
όταν πήγα αλλα και όταν γύρισα δεν μου εζύγησε κανείς τίποτα γιατι απλούστατα κατα την διαδικασία των ελέγχων δεν υπάρχει ζυγαριά γιατι είσαι λίγο πριν την επιβίβαση. Τώρα που μπορεί να σου ζυγίσουν την χειραποσκευή είναι ένα θέμα που δεν μπορώ να καταλάβω και εάν γνωρίζει κάποιος ας μας πει και εμάς να ξέρουμε για άλλη φορά.
Υπάρχει ζυγαριά σε πολλά αεροδρόμια, ακόμη και δίπλα στην πύλη επιβίβασης. Η ryanair τις χρησιμοποιεί τακτικότατα, π.χ. στο αεροδρόμιο Charleroi.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.765
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom