Ryanair Ryanair και χαμηλές τιμές!

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Οι χαμηλές τιμές της Ryanair βγαίνουν..
Πρέπει να επισημανθεί ότι το κοστολογικό πλεονέκτημα της Ryanair..
δεν τα λέτε όλα...
οι χαμηλές τιμές της εταιρείας και το κοστολογικό πλεονέκτημα έναντι της Easy., βγαίνουν και εκβιάζοντας Περιφέρειες (8 εκατ.Ε από Σαρδηνία, 12 εκατ από Πούλια κλπ), κλέβοντας Κρατικές Ασφαλειες και φοροδιαφεύγοντας..
όλοι οι 650 εργαζόμενοι στην Ιταλία έχουν ιρλανδικούς λογαριασμούς, ιρλανδικά συμβόλαια, ιρλανδικές εισφορές (12%) αντί ιταλικών (37%) όπως θα έπρεπε και όπως κανουν οι Easy, Air Alps πχ. παραβιάζοντας την κείμενη κοινοτική νομοθεσία. αποτέλεσμα: άνω των 12 εκατ Ε εισφοροδιαφυγή..
παρόμοια οι φόροι πληρωνονται στην Ιρλανδία αντί στην Ιταλία όπως κάνει η Easy. με αποτέλεσμα άνω των 500 Εκατ Ε φοροδιαφυγή για 5ετή χρηση, ποσά που διεκδικούνται από την Εφορία..

(άρθρο στα ιταλικά, μετέφρασα τα σημαντικότερα..)
Il paradosso Ryanair Porta turisti al Sud ma evade i contributi - Corriere.it
 
Μηνύματα
132
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία - Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
O ποιητής λέει ότι αν δεν υπάρχει χαρτί καλύτερα να καθόμαστε για trip-report-reading στο σπίτι.
Σίγουρα αλλά για αυτό και δουλεύουμε για να υπάρξει "χαρτί".... :)
 

rebellos

Member
Μηνύματα
163
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
Παιδιά εγώ πάντως σιγά δύο φορές Ιταλία με 30 παε έλα και τις δύο φορές! Ελπίζω να μην μπαίνει μέσα και να συνεχίσει η Ράιαν! Πάντως ισχύει, κάποιοι πληρώνουν δέκα και κάποιοι 70 μετά... Πιστεύω απλά αν μπαίνει μέσα δεν συνεχίζει δρομολόγια. Και οι τέσσερις πτήσεις είμαι σίγουρος ότι είχαν πάνω από 55% πληρότητα., ειδικά η σημερινή πρέπει να άγγιζε 70-75! Ενημερωτικά άραξος μπέργκαμο!
 
Μηνύματα
132
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία - Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Σίγουρα θα συνεχίσει γι'αυτό και έχει και διάφορες τιμές στα εισιτήρια....Έτσι και αλλιώς κάνει δρομολόγια παντού...
 

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειος Πόλος
Παιδιά εγώ πάντως σιγά δύο φορές Ιταλία με 30 παε έλα και τις δύο φορές! Ελπίζω να μην μπαίνει μέσα και να συνεχίσει η Ράιαν! Πάντως ισχύει, κάποιοι πληρώνουν δέκα και κάποιοι 70 μετά... Πιστεύω απλά αν μπαίνει μέσα δεν συνεχίζει δρομολόγια. Και οι τέσσερις πτήσεις είμαι σίγουρος ότι είχαν πάνω από 55% πληρότητα., ειδικά η σημερινή πρέπει να άγγιζε 70-75! Ενημερωτικά άραξος μπέργκαμο!


Ξανα-καλώς ήρθες λοιπόν!!! (Και ξαναπεριμένω μήνυμα με νέα σας!!!!):clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.787
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom