Ταϊλάνδη Sak Yant tattoo στη Μπανγκοκ

kosdan

Member
Μηνύματα
149
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Ελλαδα!!
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημα
Καλησπερα σε ολους,
θα ηθελα να ρωτησω αν εχει κανει καποιος Sak Yant tattoo στη Μπανγκοκ και αν εχει να προτεινει κατι!
Εχω ακουσει και διαβασει σε διαφορα φορουμ διαφορα πραγματα και θα ηθελα τα φωτα σας.
Παραδειγμα, λεω να το κανω σε ναο και να κανω ολη την ιεροτελεστια που ειναι κατι πρωτογνωρο αλλα λενε οτι ο μοναχος χρησιμοποιεί την ιδια βελονα για ολους. Απλα οταν τελιωνει ενα τατου απλα την ξεπλενει με οινοπνευμα και δεν λεει να ρισκαρουμε με τιποτα αρωστιες. Αλλοι λενε οτι αν τους δωσεις μερικα χρηματα σου βαζουν καινουργια μπροστα σου και αλλοι λενε οτι δεν ισχυει.
Το θεμα ειναι οτι αν εισαι στο ναο δεν μπορεις να σηκωθεις να φυγεις γιατι ειναι πιο μεγαλη προσβολη για τον μοναχο πιο μεγαλη και απο το να τους ακουμπησεις στο κεφαλι.
Μετα σκεφτομαι μηπως το κανω σε καποιον Ajarn οπως ο Ajarn Fu (http://www.ajarnfu.com/) οπου καθε φορα αλαζει την βελονα κλπ.
Ξεχασα να σας πω οτι λεω να το κανω με τον παραδοσιακο τροπο, με μπαμπου δηλαδη και οχι με μηχανακι τατουαζ. Ξερω οτι ποναει περισσοτερο αλλα ειναι σχετικο αυτο και δεν εχω προβλημα.
Γνωριζει καποιο μελος κατι ή αν εχει καποια αλλη ιδεα??
(Αν δεν βρω, θα το κανω με το μηχανακι, δεν το σηζηταω αυτο γιατι δεν θελω να το ρισκαρω. Αλλα μου αρεσει ολη η ιδεα της ιεροτελεστίας)

Ευχαριστω εκ των προτερων!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom