Ρουμανία SOS ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ ΣΤΗ ΡΟΥΜΑΝΙΑ

katerina_dan

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
ΒΟΗΘΕΙΑ...η ξαδερφη μου παει Ρουμανια στην Craiova για σπουδες.:clap:Φτανει αυριο βραδυ στις 10.30 στο Βουκουρεστι στο αεροδρομιο OTP.Χρειαζομαι πληροφοριες επειδη δεν ξερει πολλα απο εξωτερικο πως να κινηθει. :(Αρχικα αν ξερετε καποια ξενοδοχεια κοντα στο αεροδρομιο. και αν ειναι κοντα και ο σιδηροδρομικος σταθμος Γκαρα Ντε Νορντ για να φυγει απευθειας την επομενη μερα το πρωι για CRAIOVA.και τα δρομολογια... προσπαθουμε να αποφυγουμε το ταξι αν ειναι ευκολες οι μετακινησεις.
ολες οι συμβουλες και πληροφοριες καλοδεχουμενες...:D
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
από το αεροδρόμιο μπορεί να πάει στο κέντρο του Βουκουρεστίου με 3 τρόπους

πρώτος με το τρένο Henri Coandă Expres, το οποίο κάνει 6 Λέι (έχει δρομολόγια μέχρι της 2300)

ή με ένα από τα δύο λεωφορεία 3,5 λέι το δρομολόγιο
το ένα το 780 που πάει στο σταθμό των τρένων (Gara de Nord )
κι το 783 που πάει στο κέντρο

για χοτέλ δε ξέρω τίποτα, μιας κι κοιμόμουν σε γνωστούς στο βουκουρέστι
 

katerina_dan

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ευχαριστω πααααααααρα πολυ...:D:D:D και το 780 σε παιρνει απο το αεροδρομιο απευθειας??? και μηπως (λεω μηπως.. :))ξερεις τα δρομολογια μεχρι τι ωρα ειναι γιατι φτανει 10.30-11 αν πανε ολα καλα...και ισως το Henri Coandă Expres δεν το προλαβει...
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
όλα σταματάνε στις 2300, μετά μόνο ταξί

ταξί μόνο από αυτή την εταιρία http://www.taxifly.ro/rezerva_online.php# μιας κι στην κανονική πιάτσα, βρίσκετε η μαφία των ταξί (που θα σε χρεώσουν 30 ευρώ την διαδρομή)
δε είμαι 100% σίγουρος για το ταξί, γιατί πάνε κι κάνα 3 χρόνια από τότε που πηγά βουκουρέστι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.826
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom