Γενικά Tour στη Ευρωπη με τρενο

xanele

Member
Μηνύματα
28
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω..
Ταξίδι-Όνειρο
παντου!
Καλημερα παιδια..

Μας ενδιαφερει να επισκεφτουμε Βουλγαρια-Ρουμανια ..ρουμανια εκτος απο βουκουρεστι οπωσδηποτε λεμε για Τρανσυλβανια αλλα ξερετε καποιες περιοχες σε αυτες τις 2 χωρες που να αξιζουν μια επισκεψη?
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
επειδή το ψάχνω και γω για Ρουμανία αυτές τις μέρες απότι έχω καταλάβει αξίζουν μια επίσκεψη το Brasov, sighisoara, sibiu και μια σταση Sinaia. Δεν έχω παει αλλα ας είναι καλα τα μέλη του φόρουμ και οι ταξιδιωτικές τους ιστορίες. Τσεκαρε και συ τις ιστορίες τους και θα μάθεις όσa θες ;-)
 
Μηνύματα
108
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
Βουκουρέστι
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
xanele μην επισκεφθείς τη περίοδο των γιορτών τα βαλκάνια .δεν παρουσιάζουν κάτι το ιδιαίτερο.αποπνέουν λίγι μιζέρια και κακομοιριά , μεσούσης και της οικονομικής κρίσης.Απ'ότι βλέπω και στον ταξιδιοτικό σου χάρτη δεν έχεις ταξιδέψει αρκετά στη Ευρώπη.Θα σου πρότεινα με τη σειρά μου, να επισκεφθείς τα γραφεία του ΟΣΕ στη Σίνα ή όπυ αλλού και να βγάλεις μια κάρτα για 15 ημέρες με κόστος γύρω στα 350 ευρώ.Με αυτή τη κάρτα οι χώρες της Ευρώπης χωρίζονται σε τέσσερις ζώνες.Διαλέγεις λοιπόν ποιά ζώνη θέλεις να ταξιδέψεις.Κάθε ζώνη περιέχει τρείς με τέσσερις χώρες με εξαίρεση το Ηνωμένο Βασίλειο που περιλαμβάνει το ίδιο και τη Ιρλανδία.καλό προγραμματισμό.
 

xanele

Member
Μηνύματα
28
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω..
Ταξίδι-Όνειρο
παντου!
xanele μην επισκεφθείς τη περίοδο των γιορτών τα βαλκάνια .δεν παρουσιάζουν κάτι το ιδιαίτερο.αποπνέουν λίγι μιζέρια και κακομοιριά , μεσούσης και της οικονομικής κρίσης.Απ'ότι βλέπω και στον ταξιδιοτικό σου χάρτη δεν έχεις ταξιδέψει αρκετά στη Ευρώπη.Θα σου πρότεινα με τη σειρά μου, να επισκεφθείς τα γραφεία του ΟΣΕ στη Σίνα ή όπυ αλλού και να βγάλεις μια κάρτα για 15 ημέρες με κόστος γύρω στα 350 ευρώ.Με αυτή τη κάρτα οι χώρες της Ευρώπης χωρίζονται σε τέσσερις ζώνες.Διαλέγεις λοιπόν ποιά ζώνη θέλεις να ταξιδέψεις.Κάθε ζώνη περιέχει τρείς με τέσσερις χώρες με εξαίρεση το Ηνωμένο Βασίλειο που περιλαμβάνει το ίδιο και τη Ιρλανδία.καλό προγραμματισμό.
η αληθεια ειναι οτι την Ευρωπη δεν την εχω γυρισει και τωρα η παρεα το σκεφτεται για πραγα..ολο γνωμη αλλαζουν :roll: τωρα για την μιζερια η αληθεια ειναι οτι μου αρεσουν τετοια σκηνικα γιατι μου αρεσει να βγαζω ερασιτεχνικα βεβαια φωτογραφιες ,και το να αποπνεει μυστηριο.αλλα σε ευχαριστω για την πληροφορια μου δωσες μια εικονα..απο την αλλη σκεφτομαι και το κρυο που θα κανει εκει και ενα tour με τρενο δεν ειναι οτι και πιο ευκολο.. εσυ το εχεις κανει το συγκεκριμενο tour?
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
xanele μην επισκεφθείς τη περίοδο των γιορτών τα βαλκάνια .δεν παρουσιάζουν κάτι το ιδιαίτερο.αποπνέουν λίγι μιζέρια και κακομοιριά , μεσούσης και της οικονομικής κρίσης.Απ'ότι βλέπω και στον ταξιδιοτικό σου χάρτη δεν έχεις ταξιδέψει αρκετά στη Ευρώπη.Θα σου πρότεινα με τη σειρά μου, να επισκεφθείς τα γραφεία του ΟΣΕ στη Σίνα ή όπυ αλλού και να βγάλεις μια κάρτα για 15 ημέρες με κόστος γύρω στα 350 ευρώ.Με αυτή τη κάρτα οι χώρες της Ευρώπης χωρίζονται σε τέσσερις ζώνες.Διαλέγεις λοιπόν ποιά ζώνη θέλεις να ταξιδέψεις.Κάθε ζώνη περιέχει τρείς με τέσσερις χώρες με εξαίρεση το Ηνωμένο Βασίλειο που περιλαμβάνει το ίδιο και τη Ιρλανδία.καλό προγραμματισμό.
εχουν αλλαξει πλεον...δεν ειναι με ζωνες, ειναι με μερες (οχι διαδρομες, μερες καθαρου ταξιδιου), το Youth ειναι η τιμη για κατω των 26

5 days within 10 days ?159 (youth)

10 days within 22 days ?239(youth)

http://www.interrailnet.com/interrail-global-pass-order?currency=eur

και χαρτης διαδρομων
http://www.interrailnet.com/downloads/interrail/interrail_map_2009.pdf
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.465
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom