uganda -η αντικαπνιστική!!

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Εχω να το λέω..
Με μεγάλη μου έκπληξη διαπίστωσα στο τελευταίο μου ταξίδι στην uganda οτι δεν υπήρχε καπνιστής-τσιγάρο ούτε για δείγμα!!
Θα ήθελα να ξέρω που οφείλεται αυτό ειλικρινά..
ειναι τα αίτια οικονομικά? κοινωνικά?δεν μπόρεσα να καταλάβω.
αυτο που κατάλαβα ήταν οτι πιο εύκολα δεχόταν να τους λές οτι πάσχεις απο aids παρά οτι είσαι καπνιστής..
στην προσπάθεια μου να βρώ πακέτο με τσιγάρα να παρω για αναμνηστικό,φυσικά δεν υπήρχε πουθενά!!
Εννοείται οτι και στο αεροδρόμιο του ΕΒΒ οχι μόνο δεν υπήρχε smoking room αλλα ο κύριος που ρώτησα με κοίταξε με απαξιωτική ματιά!!
κοίτα να δείς η Ουγκάντα!!
Μπράβο τους!!
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Άρα δεν μπορούμε πια να λέμε ούτε το κλασικό "Ουγκάντα γίναμε"...
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.982
Αμ στην Ινδία? Που απαγορευόταν ακόμα και υπαιθρίως? Ειδικά τις γυναίκες καπνίστριες τις κοιτούσαν σαν αμαρτωλές!
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Αμ στην Ινδία? Που απαγορευόταν ακόμα και υπαιθρίως? Ειδικά τις γυναίκες καπνίστριες τις κοιτούσαν σαν αμαρτωλές!
σαν χασικλουδες για την ακριβεια....το ενιωσα πολλες φορες...και λογικο καθως ολοι καπνιζαν χορτο η τα κλασσικα μπιντι..παντως απαγορευση δεν ειδα περα απο καποια πιο ακριβα εστιατορια..

ρενατα η ουγκαντα δε κανει για καπνιστες αλλα θα εκανα τη θυσια να μεινω ακαπνη για χαρη της!

να δω στο Ιραν πως θα τη παλεψω....με βλεπω να καπνιζω στις τουαλετες σα τα σχολειαροπαιδα....
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Στην Γκάνα μια φορά δεν καπνίζανε οι ντόπιοι λόγω ζέστης.
Τα μόνα τσιγάρα που είδα ήταν από τους Έλληνες "άποικους"
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Στην Γκάνα μια φορά δεν καπνίζανε οι ντόπιοι λόγω ζέστης.
Νορμαλ ανθρωποι... εμεις παλι λιγο προς το "ανωμαλο" τεινουμε. Οταν τους βλεπω στη παραλια κατω απ'το καυτο ηλιο να καπνιζουνε.... τρελαινομαι! Δεν αντεχεται!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.383
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom