Ινδονησία Valitsa Danger in Bali

kousouna

Member
Μηνύματα
15
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Aμστερνταμ ή Πράγα?
Ταξίδι-Όνειρο
να δω το Βόρειο Σέλλας
Καλημέρα παιδιά!

μια σύντομη ερωτησούλα...

θα πάω Μπαλί για λίγες μέρες τον Ιούλιο και λόγο πιεσμένου προγράμματος, ο ντόπιος οδηγός μας μας πρότεινε να μας πάρει από το αεροδρόμιο και να κάνουμε πρώτα την πρώτη μας εκδρομή στο νησί και στο τέλος της μέρας να μας αφήσει στο ξενοδοχείο μας.
Υπάρχει κίνδυνος να μας πάρει κανείς τις βαλίτσες από το αυτοκίνητο ενώ εμείς θα γυρνάμε δεξιά και αριστερά? Έχει ακουστεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο? Θα έχω φουλάρει φουλ με ψώνια από Σιγκαπούρη και δεν λέει να πάθω τέτοια ζημιά... από την άλλη είναι κρίμα να χάσουμε μισή μέρα περιήγησης στα πήγαινέλα προς και από το ξενοδοχείο...

εσείς τί λέτε?
περιμένω τις πάντα σωστές συμβουλές σας!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
πηγαίνετε με την ησυχία σας στο ξενοδοχειο μαζί με τις βαλίτσες εγκατασταθείτε και μετα κανετε οτι θέλετε..
τι σοι αναγνωριστικη θα σας κανει σε λιγη ωρα γύρω απο το denpasar δεν μπορώ να καταλάβω..
παντου και παντα υπάρχει κίνδυνος για τις βαλίτσες ακομα και στο πιο προηγμένο κράτος.
σιγουρα η προταση του αφορά στο να κερδίσει κατι παραπάνω.
αν θέλετε να φατε φρέσκα ψάρια σε ειδυλιακο μέρος πες του να σας παει στο jimparan που ειναι σχετικα κοντά..το ειχαμε κανει πρόπερσι και εμεις με τον άνθρωπο μας εκει..βόλευε και μετα πηγαμε στο αεροδρομιο.
think about..
 

kousouna

Member
Μηνύματα
15
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Aμστερνταμ ή Πράγα?
Ταξίδι-Όνειρο
να δω το Βόρειο Σέλλας
πάντως για να μην είμαι άδικη με τον άνθρωπο... έχει λογική αυτό που μας πρότεινε. Το ξενοδοχείο μας είναι στο Ubud και η πρώτη μας εδκρομή είναι στο νότο (Uluwatu, Jimbaran...).΄

μάλλον θα αλλάξω μέρες και θα βάλω πρώτη εκδρομή στις γύρω περιοχές του Ubud για να μην έχουμε το άγχος με τις βαλίτσες...

ευχαριστώ Renata
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
πάντως για να μην είμαι άδικη με τον άνθρωπο... έχει λογική αυτό που μας πρότεινε. Το ξενοδοχείο μας είναι στο Ubud και η πρώτη μας εδκρομή είναι στο νότο (Uluwatu, Jimbaran...).΄

μάλλον θα αλλάξω μέρες και θα βάλω πρώτη εκδρομή στις γύρω περιοχές του Ubud για να μην έχουμε το άγχος με τις βαλίτσες...

ευχαριστώ Renata
α θα μείνετε στο ubud καμία σχέση!!! λάβετε υπ οψιν οτι απο ubud για αεροδρόμιο ειναι μακρυά,θα έχει φοβερή κινηση και μεσα στη ζέστη δεν θα ειναι οτι καλύτερο!
 

dimtze

Member
Μηνύματα
91
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Syros, Crete, Sardenia
Ταξίδι-Όνειρο
Patagonia !!!
Κάτι σε shoping tour μου βρωμάει, ίσως χάσετε την μέρα, έχει δίκιο η Ρενάτα, το Ubud είναι μακριά
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
τουλάχιστον 1 ώρα και βάλε από το αεροδρόμιο..
 
Μηνύματα
132
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία - Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εγώ πάντως στην θέση σου πρώτα θα άφηνα τις βαλίτσες και μετά περιήγηση να μην είμαι και με το άγχος σε όλη την ξενάγηση!
Καλό ταξίδι να έχεις και περιμένουμε εντυπώσεις δεν έχω πάει ούτε Μπαλί ούτε Σιγκαπούρη και το σκέφτομαι...:)
 

kousouna

Member
Μηνύματα
15
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Aμστερνταμ ή Πράγα?
Ταξίδι-Όνειρο
να δω το Βόρειο Σέλλας
Αυτό θα κάνω τελικά Ραφαέλα. Δεν είναι για να αγχωνόμαστε οι διακοπές. Κανόνισα πρώτη εκδρομή περιήγηση γύρω από το Ubud οπότε δεν χάνω την πρώτη μέρα στα πηγαινέλα.

Θα γράψω εντυπώσεις οπωσδήποτε!!!

ευχαριστώ όλους σας για την ανταπόκριση,
καλά ταξίδια!!
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
908
Likes
4.011
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Θα έχω φουλάρει φουλ με ψώνια από Σιγκαπούρη
Γιατί δεν τα παίρνεις στον γυρισμό;

Υπάρχει κίνδυνος να μας πάρει κανείς τις βαλίτσες από το αυτοκίνητο ενώ εμείς θα γυρνάμε δεξιά και αριστερά? Έχει ακουστεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο?
Εμάς μας είχαν κλέψει την χειραποσκευή εδώ, στο δικό μας μετρό...
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Γιατί δεν τα παίρνεις στον γυρισμό;



Εμάς μας είχαν κλέψει την χειραποσκευή εδώ, στο δικό μας μετρό...
εγω δεν καταλαβα τι θα πάρει απο την σιγκαπουρη..
δεν θέλω να σας απογοητευσω αλλα ειναι ακριβα και εκει μη σας πω κατα πολυ σε σχέση με εδω!! εξαιρουμένων ίσως πολυ λιγων αγαθών..
 

kousouna

Member
Μηνύματα
15
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Aμστερνταμ ή Πράγα?
Ταξίδι-Όνειρο
να δω το Βόρειο Σέλλας
ναι ε??? :roll: κι εγώ που ονειρευόμουν φθηνό ipad...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Καποτε αυτα.
Τωρα και η ισοτιμια ειναι διαφορετικη και εχουν ανεβει οι τιμες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom