Τουρκία VIA EGNATIA - και αριστερά για Αδριανούπολη

pepes1gr

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Υγεία να έχουμε και λεφτά
Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες και για το site που ενώ το ήξερα δεν είχα διαβάσει το σχετικό topic.
Η βόλτα είναι κανονισμένη για 29-8-2009 και μέχρι τότε......διαβάζω.
Ευχαριστώ και πάλι.
 

sotiris11

Member
Μηνύματα
35
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
milano-komo
απο αποψη ασφάλειας η Αδριανουπολη τι λεει ?αφηνεις το αμαξι οπου να ναι ? καποιο αλλο ξενοδοχειο καλυτερο εχετε υποψιν?
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μια χαρα αφηνεις το αυτοκινητο σου σε φυλασσομενο υπαθριο παρκιγκ, οπως αυτο πισω απο το Καραβαν Σεραι . Η Αδριανουπολη γενικα απο ξενοδοχεια ειναι ενα δραμα.
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.020
Likes
1.554
Ονειρεμένο Ταξίδι
Novaya Zemlya
Εδώ και λίγους μήνες άρχισε να λειτουργεί ένα καινούριο ξενοδοχείο το ŞİMŞEK. Βρίσκεται πάνω στο δρόμο για Κων/πολη δεξιά σε απόσταση 6,5 km από το κέντρο της Αδριανούπολης. Ακριβώς απέναντι από το πανεπιστήμιο. Από έξω που το είδα φαίνεται καλό και έχει δικό του πάρκιν. Το μειονέκτημα βέβαια ότι είναι μακριά από το κέντρο. www.hotelsimsek.net/
 
Last edited by a moderator:

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϋλάνδη
πω πω, μου άνοιξε η όρεξη για τουρκία πάλι!!!!!!!!!!
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.672
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Έπρεπε να φτάσουμε στη διασταύρωση προς Καστανιές για να βρούμε πινακίδα με προορισμό την Τουρκία. Ένας μικρός τελωνειακός σταθμός στα όρια του χωριού και ένα μεγάλο θα έλεγα για τα δεδομένα του σταθμού κατάστημα αφορολογήτων, και σε 300 μέτρα, μέσα από ένα περιφραγμένο δρόμο, οι δύο σκοπιές, η Ελληνική και η Τουρκική.
Τι μου θύμισες τώρα!!!!!!!!!!!!!!
Οχτώ μήνες ήμουνα σ' αυτή τη σκοπιά.
Τέλος πάντων.
Η ιστορία σου πολύ ωραία, με πολλές, πολύ χρήσιμες πληροφορίες.
Ελπίζω κάποια στιγμή να μπορέσω κι εγώ να πάω Ανδριανούπολη την οποία έβλεπα από το παρατηρητήριο του φυλακείου όταν υπηρετούσα εκεί.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.825
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom