Wizz Air WizzAir -- Πληροφορίες - Ερωτήσεις

Niktravel

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Υποθετω οτι μπορεις να επιλεξεις χωρις να δωσεις τα παραπανω, αλλα αν δε γεμισει το αεροπλανο δεν αποκλειεται να ακυρωσει πτηση.
Μεγάλη αβεβαιότητα υπάρχει στις πτήσεις και δεν ξέρεις τι να κανείς και με τα ξενοδοχεία . Ευτυχώς έχουμε κλείσει με δωρεάν ακύρωση . Ευχαριστώ πολύ
 

stakar

Member
Μηνύματα
16
Likes
0

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
Εγώ που πήγα πρόσφατα Λονδίνο με wizz μια χαρά μου φάνηκε. Στην ώρα τους έφυγαν, καθαρό το αεροπλάνο, οι τιμές στα προϊόντα μέσα αν θες να φας η να πιεις καφέ λογικές (για αεροπλάνο) και δεν σε επρειζαν να πάρεις καφέ, προϊόντα κτλ.....επίσης μου έκανε θετική εντύπωση ότι σε κάποια στιγμή η διαδρομή είχε μικρές αναταράξεις και για λόγους ασφαλείας και οι αεροσυνοδοί σταματούσαν ότι έκανα και καθόντουσαν στις θέσεις τους με τις ζώνες......σπάνια το βλέπεις αυτό και σε μη low cost εταιρίες που οι αεροσυνοδοί συνεχίζουν να πουλάνε προϊόντα .......
 

stakar

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Σ ευχαριστώ για την απάντηση, απλά ρωτάω γιατί δεν εχω παει με καμμια απο τις πρωτες 2 και ξέρεις, πας να περάσεις 3-4 μέρες καλά όχι να βλαστημήσεις την ώρα που ξεκίνησες το ταξίδι εξαιτίας "κακών" αεροπορικών εταιρειών !
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.606
.....επίσης μου έκανε θετική εντύπωση ότι σε κάποια στιγμή η διαδρομή είχε μικρές αναταράξεις και για λόγους ασφαλείας και οι αεροσυνοδοί σταματούσαν ότι έκανα και καθόντουσαν στις θέσεις τους με τις ζώνες......σπάνια το βλέπεις αυτό και σε μη low cost εταιρίες που οι αεροσυνοδοί συνεχίζουν να πουλάνε προϊόντα .......
Μια χαρά σταματάνε οι πωλήσεις και στη Ryanair όταν ανάψει το σήμα της ζώνης ασφαλείας, το επιβάλουν οι κανονισμοί, δεν είναι στη διακριτική τους ευχέρεια...
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
Δε είπα για τη Ryan. Δεν έχει τύχη να είχε αναταράξεις για να δω, σε άλλη μεγάλη όμως εταιρία που έτυχε συνέχιζαν κανονικά ....
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Εχω και γω ενα μικρο προβληματακι με τη Wizz air. Αυτη τη στιγμη ειμαι Τυφλιδα και εβαλα δικο μου ατομο να κανει check in τα εισιτηρια της επιστροφης. Ενω του αντρα μου το εκανε κανονικα στο δικο μου εβαλε το συστημα απο μονο του εθνικοτητα Αφγανισταν (!!!!) Χωρις δυνατοτητα επιλογης με αποτεκεσμα το boarding pass να δειχνει αυτο. Το θεμα ειναι οτι ταξιδευω με διαβατήριο και περναω και απο ελεγχο.. Θα αντιμετωπισω λετε προβλημα;; μην ξεμεινω Κουταισι για τις επομενες μερες στην καλυτερη. .. Στη χειροτερη στην Καμπουλ και δε μπορω και την μπουργκα!!!! Τα φωτα σας παρακαλω!!!
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
σε προσφατη εμπειρια που ειχα ηθελα να επικοινωνησω με την Εταιρεια και μου διναν την δυνατοτητα μεσω Αγγλιας με κοστος επικοινωνιας καπου 1,5 ευρω το λεπτο και ειδικο τελος τηλεφωνικής συνομιλιας στα 15 Ευρω .

Επιθυμουσα να αλλαξω αφου ακυρωσω πρωτα την πτηση μου και μεσω της ηλεκτρονικης πλατφορμας το κοστος επανεκδοσης εισητηριου μετα απο αλλαγη ηταν ακριβως το ιδιο με την εκδοση νεου εισητηριου...σαν να μου ελεγε αν θες να κανεις οποιαδηποτε αλλαγη στο εισητηριο (αν δεν εχεις επιλεξει δυνατοτητα αλλαγης με Τελος καπου στα 50 ευρω) καλυτερα να το χασεις ή να βγαλεις καινουργιο.

Επισης θελω να καταγγειλω οτι η Ισοτιμια - ΒG leva - Ευρω κλειδωμενη στο 1.95 και πουθενα μα πουθενα δεν εχω δει να κανουν συνναλαγες μεσω καρτας τραπεζης σε χαμηλοτερη αξια του Ευρω (παρα μόνο στα ΜΑΦΙΟΖΙΚΑ ανταλλακτηρια του BANSKO που εκει ομως ειναι κατι διαφορετικο) ....η WIZZ συναλλασσει το κοινο της με τιμη 1.79 Λεβα- Ευρω!

Αν δεν ειναι κλοπή αυτό .......τοτε πιο ειναι??
Όταν κλεινεις εισητηρια απο ξένη χώρα με διαφορετικό νόμισμα πάντα το κλεινεις με το τοπικο νόμισμα και οχι με Ευρώ. Προσφατα εκλεισα απο Σοφία για Ντουμπάι και γλιτωσα 26€ πανε ελα γιατι πληρωσα σε leva.
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Εχω και γω ενα μικρο προβληματακι με τη Wizz air. Αυτη τη στιγμη ειμαι Τυφλιδα και εβαλα δικο μου ατομο να κανει check in τα εισιτηρια της επιστροφης. Ενω του αντρα μου το εκανε κανονικα στο δικο μου εβαλε το συστημα απο μονο του εθνικοτητα Αφγανισταν (!!!!) Χωρις δυνατοτητα επιλογης με αποτεκεσμα το boarding pass να δειχνει αυτο. Το θεμα ειναι οτι ταξιδευω με διαβατήριο και περναω και απο ελεγχο.. Θα αντιμετωπισω λετε προβλημα;; μην ξεμεινω Κουταισι για τις επομενες μερες στην καλυτερη. .. Στη χειροτερη στην Καμπουλ και δε μπορω και την μπουργκα!!!! Τα φωτα σας παρακαλω!!!
Τελικά τι έγινε ????? Πάντως στο δικό σου άτομο για τιμωρία πρέπει εφορου ζωης κατσχεση του υπολογιστή να κάνεις και αντ αυτού να τον πάρεις 3-4 προβατάκια να εξοικιωθει με την φύση (πλάκα κάνω).
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
Μία ερώτηση αν θες να επωφεληθείς τ0 10% επιστροφής όταν κλείνεις διαμονή από το site της wizz air (ουσιαστικά του booking) θα πρέπει προηγουμένως να είσαι μέλος του wizz club ή μπορείς απλά και μόνο έχοντας κάνει log in με τον λογαριασμό που ήδη έχεις στη wizz?

Ρωτάω γιατί στο site αναφέρει οτι για να σου πιστωθεί η έκπτωση θα πρέπει όταν κλείνεις τη διαμονή να βάλεις τον αριθμό μέλος της wizz ("Enter your Wizz Air membership number while booking")?
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
update: Αν μπει κανείς στο προφίλ του εκεί έχει ένα account number οπότε λογικά αυτό ειναι.....
 

duty_free

Member
Μηνύματα
903
Likes
3.225
Οσον αφορά δε την πολιτική της βαλιτσός… Είναι όπως η ράϊαν; Σου επιτρέπει μόνον σαν αυτές που είχαμε στο σχολειό και όχι την χειραποσκευή, αυτήν του θαλάμου δηλαδή;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.404
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom