Υεμένη YEMENH

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
γεια σας θα ηθελα πληροφοριες για την υεμενη .θα ηθελα να μαθω τι αναγκες απο υλικα αγαθα εχει ο εκει πληθυσμος και κυριως τα παιδακια.τι ζητανε απο τους ξενους?
ευχαριστω
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Γεια σου και καλώς ήρθες. Μέχρι να απαντήσει κάποιος που έχει πάει εκεί, μπορείς να ρίξεις μια ματιά στην εξαιρετική Ταξιδιωτική Ιστορία που έχουμε από την Υεμένη εδώ:

http://www.travelstories.gr/showthread.php?t=649
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Καλως ήρθες Famek.
Πραγματικά πολύ ενδιαφέρον το ερώτημά σου.
Είδα οτι εισαι πολυταξιδεμένη.
Θα ηταν καλό να ανοιξουμε ενα σχετικό τοπικ και να σχολιάσουμε για τις εμπειρίες μας και τις απόψεις μας στο ζήτημα.
Επίσης εχει ενδιαφέρον η συμπεριφορά των ( φτωχών εννοειται) παιδιών στα διαφορα μερη του τριτου κόσμου.
Υπάρχει μεγάλη διαφοροποίηση
 

greeklad

Member
Μηνύματα
172
Likes
52
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Τα παιδιά ζητάνε συνήθως στυλό να γραψουν και καραμέλες. Βέβαια οι άνθρωποι είναι τόσο φτωχοί που χρειάζονται πολλά πράγματα. Αν έχεις παιδικά ρούχα καλό είναι να τα πάρεις μαζί σου, αλλά και πάλι τη να προτοβάλλεις στις αποσκευές όταν το μαξιμουμ είναι 20 κιλά αν επιβάτη.
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
famek, κατα την γνωμη μου, ρωτα πρωτα καποιους ντοπιους ή το πρακτορειο αν πας ομαδικο, γιατι σε μερη με φτωχεια, πρεπει να εχεις ποσοτητα αρκετη μαζι σου για ολα τα παιδακια που θα μαζευτουν, γιατι μπορει να δημιουργηθουν προβληματα και οχι ακριβα πραγματα... σε μερικα πολυ φτωχα μερη γινεται φονος για ενα πλαστικο μπουλακι νερου. Δεν πιστευω οτι θα ειναι τοσο τραβηγμενα αλλα... μακαρι να ωφεληθουν απο την τοσο καλη σου διαθεση (εγω στην θεση σου θα επαιρνα οπως ειπαν παραπανω, στυλο, μολυβια,σνακ, μπισκοτα, κλπ)
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Τα παιδιά ζητάνε συνήθως στυλό να γραψουν και καραμέλες. Βέβαια οι άνθρωποι είναι τόσο φτωχοί που χρειάζονται πολλά πράγματα. Αν έχεις παιδικά ρούχα καλό είναι να τα πάρεις μαζί σου, αλλά και πάλι τη να προτοβάλλεις στις αποσκευές όταν το μαξιμουμ είναι 20 κιλά αν επιβάτη.
Ετσι, ειναι, σχετικά με τις ανάγκες τους. Σχολικά είδη, παιδικά παιχνίδια και καραμέλες ειναι οκ.
Πρόβλημα βάρους οι αποσκευες έχουν συνήθως στην επιστροφή greeklad. Στην ανάγκη παραφορτωνουμε και τη χειραποσκευή.
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
me ευρω η δολλαρια στην υεμενη?

παρακαλω μηπως μπορειτε να μου πειτε ταξιδιωτες του κοσμου αν στην υεμεην πας με ευρο η δολλαρια? επισης πες τε μου οτι αλλο θεωρειτε εσεις χρησιμο και γενικα που θαταν χρησιμο για αυτη τη χωρα.ευχαριστω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.298
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom